Energetický kávový sprej Enebire: Ako účinkuje a chutí „káva“ v celkom inom šate?

 Energetický kávový sprej Enebire: Ako účinkuje a chutí „káva“ v celkom inom šate?

Advertoriál

Hoci ide len o malú 8-mililitrovú fľaštičku, ukrýva sa v nej veľká sila a zúročenie dlhoročných skúseností doktorky Gabriely Tovy. Energetický kávový sprej Enebire je určený pre všetkých, ktorí chcú v dnešnej dobe kvalitne využiť každú minútu času a nabiť sa prírodnou energiou. No aj keď sprej chutí ako káva, či už s cukrom, alebo bez neho (áno, môžete si vybrať), predsa sa odlišujú. V žiadnom prípade však nejde o konkurentov 🙂 Aké sú kľúčové benefity kávového spreja Enebire?

Za kávovým sprejom Enebire stojí rodinný trojlístok na čele s doktorkou Gabrielou Tovou. Trojčlenný tím nielen zrealizoval myšlienku spreja Enebire, ale stále na ňom pracujú a do budúcna plánujú aj produkciu ďalších výživových doplnkov.

Slovná hračka

Už v samotnom názve ENEBIRE ukryla doktorka Gabriela Tova v spolupráci s renomovanou agentúrou podstatu kvality a zloženia kávového spreja. ENEBIRE je zložením slov EXTRA ENERGY BY NATURE, čiže extra energia z prírody. Základ spreja totiž tvoria prírodné zdroje a ich účinok má naozaj pozoruhodné účinky pre ľudský organizmus.

Kávový sprej Enebire si našiel cieľovú skupinu aj v ďalekej Amerike, v ktorej ľudia žijú v zrýchlenom životnom tempe. „Američania majú dlhší pracovný týždeň, ktorý trvá vyše 60 hodín, takže oceňujú praktické balenie aj spôsob aplikácie spreja. Stačí, že si ho streknú pod jazyk a okamžite cítia energiu bez toho, aby sa museli zastaviť alebo prerušiť tok svojich aktivít. Sprej je vlastne výborná alternatíva pre tých, ktorí nemajú možnosť dať si kávu,“ zdôrazňuje benefity Katarína Mišenka Tova, jedna z trojice zakladateľov značky Enebire.

Alchýmia technológie kávového spreja Enebire

Kávový sprej Enebire je vyrobený z prírodných zdrojov prostredníctvom bioenergetickej úpravy Toviom®, čo je patentovaná, špeciálne upravená koncentrovaná forma prírodnej energie získanej bioenergetickou magnetizáciou. Zjednodušene ide o štiepenie molekuly vody, pri ktorom vznikajú extrémne malé molekuly vodíka. Tie ľahko prechádzajú bunkovými stenami a molekulárny vodík tak môže pôsobiť priamo na bunkovej úrovni.

Rodinný trojlístok, ktorý vyvinul kávový sprej Enebire: „Nejde o konkurenciu kávy, ale jej zdravšiu alternatívu“

Čítať viac >

Vďaka tomuto procesu s využitím prírodných zdrojov dokáže kávový sprej odstrániť z organizmu voľné kyslíkové radikály, znížiť oxidačný stres a tak posilniť imunitu. V konečnom dôsledku teda ovplyvňuje aj vitalitu organizmu.

Za doktorkou Gabrielou Tovou prichádzali do USA mnohí pacienti zo Slovenska. Keď sa vracali domov, zistili, že potravinové doplnky, minerály či vitamíny, ktoré im poradila, sú u nás nesmierne drahé. „Tak som si povedala, že pre to niečo urobím. Vznikla myšlienka vybudovať toto zariadenie, ktoré už stojí a začalo svoju prevádzku v Topoľčanoch,“ vysvetľuje doktorka Tova pohnútky, ktoré ju viedli k vyvinutiu energetického kávového spreja Enebire.

Káva v spreji? Nie tak celkom.

Sprej sa síce vyrába z praženej kávy, no tá sa špeciálne upravuje. Hlavnou prírodnou surovinou na výrobu energetického kávového spreja Enebire je extrakt z kávovníka robusta. Ten v rámci výrobného procesu prechádza úpravou, vďaka ktorej sa mnohonásobne zosilňuje prirodzený povzbudzujúci účinok kofeínu v sprejoch Enebire. Kofeín sa do organizmu uvoľňuje postupne, čím sa stáva vhodným na každodenné užívanie bez vedľajších účinkov.

Keďže sa, na rozdiel od kávy, strieka pod jazyk, obchádza zažívací trakt a účinná látka smeruje priamo do krvi, čiže už malé množstvo má veľký účinok. Ako pripomína doktorka Tova, po aplikácii spreja Enebire sa môžete cítiť tak, ako keby ste si 2 hodiny dobre pospali.

Odporúčaná dávka sú maximálne 4 streky pod jazyk pri jednej aplikácii, ktoré môžete opakovať 4-krát za deň. Niektorým ľuďom stačí aj menej aplikácii, no v každom prípade nehrozí žiadne riziko vedľajších účinkov.

Základ spreja tvorí extrakt z kávovníka robusta. Kávový sprej Enebire má s kávou spoločné (okrem chute) predovšetkým pozitívne účinky – povzbudenie a zvýšenie koncentrácie. Naopak, sprej eliminuje močopudné účinky kávy, čo ocenia najmä ľudia, ktorí majú náročné povolania a veľa cestujú či aktívne športujú.

Kávový sprej Enebire môžete mať s cukrom aj bez cukru

Základ spreja teda tvorí káva, a preto je aj samotná príchuť kávová. Momentálne sú v ponuke dve špecifické príchute spreja. Prvý druh zrejme ulahodí tým, ktorý majú radi sladšiu kávu – je osladený kokosovým cukrom, ktorého množstvo je minimálne a neovplyvňuje glykemický index v tele. Druhý variant je pre milovníkov horkej kávy, čiže bez cukru.

