Kaviareň na streche

 Kaviareň na streche

 

Na mieste bývalých bratislavských kúpeľov Centrál, ktoré boli dlhé roky ruinou, vyrástlo pred pár rokmi obchodné centrum. A len nedávno na jeho zelenej streche, kde sa nachádza park, pribudla kaviareň. Pre nás už známe a overené meno, bystrická Black Coffee. 

Black Coffee Bratislava

Vyrásť si len tak na streche centra, nie je len tak, ale predstavovalo to celkom slušnú logistiku. Kontajnerovú kaviareň, ktorá zútulnila parčík, musel priniesť vrtuľník, pretože inak by sa tam ani nedostala. Dizajn kaviarne odkazuje na jej “materskú” Black Coffee. Bratislavská prevádzka je poradí už treťou, za bystrickou a zvolenskou.

Black Coffee Bratislava

Nájdeme tu aj naše známe perforované lampy, ktoré si majiteľ v bystrickej prevádzke vyrábal sám. Ale aj kvalitné kožené sedačky, či hojdačku z masívu.

Black Coffee Bratislava dizajn

Black Coffee Bratislava dizajn

Napriek tomu, že ide o koncept kontajnerovej kaviarne, ponúka servis, vďaka ktorému sa zaraďuje medzi to TOP, čo v centre nájdete. Ak nie to najlepšie, keďže ako bonus ponúka aj posedenie na čerstvom vzduchu.

Black Coffee Bratislava terasa

Black Coffee Bratislava posedenie na terase

Kávičkári si vychutnajú zmes kávy Danesi caffé, a to nielen v rámci kaviarne, ale aj v lounge zóne na terase, kde si môžete poleňošiť na tuli vakoch.

Black Coffee Bratislava tuli vaky

Black Coffee Bratislava káva

Black Coffee Bratislava káva

A čo letné špeciality? Určite skúste “Espresso tonic”.

espresso tonic

Proti smädu sú tu pre vás limonády, vždy s čerstvými ingredienciami. Pivárov poteší zas ERB, známe pivo z Banskej Štiavnice.

Black Coffee Bratislava limonáda

Black Coffee Bratislava pivo ERB

Výber toho najkvalitnejšieho z kvalitného podčiarkuje kaviareň na streche čajmi. Nájdete tu francúzske Kusmi, elitu medzi sypanými čajmi. Pokiaľ ste ich ešte neochutnali, príďte si dopriať tento zážitok. V Black Coffee sú veľmi slušne zásobení.

Black Coffee Bratislava Kusmi

No a samozrejme, koláčiky. Do Black Coffee ich dovážajú z rodnej Bystrice a nájdete medzi nimi lahodné cheesecake-y, tiramisu, ale aj makrónky.

 

Black Coffee Bratislava koláče

Black Coffee Bratislava koláče

Keď budete mať chuť na nový kaviarenský zážitok, zbehnite do OC Centrál v Bratislave.  Na streche nájdete milý kontajner, ktorý vám poskytne útočisko. Či už na prečítanie novín, rýchlu kávu, stretnutie, pokec s kamoškou, či “vyvenčenie” detí.  A dajte vedieť, ako sa vám páčilo.

Black coffee Bratislava

 

Black Coffee Bratislava nájdete aj na facebooku

Bystrickú Black Coffee nájdete tu v článku.

 

Text: Simona Budinská

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *