Bistro U KUBISTU v Bratislave

 Bistro U KUBISTU v Bratislave

Kedy naposledy ste do kaviarne vstupovali z rohu ulice? Tam, kde sa stretá Grösslingova s Klemensovou v Bratislave, je to možné. Upúta už samotný výklad – veľké okná, takže z chodníka môžete nazrieť do interiéru a presne toto bočným uličkám mesta svedčí. Keďže vo výklade je priestoru dosť, vmestil sa sem bicykel či drevená paleta so starými žurnálmi.

 

U Kubistu BratislavaZ loga vyčítate, pre koho je tento priestor určený – milovníčky kávy rôznych veľkostí a páni s mustážou. Urban style so znakmi kubizmu ako vyšitý, či skôr vymaľovaný. Vitajte v bistre U KUBISTU.

Drevo nájdete aj vo vnútri – príjemné drevené lavice s vankúšmi, kaviarenské stoličky, dokonca kreslá z 50-tych rokov. Minimalistické osvetlenie a koláž na stene napodobňujúca mramor. Presne tak, ako kubizmus predpisuje. Nad barom dominuje veľká farebná kuba – kocka. Pod barom sú zase tabule, na ktorých je vypísaná ponuka jedál a nápojov. Tak trocha zážitok, posedieť si tu a aj počítať lístok. Je zostavený s nápadom a spolieha na komunikáciu s obsluhou.

 

drevený interiér U Kubistu

Bar U Kubistu Bratislava

Tentokrát to bola večera. Zdravé – chutné – štýlové. Jedlo je skvele naaranžované. Snúbia sa rôzne kombinácie, možno pre niektorých neskombinovateľných chutí, ja však mám rada experimenty aj na tanieri. Takže zelená francúzska šošovica s petržlenom a kôprom bola lahôdkou z poctivých surovín. Kontrast na tanieri vytvárala červená repa a bryndza. Je pravda, kombinácií sa zdá byť priveľa, ale mne nič z toho neprekážalo. A to nemám rada kôpor! Takže milí uKubisti, len smelo do toho! Ukážte nám, čo všetko zvládnu slovenské chuťové poháriky.

 

U Kubistu jedlo
Apropo, víno. Iršai Oliver veru nebol šťastný výber – už samotné bobule boli slabé, nevýrazné a bohužiaľ, chutilo ako „vyprané“ alebo riedené. Nabudúce radšej červené. Plusové body však získava voda, ktorá sa na stole objavila automaticky spolu s vínkom. Uznanie si zaslúži i priateľská a neformálna obsluha. Len mi troška chýbalo gesto „kontroly“ či je všetko v poriadku aj po donesení jedla. Predsa len, možno treba doliať vínko, alebo doplniť prílohu… Na druhej strane, zabudnutú prílohu mi ani nenaúčtovali. Milé gesto – ďakujem.

 

voda k vínu automaticky podávaná U Kubistu

Trošku menej milé bolo striktné rozsvietenie svetiel a účet, ktorý pristál na stole pred 22.00. Nuž ale raz je to bistro, tak bystro tam a bystro odtiaľ.

 

U Kubistu Bratilava
Teším sa na leto a posedenie vonku. Teším sa na leto a plejádu štýlových letných šiat. Teším sa na leto a letné menu…

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články

0
Budeme radi za vaše názory, prosím zanechajte nám komentár.x