AquaCity Poprad: Oáza relaxu pod štítmi Tatier

 AquaCity Poprad: Oáza relaxu pod štítmi Tatier

 

Väčšina rodičov uzná, že spojiť chvíle oddychu so starostlivosťou o svojho potomka je niekedy nadľudský výkon. Ak sa to už podarí, za výsledkom stojí dávka invencie a kreativity, za ktorú by sa nemusel hanbiť ani MacGyver. Našťastie sú však aj na Slovensku miesta, kde to ide akosi samo a úplne prirodzene. Jedným z nich je AquaCity Poprad.

AquaCity Poprad

AquaCity Poprad

Komplex 5 hotelov, 14 bazénov, z toho jeden 50-metrový olympijský, množstvo toboganov, 350 vodných atrakcií, reštaurácie, bary, dvojposchodový wellness s rozlohou 1 600 m2 či kryocentrum. To je len časť toho, čo všetko si môžete v AquaCity Poprad vychutnať. Ak sa sem rozhodnete vydať s deťmi, spojiť váš oddych so zábavou ratolesti je skutočne jednoduché – pre staršie deti tu je pripravený animačný program, pre mladšie zase bezplatná škôlka v čase od 14:00 do 18:00. Vy nachádzate zen počas saunovej ceremónie, zatiaľčo sa váš potomok zabáva s rovesníkmi namiesto toho, aby vás ťahal za plachtu.

AquaCity

AquaCity

 

Samozrejme, AquaCity Poprad nie je iba pre rodičov s deťmi, hoci riaditeľ Richard Pichonský priznáva, že práve táto skupina má najväčšie zastúpenie medzi hosťami. Dvojposchodový wellness bol zrekonštruovaný nedávno, iba v roku 2016 a prináša komfort aj pre najnáročnejších – hoci má kapacitu 250 ľudí, architekt si dal záležať, aby si tu hostia dopriali intímny zážitok. Vedenie komplexu si zase dalo záležať, aby ste tu našli všetko, po čom túžite – od bylinkovej, ceremoniálnej, fínskej či soľnej sauny cez privátny bazén až po ľadovú jaskyňu, kde sa schladíte pri teplote -14 °C.

AquaCity

AquaCity

AquaCity Poprad

Pôžitkárov poteší pokojnejšie krídlo s kryoterapiou, kde si užijete maximálne 3-minútový pobyt v komore s teplotou -120 °C. Následne si zacvičíte a rozohrejete svoje telo, ktoré vďaka tomuto procesu zbavíte bolestí či zápalov. V tejto časti na vás čaká ambulancia estetickej dermatológie Interklinik. Tá v AquaCity nie je náhodou – termálne bazény sú totiž plné minerálnej vody, so špeciálnymi dezinfekčnými účinkami, ktoré pomáhajú zlepšovať pokožku. Zaujímavosťou je, že sa v bazénoch nemusíte obávať nepríjemného chlóru, namiesto toho vodu čistia pomocou UV filtra. Na červené oči teda môžete rovno zabudnúť.

AquaCity Poprad

AquaCity

AquaCity

Ak si radi zaplávate, tešiť sa môžete na 50-metrový olympijský bazén, ktorý vo väčšine európskych hotelov nenájdete. Čo by to bolo za bazény v Poprade, keby ste nemali výhľad na Tatry – samozrejme sa ním môžete pokochať, jediný, kto vám v ňom môže zabrániť je počasie. Tak, ako sa to prihodilo nám. Keby sa to stalo aj vám, skvelou náplasťou je kuchyňa pod taktovkou špičkového šéfkuchára Jaroslava Ertla. Chcete tip? Určite vyskúšajte stejk – mäso pochádza z neďalekej farmy, ktorú odkúpila spoločnosť, pod ktorú patrí aj AquaCity.

AquaCity

AquaCity Poprad

AquaCity

AquaCity Poprad je obrovský komplex, ktorý spája viacero planét do jedného vesmíru. A vy si ho naplno môžete vychutnať bez potreby skafandra. Je až neuveriteľné, čo všetko dokážete na jednom mieste zažiť: bláznivú dovolenku s deťmi, predĺžený víkend plný relaxu a lenivého športovania vo dvojici, ale aj zážitkový pobyt plný osviežujúcich procedúr, dobrého jedla a kvalitného vína. Čo si vyberiete vy?

AquaCity Poprad

AquaCity Poprad

AquaCity Poprad

AquaCity Poprad nájdete na facebooku aj instagrame.

Text: Tomáš Turek

Foto: Tomáš Turek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články