V bielom balení nájdete kávový sprej Enebire s pridaným kokosovým cukrom, v hnedom balení sa nachádza jeho horkejšia alternatíva pre tých, ktorí majú radšej prirodzenú horkú chuť kávy.

Benefity kávového spreja Enebire

Tých je hneď niekoľko. Keďže prírodná forma energie sa v organizme uvoľňuje dlhodobo a rovnomerne, kávový sprej Enebire zlepšuje pozornosť, sústredenosť aj fyzický výkon. Oceňujú ho najmä ľudia, ktorí potrebujú mať zvýšenú koncentráciu pri práci – lekári, právnici, študenti, učitelia, riadiaci pracovníci či tí, ktorí majú sedavé zamestnanie. Sprej nemá močopudné účinky ako káva či energetické nápoje, a preto je ideálny napríklad pre ľudí na cestách – napríklad šoférov, ktorí jazdia dlhšie trasy bez prestávok. „Rovnako je sprej Enebire výbornou voľbou pre ženy v čase menštruačného cyklu, keď mnohé trpia bolesťami hlavy, pretože pri tomto probléme veľmi dobre pomáha,“ uvádza doktorka, ktorá dostáva pozitívne ohlasy nielen od ľudí na Slovensku, ale aj v zahraničí, napríklad v Amerike, kde pôsobí tiež.

Mimoriadne pozitívne ohlasy mal sprej Enebire medzi hercami na Broadwayi, ktorí pracujú pod stresom a sú dosť vyčerpaní. Nevedia si ho vynachváliť ani starší ľudia na dôchodku. „Vravia, že keď sa ráno zobudia a majú stretnutie s kamarátom, tak aby videl, že mi to ešte myslí, streknú si sprej Enebire a zrazu nemusia hovoriť len o starých časoch, ale pamätajú si toho oveľa viac,“ vymenúva doktorka Gabriela Tova ďalšie benefity prípravku.

Sprej je zároveň malý a praktický, môžete si ho vziať so sebou kamkoľvek – zmestí sa do vrecka nohavíc, do kabelky a jeho veľkosť umožňuje vziať si ho aj do lietadla.

V jednom kávovom spreji Enebire nájdete zhruba týždennú dávku prírodnej energie. Navyše ho poľahky schováte aj do vrecka či kabelky 🙂

Je kávový sprej Enebire konkurenciou kávy?

Rozhodne nie. Ak sa nechcete vzdať pôžitku z kávy a chcete si vychutnať svoju každodennú šálku, len do toho. Môžete kombinovať klasickú kávu a sprej Enebire v jednom dni bez toho, aby ste mali výčitky svedomia – no, samozrejme, všetko s mierou 🙂

Kávový sprej Enebire nie je konkurencia kávy, ale je určený pre lepší životný štýl a aktívnejšie využitie dňa. Ako vraví doktorka Gabriela Tova, ktorá stojí za kávovým sprejom Enebire: „V dnešnej dobe, keď človek bojuje so stresom a chce kvalitne využiť každú minútu času, je rýchly výsledok pôsobenia spreju Enebire naozaj fantastický. Je to produkt pre každého, kto potrebuje pomoc v energii. A tým, že sa telo posilní prirodzenou a prírodnou energiou, človek nemá žiadne vedľajšie následky.“

Energetický kávový sprej Enebire, ktorý sme vám predstavili v článku a v nedávnom rozhovore, si už získal priazeň mnohých spokojných zákazníkov, ktorým dodal potrebnú energiu, aby sa nemuseli zastaviť alebo prerušiť tok svojich aktivít.

My sme si pre vás pripravili súťaž o kávové produkty Enebire, ktorá prebieha na Instagrame do 14. októbra 2022.

Stačí, ak začnete sledovať profil @enebire a @kavickari a do komentára na našom profile pod súťažnú fotku napíšete, prečo chcete vyhrať práve vy.

Môžete vyhrať:
1. cena: 4 spreje, ktoré vám dodajú energiu na mesiac, s príchuťou podľa vlastného výberu
2. cena: 2 spreje, ktoré vám dodajú energiu na dva týždne, s príchuťou podľa vlastného výberu
3. cena: 1 sprej, ktorý vám dodá energiu na týždeň, s príchuťou podľa vlastného výberu

Na výber sú dve príchute, a to:

  • GREEN FLOW energetický sprej s kávovou príchuťou osladený kokosovým cukrom
  • BROWN TIDE energetický sprej s kávovou príchuťou

Súťaž ukončíme 14. októbra 2022 na našom Instagrame.

Držíme vám palce!

Súťaž je ukončená, gratulujeme výhercom! 🙂

  1. miesto: 4 spreje Enebire – @david_ngujen
  2. miesto: 2 spreje Enebire – @insta_branka
  3. miesto: 1 sprej Enebire – @jankafit95

Viac informácií o energetickom kávovom spreji Enebire nájdete na webe enebire.sk aj na Instagrame a Facebooku.

Fotografie: Ondrej Bobek
Text: Katarína Kántorová

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Katka Kántorová

Zanietená jazyková redaktorka, ktorej hlavnou pracovnou náplňou je mať oči na stopkách, len čo sa na obzore objaví nejaká chybička. Od štúdia na vysokej škole až dodnes prešla rôznymi redakčnými profesiami, no s určitosťou vie, že okrem korigovania sa v živote nezaobíde ani bez písania. A, samozrejme, bez dobrej kávy a milej mačacej spoločníčky Ellie.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články