Bibi škorica bakery: Najštýlovejšia cukráreň v Seredi

 Bibi škorica bakery: Najštýlovejšia cukráreň v Seredi

 

Na mieste, kde dnes nájdete najštýlovejšiu cukráreň v Seredi, plnú pastelových farieb a kvetov, boli kedysi sídliskové potraviny. Dvaja nadšení mladí ľudia Bibi a Filip tu odviedli kus dobrej roboty. Celú prevádzku zrekonštruovali svojpomocne a ako prví v meste začali ponúkať bezlepkové, bezlaktózové, vegánske a dia koláčiky.

 

bibi-skorica-bakery-kavickari
Dvaja nadšení mladí ľudia Bibi a Filip.

 

interier-dizajn-bibiskorica

Ján Hoľko Kávoholik

Nechceme iba presúvať krabice, zákazníkovi poskytujeme komplexný servis

Čítať viac >

 

Až takmer 90 % zákuskov je u nich bezlepkových a napriek tomu na nerozoznanie od klasických. Všetky koláče pripravujú Bibi s Filipom sami. Pred tromi rokmi začínali s výrobou na objednávky a dnes plnú vitrínu nezriedka vypredajú do dvoch hodín od otvorenia. Najviac ľudí k nim chodí z Bratislavy, Nitry a Šale. Ich koláčiky nájdete aj v kaviarni v Galante a onedlho i v Trnave. Sympatickú brunetku k zdravému pečeniu priviedla vlastná intolerancia na laktózu, v rodine majú aj celiatika a priznáva, že zákazníci s obmedzeniami v strave im stále pribúdajú. „Keď som začínala bolo veľmi málo špeciálnych surovín, no teraz už je výber pestrý,“ teší sa. Dnes už manželia, si dávajú záležať na kvalite. Ich prístup, marketing a ponuka sú iné. Nemajú webovú stránku a dokonca prvé dva roky ste na fasáde nenašli ani tabuľu s názvom. Chýr o ich kvalite a šikovnosti sa podáva ústne. „Osobný kontakt so zákazníkom je pre nás najviac,“ hovorí Filip. Keď pečú, celým okolím sa šíri omamná vôňa. A na ich bezlepkový Oblíž prst a veterník pravidelne prichádzajú aj milé babičky z neďalekého domova dôchodcov.

 

vitrinky
Až takmer 90 % zákuskov je u nich bezlepkových a napriek tomu na nerozoznanie od klasických.

 

makronky

 

Žiadne poťahové hmoty a ani margarín. Z tukov iba kokosový a maslo, len to najkvalitnejšie mascarpone, 40% šľahačka a čokoláda Callebaut. „Vôbec nepoužívame stužovače ani želatíny a farbivá máme tiež prírodné, napríklad spirulínu alebo lyofilizované maliny,“ vymenúva Bibi a Filip dodáva, že za každou sladkou dobrotou sú u nich hodiny skúšania a vylaďovania pomerov. Ku lahodnému koláčiku patrí aj dobrá káva. Na mlynčeku majú Musetti – blend 70% arabiky a 30% robusty. Aj pri nápojoch sa sústreďujú na kvalitu. „Džúsy a sirupy máme od Pijo Bio, nealko od Royal Crown a Fentimans a robíme aj domáce limonády a v zime sypané čaje,“ dodáva Bibi. Na objednávku vám radi pripravia kváskové chlebíčky s vlastnými domácimi pomazánkami aj vo vegánskej či vege verzii alebo salty bar – pagáčiky, pizzové slimáčiky a mini wrapy. Počas leta pribudne v ponuke regionálne víno z JM Vinárstvo Doľany a remeselné pivečko. Mnohí pravidelní zákazníci prvýkrát ochutnali dobroty z Bibi škorica bakery na svadbe a odvtedy si ich objednávajú na všetky významné príležitosti. „Niektorí skalní od nás musia mať dezert pravidelne každý víkend,“ hovorí nadšene Bibi. „Máme šťastie na zákazníkov,“ dopĺňa ju Filip na záver. Nepatria medzi najlacnejších, no verní zákazníci vedia, že platia za kvalitné a s láskou upečené dobroty, ktoré nemajú páru široko-ďaleko.

 

vyber-bibi-skorica

 

jedlo-menu
Mnohí pravidelní zákazníci prvýkrát ochutnali dobroty z Bibi škorica bakery na svadbe a odvtedy si ich objednávajú na všetky významné príležitosti.

 

Bibi škorica bakery v skratke:

  • 90% bezlepkových koláčikov
  • prírodné farbivá
  • kváskové chlebíčky
  • dizajnová predajňa a terasa
  • detský kútik

 

sedenie-interier-kavickarisk-slovenko
Dizajnová cukráreň.

 

 

TIP: Jedlé čokoládové kvetináče, Oblíž prst a veterník v bezlepkovej verzii

 

jedly-kvetinac-bibiskoricabakery

 

Adresa:

Bibi škorica bakery

Dolnomajerská 1130/24

926 01 Sereď

 

servirovanie-kavickari
Ku lahodnému koláčiku patrí aj dobrá káva.

 

Bibi Škorica Bakery nájdete aj na instagrame.

 

 

Text: Mária Baláž Gyuránová

 

 

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Mária Baláž - Gyuranová

http://www.kavickari.sk

Vyzná sa v zákonoch, je rýchla ako blesk a zároveň si rada dopraje chvíľku pôžitku. Mária je redaktorkou portálu Kávičkári.sk, ktorá má pod palcom rozhovory, eventy, ale najmä novinky s vyhláškami týkajúce sa gastra.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

2 Comments

  • […] Na mieste, kde dnes nájdete najštýlovejšiu cukráreň v Seredi, plnú pastelových farieb a kvetov, boli kedysi sídliskové potraviny. Dvaja nadšení mladí ľudia Bibi a Filip tu odviedli kus dobrej roboty, píšu Kávičkári. […]

  • […] Návšteva  najštýlovejšej cukrárne v Seredi – Bibi škorica bakery Vám jednoznačne zlepší deň.  A to nielen vďaka výnimočným sladkým dobrotám ktoré tu nájdete, ale aj  príjemným pastelovým tónom interiéru, všadeprítomným kvetom a v neposlednom rade vďaka množstvu pozitívnej energie a úsmevu majiteľov Bibi a Filipa. […]

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *