Najlepšie gastro akcie, kde by ste nemali chýbať

 Najlepšie gastro akcie, kde by ste nemali chýbať

 

A je to tu. Obdobie skvelých gurmánskych akcií, ktoré si nemôže nechať ujsť žiadny gurmán. Pripravili sme si prehľad TOP gastronomických akcií na najbližšie obdobie.

Big green egg ́s flavour fair slovensko 2018, 2.6.2018, Považská Bystrica

nedeľné varenie Big Green Egg

Nie je to gril, je to zelené vajíčko. Kto zažil grilovačku na tomto zázraku, na ktorého vzniku sa podieľala aj NASA (vajíčko je celé z keramiky a môžete na ňom grilovať aj v zime – nepukne), vie, že nič lepšie pre grilovanie neexistuje. Ak pochybujete, presvedčia vás o tom najlepší slovenskí šéfkuchári, ktorí sa tejto akcie zúčastnia a budú na vajíčkach demonštrovať svoje umenie.  Záštitu nad podujatím tak ako každý rok prebral ambasádor Big Green Egg Slovensko: Jaroslav Žídek. O tom, že vo vajíčku si pripravíte od ryby, cez steak, pizzu či koláče takmer všetko sa dozviete priamo na mieste vďaka bezplatným “koštovkám”. Okrem vynikajúceho jedla sa na tejto otvorenej škole varenie v Big Green Egg všetci opäť niečomu priučíme, pričom každý bude mať možnosť klásť otázky našich kuchárskym elitám. Pozor vstupenky budú zlosované o 1 x Big Green Egg MiniMax a všetky predvádzajúce modely budú v predaji so zľavou 15%. (nutnosť rezervovať dopred)

Lístky kúpite online len do 31.5.2018 tu: https://www.evensi.com/big-green-egg-flavour-fair-slovensko-2018/240623474

Prípadne skúste šťastie v súťaži o 2 lístky na našom instagrame.

 

Festival chutí Nitrianskeho kraja, 2.6.2018, Nitra

festival chutí

Už po štvrtý krát sa v Nitre koná atraktívna gastronomická akcia s názvom Festival chutí Nitrianskeho kraja, ktorého súčasťou je Jahodová Nitra, spájajúca gastronomické špeciality s odkazom na pestovanie jahôd v tomto kraji. Tento rok bude akcia na novom mieste, ktorí Nitrania poznajú pod ako Starý rínok. Predstavia sa Vám nielen regionálne špeciality a pestovatelia, ale aj viac ako 7 kamenných reštaurácií, ktoré prídu „von“ za labužníkmi a ponúknu svoje chuťovky. Opäť budú prítomné aj stánky so streetfoodom a pribudne aj hosťovská zóna, kde Vám prinesieme ochutnať chuťovky mimo kraja. Zmenou miesta sa zmení aj usporiadanie festivalového areálu. Na Starom rínku nájdete všetky gastronomické prevádzky, stany a sedenie budú na Svätoplukovom námestí, aby ste si mohli užiť pripravený program. Tento rok bude jahodová téma navyše podporená veľkým charitatívnym pečením jahodovej bublaniny, z ktorej sa vyskladá 10 metrový nápis Nitra. Umenie kuchárov doplní bohatý sprievodný program v rámci Osláv dňa sv. Urbana: príjemná swingová hudba pri degustácii najlepších regionálnych vín vo vínnom stane či jazzové korzo pri gastronomických prevádzkach. Na svoje si prídu aj milovníci bubnov, rytmu a južanského temperamentu. Súčasťou festivalu bude Medzinárodný festival bubnov a perkusií drumpoint Slovakia 2018 sprevádzaný krásnymi tanečnicami. Návštevníci si budú môcť oddýchnuť pod živou zeleňou, pre deti bude pripravený kútik s hrami a o tieň sa im postarajú prestrešené stánky aj slnečníky. Večer všetkých čaká nefalšovaná Fiesta pod Zoborom.

Vstup je voľný.

 

Gurmán Fest – 22. – 23.6., Bratislava 

príprava jedla

Obľúbený gastronomický festival v nádhernom prostredí najkrajšieho Sadu Janka Kráľa v Bratislave bude aj tento rok. Návštevníci môžu ochutnávať skvostné jedlá od tých najlepších reštaurácií a šéfkuchárov z celého Slovenska, ale aj dať si kávičku, drink, či nakúpiť kvalitné potraviny. Jednoducho všetko, čo gurmáni ocenia.  Čo je nové vo svete gastronómie, aké sú trendy v pečení či nové postupy vo varení , aké nové nápoje či produkty si pre nás pripravili vinári, barmani a farmári. Všetko sa môžete dozvedieť a uvidieť na vlastné oči práve cez gurmánsky víkend. Urobte si piknik s celou rodinou či priateľmi a využite bohatý program, ktorý si pre vás organizátori pripravili. Sprievodnou časťou akcie bude aj galavečer odovzdávania ocenení v gastronómii sprievodcom Gurmán na Slovensku. 

Galavečer odovzdávania ocenení v Gastronómii gastronomickým sprievodcom Gurmán na Slovensku. Dozvieme sa kto je najlepší šéfkuchár , ktorá reštaurácia či somelier na Slovensku !

(Obdobná akcia sa koná aj v Košiciach už 8.-9.6. v Mestskom parku, vstup je spoplatnený)

Vstup je voľný.

 

Text: SB

Foto: archív podujatí a kavickari.sk

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články