Návrat tradície v novom šate

 Návrat tradície v novom šate

 

V blízkosti centra mesta, v novom obytnom komplexe Panorama City pri rieke Dunaj, našla svoje miesto nová kaviareň. URBAN Coffee pre zanietených kávičkárov už je známym pojmom.  V Bratislave bola jednou z prvých kaviarní s pražičkou, integrovanou priamo v miestnosti, a to dokonca biznisovom centre BBC plus. Aj novinka medzi kaviarňami v hlavnom meste disponuje elegantnou pražičkou priamo v prevádzke a zvyšuje tým atraktivitu samotného miesta.

praženie kávy

Svieži dizajn

URBAN coffee je akýmsi prekvapením v Kindervajíčku. Zvonku nenápadné miesto, avšak vo vnútri prekvapí veľkosťou i príjemným dizajnom. Svetlé farby dominujú miestu, a tým ho opticky zväčšujú. Kde by ste si chceli sadnúť? Na pohodlný gauč s výhľadom priamo na pražičku, kde sa veselo kotúľajú zrnká kávy, alebo na vyvýšené pódium? Panorámu v Panorama City si môžete vychutnať aj zhora. V dômyselne premyslenom závesnom systéme, na ktorom je umiestnené ďalšie poschodie kaviarne. Trvdohlavosť šikovnej prevádzkárky Barbory sa premietla pri dizajnovaní prevádzky v tom najlepšom slova zmysle a jej nápady zatienia aj profesionálneho architekta. Performovaná kovová stena, vtipné police, či detaily na stenách. Najkrajším solitérom je však jednoznačne pražička značky Giesen.

urban coffee bratislavaurban coffee bratislava

Chvíle relaxu 

Káva, ktorú dostanete v šálke, má svoj príbeh. Prečítať si ho môžete na stene, ktorá je pokrytá tabuľovou farbou.  Pokiaľ budete mať sťastie, narazíte aj na pražiara a zažijete praženie naživo. Sledovať detaily procesu je vždy príjemné. Dá sa to porovnať so sledovaním plameňa v krbe. Upokojujúce.

pražičkapraženie kávyurban coffe káva

Najmä čerstvé

Nie všetci sem chodia kvôli kávičke. Rovnako dobre si tu vychutnáte aj dobré jedlo. Začať môžete raňajkami, sú k dispozícii každý deň do 11:00. Ten, kto si nevyberie, má k dispozícii celkom bohaté menu. Našim tajným tipom sú domáce wafle a bezlepkový koláčik od Cukrára Pepeho.  Všetko je domáce a na mieste pripravené. Tajomstvom miesta je čerstvosť.

waflecukrár pepe

Myslia i na vášho psíka

Prevádzka je dog friendly a vášho štvornohého kamoša tu vždy počká miska s vodou. Dokonca má aj svoj vlastný kútik- rovno pod schodami. Rovnako dobre sa v URBAN Coffee budú cítiť aj deti. Sympatický personál sa im povenuje a ochotne poradí s výberom toho správneho sladkého pokušenia, zatiaľ čo rodičia si vychutnajú svoju zaslúženú šálku kávy.

urban coffe káva

Návrat tradície

Bratislava už raz zažila obdobie kávy, kedy sa pražila káva a ulicami sa niesla jej vôňa. Dnes sa dá povedať, že hlavné mesto zažíva renesanciu praženia. Vôňa síce vďaka drahým technológiám zostáva vo vnútri, ale je o to čarovnejšia. Vyberte sa aj vy na prechádzku do minulosti, ktorú v modernej podobe priamo pri novom Slovenskom národnom divadle, v Panorama City.

praženie

 

Urban Coffee nájdete aj na facebooku.

Text: Simona Budinská

Foto: Ondrej Bobek

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články