Caffe Eden v novom šate: Moderné bistro s raňajkami, pagáčmi a so stálicou medzi kávami

 Caffe Eden v novom šate: Moderné bistro s raňajkami, pagáčmi a so stálicou medzi kávami

Aj tak by sme mohli opísať kaviareň, ktorá sa nachádza v srdci Piešťan. Naposledy sme Caffe Eden navštívili pred dvomi rokmi a teraz sa nestačíme čudovať. Prešla rekonštrukciou priestorov, zmenou loga a jemný refreš si zaslúžil aj jedálny a nápojový lístok.

Caffe Eden
Caffe Eden sa pýši nielen novým logom, ale aj zrekonštruovanými priestormi.

Kaviareň je súčasťou Hotela Eden a, ako sme sa dozvedeli, stavba je oficiálne zapísaná na zozname kultúrnych pamiatok. Aj možnosti rekonštrukcie sú preto obmedzené. To však podľa pána Románeka z Caffe Eden nie je žiadnou prekážkou, ale, naopak, výzvou.

Modrá je dobrá

Slnečná terasa pri piešťanskom moste lásky je veľkým lákadlom. V kaviarni si môžete dopriať lahodné raňajky najvyššej kvality s príjemnou kávou, v absolútnom centre mesta, len na skok od kúpeľného ostrova či mestského parku.

Caffe Eden
Caffe Eden má priestrannú terasu blízko ikonického piešťanského mosta lásky.

Ak by vašim úmyslom neprialo počasie, pokojne sa posaďte dovnútra. Môžete si vybrať príjemné nové sedenie vo fajčiarskej aj v nefajčiarskej časti, ktoré sú oddelené. K avizovanej rekonštrukcii kaviarne prišlo len nedávno.

„Predošlé mesiace sme upravovali práve tieto dve časti kaviarne, v poslednom kroku rekonštrukcie nás čakajú ešte toalety. Chceli sme urobiť z tohto miesta moderné bistro a zjednotiť miestnosti do jedného dizajnu,“ prezradil nám viac spolumajiteľ Caffe Eden Ján Románek.

Caffe Eden
Modrá je dobrá – to bolo heslo majiteľov kaviarne pri rekonštrukcii vnútorných priestorov.
Caffe Eden
Caffe Eden má okrem dostatku prirodzeného svetla aj veľa atraktívneho vnútorného osvetlenia.
caffe-eden-piestany-10

Caffe Eden v Piešťanoch: Kaviareň, kde si dáte raňajky aj o tretej poobede

Čítať viac >

V priestore dominuje modrá farba v kombinácii s čiernou a drevom. Punc modernosti ešte viac podčiarkuje štýlové osvetlenie a bar s príjemnou obsluhou.

Poctivé suroviny a chutná káva v Caffe Eden

Caffe Eden je moderným bistrom, ktoré v uplynulých týždňoch dostalo ten správny „facelift“. Chcú si však zachovať to jedinečné a tradičné, vďaka čomu ich poznajú nielen Piešťanci, ale aj turisti. Tým je predaj čerstvých pagáčov a ponuka výborného raňajkového menu. Pribudli v ňom ďalšie sladké i slané novinky.

Caffe Eden
Piešťancov, ale aj náhodných turistov lákajú vychýrené sladké i slané raňajky.

Caffe Eden

„Všetko pripravujeme poctivo z kvalitných a čerstvých surovín. Fotografie z raňajkovej ponuky v jedálnom lístku nie sú iba ilustračné, takto ich v Caffe Eden skutočne pripravujeme a servírujeme,“ hovorí pán Románek. Lákavé jedlá zasýtia hladného nielen ráno, ale objednať si ich môžete kedykoľvek počas dňa.

K dobrým raňajkám patrí aj káva. V tomto kaviareň stavila na nimi osvedčenú klasiku. „Dlhodobo ponúkame Lavazzu. Sme turistické mesto a naša klientela nie je prevažne zvyknutá na nové druhy káv, ale skôr volia klasiku. Ja stále hovorím, že každá káva sa dá dobre pripraviť, ak máte kvalitný kávovar a človeka, ktorý s ním vie pracovať. Bežný klient, kávičkár, ocení známu chuť dobre pripravenej kávy,“ netají pred nami svoj názor pán Románek, ktorý sa v gastrosektore pohybuje už dlho.

Caffe Eden
V kávovare majú v Edene osvedčenú klasiku.

V kaviarni si môžete vychutnať aj zákusky od piešťanských dodávateľov, no ako nám pán Románek prezradil, pripravujú si aj svoje vlastné.

Caffe Eden pagáče
Každodennou stálicou Caffe Eden sú čerstvé pagáče s chrumkavou kôrkou. Mňam!

Ak teda plánujete návštevu Piešťan alebo sa už v tomto kúpeľnom meste nachádzate, určite si urobte zastávku aj v Caffe Eden. Možno natrafíte na barmanskú šou či na baristov s ukážkami prípravy rôznych káv. Aj tieto akcie totiž v budúcnosti kaviareň plánuje pre svojich návštevníkov.

Caffe Eden nájdete aj na Facebooku a Instagrame.

Text: Zuzana Valovičová
Fotografie: Ondrej Bobek

 

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Zuzana Valovičová

Novinárka na materskej dovolenke, pôvodom z Nitry, dnes z Piešťan. Práve toto kúpeľné mesto si rada vychutnáva plnými dúškami a objavuje pre nás nové podniky. I vďaka nej vždy vieme, čo je v meste nové a kam sa oplatí ísť- s kočíkom, na bicykli, pešo či autom.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články