Clematis, rastlinka, ktorá ťa dostane

 Clematis, rastlinka, ktorá ťa dostane

 

Naše kávičkárske cesty nás tentokrát priviedli na Hlavnú ulicu do Košíc. V rannom ruchu metropoly východu sme objavili miesto, kde si vychutnáte lahodnú šálku kávy, unikátne čaje, domáce koláče, bio sirupy a chutné zdravé raňajky. Vitajte na čarovnom mieste s rodinnou atmosférou, vitajte v Clematis coffee & tea.

Clematis

Príbeh tejto kaviarne sa začal písať pred tromi rokmi. V priestoroch súčasnej kaviarne a čajovne sa nachádzal obchod so spodnou bielizňou a rovnomenným názvom Clematis. Majiteľ módnej značky ma naozaj obchodného ducha a veľa nápadov. Tvrdí, že človek môže podnikať len vtedy, ak má pri sebe správnych ľudí.

Clematis

Clematis

Clematis

Názov kaviarne je spojený s popínavou rastlinou. Jej kvety sú nádherné a predovšetkým voňavé. Sám majiteľ k ním má pozitívny vzťah. Aj práve preto dal svojej módnej značke ako aj kaviarni rovnaký názov. Logo kaviarne odzrkadľuje to, čo v prevádzke nájdete. Zobrazuje šálku kávy, ktorá je doplnená zrnkami kávy a čajovými lístkami. Príjemná je aj farebná kombinácia hnedej, moka farby a bielej.

Clematis

Clematis

Kombinácia dreva, sivej farby, tehlových stien a detailov spoločne vytvárajú unikátny dizajn, ktorý si majiteľ vytvoril sám. V interiéry nájdete množstvo doplnkov zo zahraničných ciest. Unikátne sú aj drevené stoly a stoličky z 80 až 200 ročného dreva.

stolicka

Clematis

Clematis

Dominantná je vôňa čerstvej kávy a pohodová hudba. Ak si chcete vychutnať slnečné lúče, môžete tak pokojne urobiť na priestrannej terase. Nielen dlhé letné večery pri kvalitnom víne, miešaných drinkoch, či osviežujúcej limonáde si môžete vychutnať v romantickom altánku.

Clematis

terasa

limonáda

Clematis coffee & tea je rajom pre všetkých kávičkárov i milovníkov čaju. Na tomto mieste nájdete viac ako 60 druhov kávy, klasickej, odrodovej i aromatizovanej. V prevádzke disponujú hneď 4 mlynčekmi a 3 druhy kávy ponúkajú pod svojou vlastnou značkou. Vychutnáte si ju tak aj z jedinečných porcelánových šálok. Ak zatúžite po exotike, odporúčame ochutnať cibetkovú alebo tureckú kávu.

príprava kávy

káva

Pre milovníkov čaju je v ponuke viac ako 160 druhov čaju z celého sveta. Vychutnať si môžete biele, zelené, bylinné, čierne, ovocné, pu erh, oolong, maté, rooibos, wellness čaje a dokonca i čaje pre zdravie. Počas letných dní vám ich personál pripraví i v ľadovej podobe.

čaj Clematis

čaj Clematis

Kúsok Clematisu si môžete pokojne zobrať i domov. Každý z čajov i káv vám zabalia do pekného balenia, ktorý je vhodný aj ako darček.  Ak ste dostali na nich chuť pri čítaní objednať si ich môžete napríklad aj cez e-shop www.cajkava.sk. V ponuke nájdete i pohodlný servis „ take away“. Lahodná chuť kávy Clematis vás teda sprevádza kamkoľvek, kde sa  vyberiete.

Clematis

Take away

Ku príprave kávy, ako aj čaju tu pristupujú vysoko profesionálne. Vyškolený personál dodržiava presné technologické postupy a vždy ochotne poradí s výberom. Školenie personálu má na starosti sympatická manažérka Dominika, ktorá ovláda firemné tajomstvo. „Dôležité je aby sa hostia u nás cítili vítaní, už od dverí,“ hovorí. V Clematise si ctia spätnú väzbu od zákazníkov, prináša im radosť a posúva ich vpred.

vstup do kaviarne

príprava kávy

Kaviareň je tu pre všetkých. Pre rodiny s deťmi, biznis rokovania, študentov, zamilované páry, či zahraničných hostí. Miesto pre príjemné posedenie, dlhé konverzácie a pohodové stretnutia si tu nájde každý. Schovať sa môžete do zadného rohu kaviarne a naopak ak chcete sledovať ruch Hlavnej ulice, pokojne si sadnite aj do „výkladu“. V ponuke nájdete čerstvé domáce zákusky, croissanty, a najnovšie aj chia puding v 2 rôznych variantoch a biely BIO jogurt s čerstvými jahodami a müsli. Ak vás prepadne chuť na taliansku zmrzlinu v podobe zmrzlinových pohárov, určite ich ochutnajte. Príjemné schladia a omámia vaše chuťové poháriky.

Clematis

Clematis

My sme neodolali ani zdravému nápoju Carea, nápoju z jačmenného a žitného sladu bez alkoholu, ktorý je výbornou náhradou piva. Aj vďaka nemu je Clematis originálnym miestom, kde je všetko výnimočné. Jednoducho to musíte zažiť a my vám zaručujeme, že si toto miesto zamilujete.

Carea

 

Clematis

Clematis coffee & tea shop nájdete aj na facebooku.

Text: Kávičkári

Foto: Ondrej Bobek

 

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *