Martina Grňová: Neverím, že by som bola tým kým dnes som, keby som šla inou cestou…

 Martina Grňová: Neverím, že by som bola tým kým dnes som, keby som šla inou cestou…

 

Víťazstvo v súťaži MasterChef nepoužíva ako argument toho, že je „dobrá“. Chce aby za nich hovorili produkty, spôsob ako to robia, to ako sa správajú k zákazníkom, energia ktorú vyžarujú. Víťazstvo v šou, podľa Martiny Grňovej z Mandlove, určite nestačí na to aby sa človeku darilo…

Vyštudovali ste Mat – Fyz, odbor pre ženu nie úplne bežný… Využili ste niekedy „od školy“ svoje znalosti programovania?

Konkrétne som študovala aplikovanú matematiku – manažérska matematika, a po pravde nás v obore bolo viac dievčat. Programovala som už na gympli a čo to som použila, napríklad prvé web stránky som programovala ja.

mandlove-foto-kavickari-kavickarisk

stolicky

Môžete podávať výkazy v schéme Prvá pomoc ++ za február! Aké zmeny nastali a na čo si treba dať pozor ?

Čítať viac >

 

Dobré jedlo bolo každodennou súčasťou vášho života už od detstva. No k zdravému vareniu vás priviedli najmä vaše zdravotné problémy…

Trpela som chronickými kvasinkovými infekciami, ktoré sa mi podarilo stravou odstrániť… Uvedomovala som si, že takýmito a inými problémami trpí mnoho ľudí (žien) a strava ktorou som si ich vyliečila vie pomôcť aj iným, preto som začala blogovať.

 

Je to už 6 rokov od nápadu s Mandlove, kam ste sa za ten čas posunuli?

To je celkom ťažká otázka. Tak posunula som asi celkom výrazne, z nápadu je etablovaná značka na trhu. Dodávame do mnohých prevádzok, máme vlastnú kaviareň v centre mesta, venovali sme sa cateringom, kurzom workshopom… Je toho mnoho. Pre mňa to bola tá najlepšia škola.. Neverím, že by som bola tým kým dnes som, keby som šla inou cestou…

 

kolace-mandlove-slovensko-kavickarisk

 

Podarilo sa vám naplniť svoje plány?

Určite mnohé áno, no cesta podnikania nie je priamočiara, mnohé plány sa formujú postupne, uvidíme čo bude ďalej.

 

Vašu ponuku tvoria najmä sladkosti pre ľudí s intoleranciami a alergiami. Nájde sa u vás aj niečo klasické, menej zdravé?

Hih, no všetko čo robíme je bez mlieka, lepku a rafinovaného cukru. Nemám úplne rada pojem zdravé, robíme to jednoducho najkvalitnejšie ako sa dá.

 

vyber-kolacov-mandlove

Svoje sladké výtvory dodávate aj do kaviarní v Bratislave a dokonca aj vo Viedni. Ako vás ovplyvnila momentálna situácia?

Podnikov ktoré odoberajú je menej, tak to dopĺňame viac o objednávky od koncových zákazníkov. My (našťastie) túto situáciu nepociťujeme natoľko, že by sme mali existenčné problémy, robíme naďalej najlepšie ako vieme, do tej miery ako sa dá… Samozrejme sa veľmi tešíme, keď sa toto obdobie skončí a budeme môcť robiť opäť ako celý tím.

 

team-mandlove

Zvíťazili ste v kuchárskej šou MasterChef, bol to dostatočný dôkaz pre okolie, že to s varením myslíte vážne? 

Asi ako pre koho. Ale verím, že aj vďaka tomu moje rozhodnutie viac rešpektujú.

 

martina

Cvičíte a poznáte aj tajomstvá nutričných hodnôt a kvality potravín, preto ste sa rozhodli, že si budete tvoriť vlastné receptúry?

Hih áno poznám, ale vlastné receptúry tvorím lebo ma to baví zo všetkého úplne najviac. Nerada robím veci podľa predpísaných pravidiel a teda nevarím podľa niekoho receptov. To je jedna z veci ktorú na svojej práci najviac milujem, možnosť sa kreatívne realizovať.

 

kolac-grnova

 

Počas koronakrízy ste začali robiť aj videorecepty. Túžite ešte stále vydať vlastnú kuchárku a viac blogovať?

Videorecepty ma veľmi bavia aj písať recepty, no po pravde mi to ukázalo, že svet podnikania, reálna príprava jedál pre ľudí ma baví o čosi viac, chcem nájsť v tomto určite rovnováhu, v tejto ďalšej vlne mi však príde veľmi zvláštne keby som sa viac venovala videám a receptom, predsalen všetci bojujeme a zachraňujeme naše sny, cítila by som sa zle, keby som venovala viac času blogovaniu ako práci na prevádzke.

 

Tešíte sa, keď sa budete môcť stretnúť opäť so svojimi priaznivcami na kurzoch varenia a workshopoch?

Tak na to sa teším neskutočne, kurzy mi strašne moc chýbajú a veľmi sa teším, ako to raz príde a ja budem môcť túto aktivitu opäť robiť.

 

martina-kavickarisk-slovensko

 

Máte momentálne konkrétny cieľ či nesplnený sen?

Teraz nie, snažím sa žiť v prítomnosti a naplno sa venovať láske, ktorá mi do života prišla.

 

grnova

 

Chceli by ste v rozhovore niečo spomenúť, na čo som sa neopýtala?

Asi len toľko, aby sa ľudia tešili zo života, robili viac toho čo ich baví a verili tomu že všetko je tak ako ma byť. Všetko má svoj čas.. Trošku filozofovania na záver….

 

Mandlove nájdete aj na instagrame.

 

Text: Mária Baláž Gyuránová

 

Foto: archív Martina Grňová

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Mária Baláž - Gyuranová

http://www.kavickari.sk

Vyzná sa v zákonoch, je rýchla ako blesk a zároveň si rada dopraje chvíľku pôžitku. Mária je redaktorkou portálu Kávičkári.sk, ktorá má pod palcom rozhovory, eventy, ale najmä novinky s vyhláškami týkajúce sa gastra.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články