Hotel Esplanade – architektonický zákusok stvorený na konferencie

 Hotel Esplanade – architektonický zákusok stvorený na konferencie

Boli časy, keď sa na dôležitých stavbách nešetrilo a v Esplanade Ensana Health Spa Hoteli v Piešťanoch to vidieť na každom kroku: v hotelovej kaviarni vás očaria lustre, ktoré sú umeleckým dielom, počas prechádzky chodbou kráčate po červenom koberci prekrývajúcom spišský travertín a recepcia je samostatnou planétou. Do kúpeľného domu Esplanade Health Spa sa dostanete pohodlne aj v papučiach preskleným tunelom. A navyše, dnes len ťažko niekde nájdete až 10 konferenčných a spoločenských miestností s rozlohou 1400 m2 priamo v hoteli.

Honosné lustre zdobia stropy hotela Esplanade.

Ste zvedaví? Poďte s nami na návštevu do najmodernejšieho kúpeľného a rehabilitačného centra v strednej Európe a najlepšieho kúpeľného strediska na Slovensku. Áno, čítali ste dobre, pokojne si tú vetu pozrite ešte raz.

Veľkolepé hodnoty Esplanade

„Forma nasleduje funkciu“, tak znie filozofia architektonického štýlu funkcionalizmus. Práve tento štýl bol v prvej polovici 20. storočia typický pre Československo, postupom času však obľuba a viera v tento sloh neprestávali. Dôkazom je aj 4-hviezdičkový hotel Esplanade Ensana Health Spa Hotel v Piešťanoch, ktorý ponúka veľkolepé funkcionalistické hodnoty: veľkorysé priestory, kombináciu kvalitných materiálov, ako sú drevo, travertín, sklo či koža, zmysel pre detaily a trochu trpký pocit, že takéto stavby už dnes nevznikajú. A to všetko vzniklo preto, aby ste si oddýchli, zregenerovali sa a užili si krásny Piešťanský Kúpeľný ostrov.

Veľkolepé priestory, aké dnes už postaví málokto. O to viac sa na Esplanade dívame s úctou.

Funkcionalistický relax

Práve v kúpeľnom centre Ensana Health Spa na vás čakajú relax, oddych, regenerácia a liečebné procedúry. Tieto priestory prešli veľkou rekonštrukciou, vďaka čomu si termálnu vodu, bahenné zábaly či kozmetické procedúry užijete v najmodernejšom a najväčšom balneoterapeutickom centre v strednej Európe, a teda aj na Slovensku. To však nie je všetko, pred samotným hotelom je vonkajší, celoročne otvorený termálny bazén.

Oddych vnútri i vonku. Pred hotelom sa nachádza celoročne vyhrievaný termálny bazén.

Aké procedúry si v Esplanade Ensana Health Spa Hotel môžete užiť

Rozloha takmer 7500 m2, tým sa môže pochváliť kúpeľné centrum Ensana Health Spa, kde je k dispozícii až 8 rôznych bazénov: na rehabilitáciu, na cvičenie s aquabikmi, na hydroterapiu. Hostia si tu môžu oddýchnuť popri povestných bahenných aj pri parafínových zábaloch, k dispozícii sú priestory na elektroterapiu, fyzioterapiu či oxygenoterapiu. Zaujímavosťou je tiež Centrum rehabilitácie a ergoterapie, kde sa pacienti, najčastejšie po mŕtvici, znovu učia robiť každodenné činnosti: zapnúť sporák, odomknúť kľúčom či otvoriť dvere.

V Esplanade sa dostanete na procedúry preskleneným tunelom s výhľadom na park.

Miesto stvorené na eventy

Hotel Esplanade Health Spa Hotel je skvelým miestom na usporiadanie rôznych podujatí akejkoľvek veľkosti – od exkluzívnych strategických stretnutí po medzinárodné prezentácie produktov alebo slávnostné firemné oslavy.

Piešťany majú veľmi výhodnú polohu, nachádzajú sa neďaleko Nitry, Trenčína či Trnavy a sú ľahko dostupné z Bratislavy alebo Viedne. I preto je hotel Esplanade veľmi vyhľadávaný.

Vynikajúca poloha hotela uprostred parku na tichom Kúpeľnom ostrove je garanciou pokojného a jedinečného miesta konania vašich podujatí.

 

Esplanade a čaro Kúpeľného ostrova

Veľkorysá funkcionalistická budova hotela Esplanade Ensana Health Spa Hotel by na iných miestach kričala, na Kúpeľnom ostrove je však obklopená stromami a výborne sem zapadá. Na hotelovom námestí sa môžete pri fontáne rozhodnúť – idem na recepciu alebo na letnú terasu kaviarne? Prípadne si môžete zobrať kávu a koláč a posedieť si priamo na fontáne. Má to tu svoje nezameniteľné čaro, počas letných dní či jesene, keď sa celý park krásne sfarbí.

Počas jesene sa park v okolí hotela Esplanade krásne sfarbí.

Hotel prešiel rekonštrukciou: recepcie sú modernejšie, kúpeľné centrum patrí k špičke v Európe, izby vyzerajú aj naživo ako z katalógu a to všetko vo zvláštnej, ale fungujúcej symbióze s pôvodným funkcionalistickým duchom. Asi aj preto sa hotel pýši ocenením „Certificate of Excelence 2022“ od medzinárodného kongresového hodnotiteľa.

Všetky izby v hoteli Esplanade prešli dôkladnou rekonštrukciou a poskytujú tak svojim hosťom vysoký štandard.

Ak máte chuť na relax a zbožňujete do najmenšieho detailu premyslenú architektúru, Ensana Esplanade Health Spa Hotel vám to dá. A my len veríme, že sa z pôvodných klenotov uchová čo najviac a bude sa k nim pristupovať citlivo. Je to jednoduché: zaslúžia si to, lebo sú krásne a sú súčasťou našej česko-slovenskej kultúrnej identity.

V Esplanade Ensana Health Spa Hotel viete zorganizovať svoj vlastný event. Kapacita ponúkaných priestorov:

Kapacita hotela: 432 izieb a 21 suít
10 konferenčných a spoločenských miestností s rozlohou 1400 m2 priamo v hoteli s kapacitou 596 hostí
Rozloha najväčšej miestnosti Palace Ballroom 979 m2, sedenie pre max. 350 osôb
Zasadacia miestnosť Alexander, kapacita max. 50 osôb
Konferenčná miestnosť Milla, kapacita max. 15 osôb
Konferenčná miestnosť Agnes, kapacita max. 20 osôb
Konferenčná miestnosť Ľudovít, kapacita max. 100 osôb
Konferenčná miestnosť Leona, kapacita max. 100 osôb
Konferenčná miestnosť Marianne, kapacita max. 100 osôb
Salón Imprich, kapacita max. 36 osôb
Salón Ján, kapacita max. 14 osôb

Všetky miestnosti disponujú prirodzeným svetlom, širokopásmovým WiFi pripojením a klimatizáciou

 

Článok bol vytvorený v spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Trnavský kraj.

 

Text: Tomáš Turek, Simona Budinská
Foto: Tomáš Turek a archív hotela

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Tomáš Turek

Nadaný, so svojským humorom. Jeho články sú skutočným pokladom a jeho rozhovory sú románom na pokračovanie. Vďaka nemu sa dokážete preniesť na miesta, o ktorých s ľahkosťou píše. A možno ostanete aj trošku hladní. To je riziko Tomášových článkov. No a ešte fotí. Parádne!

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články