AC Hotel by Marriott Bratislava: Genius Loci v bratislavskom Starom meste

 AC Hotel by Marriott Bratislava: Genius Loci v bratislavskom Starom meste

AC Hotels by Marriott v rámci hotelovej skupiny patria do kategórie Select Service. V našich končinách ide o výnimočný koncept: najbližší AC Hotel by Marriott nájdete v rakúskom Innsbrucku či poľskej Wroclavi. Select Service prináša vybrané služby pre dnešného cestovateľa, ktorý dokáže oceniť dôraz na dizajn, odvážne kúsky vytvárajúce stále minimalistické prostredie a skvelé hotelové služby. Bratislavský AC Hotel by Marriott otvoril svoje brány hosťom v roku 2021, azda v najhoršom možnom čase: počas pandémie, keď obmedzenia na istý čas pojem „cestovanie“ vymazali z našich životov. Čím je však AC Hotel by Marriot Bratislava pripravený zaujať svojich hostí?

AC Hotel by Marriott
Bratislavský Marriott sídli v rušnom centre mesta. Jeho poloha je ideálnym typom nielen pre biznisových hostí, ale aj pre turistov. Budova je Bratislavčanom známa- predtým tam totiž bol hotel z rakúskej siete Austria Trend. Nový Marriott však prešiel rozsiahlou rekonštrukciou.

Genius Loci v bratislavskom Starom meste

AC Hotel by Marriott Bratislava očarí svojich návštevníkov polohou. Priamo v bratislavskom Starom meste. Len tri minúty peši k prezidentskému Grasalkovičovmu palácu alebo len na skok k Michalskej bráne, Čumilovi či do Medickej záhrady. Hoci by poloha hotela mohla navrávať, že vás pulzujúci život bratislavského centra strhne ako divá voda, práve naopak – nájdete tu dostatok súkromia. Tu ste dostatočne chránený od ruchu metropoly Slovenska, no zároveň ste v jej srdci.

AC Hotel by Marriott výhľad
Privstať sa niekedy oplatí. Tak ako aj nášmu fotografovi Ondrejovi, ktorý si vychutnal takýto ranný výhľad na naše hlavné mesto.

Hneď po vstupe do AC Hotel by Marriott Bratislava sa ocitnete v priestrannej recepčnej hale s nekonečným stropom. Ten sa končí až pod samotnou strechou budovy. Prichádzate do otvoreného priestoru, ktorý vám na prvý pohľad pripraví dizajnové chuťovky, na pohľad druhý oceníte jeho logické a premyslené, no zároveň plynulo nadväzujúce prepojenie. Pred sebou máte recepciu, vpravo pohodlné sedenie s kreslami a gaučom, vľavo knižničnými regálmi oddelený AC Lounge. Poďme sa doň pozrieť.

AC Hotel by Mariott vstup
Nielen sklo. S dizajnom sa tu skutočne vyhrali. Hotel AC Hotel by Marriott napriek tomu, že ponúka súkromie, je prepojený s mestom.

Dizajnové AC Lounge a AC Library

V AC Hotel by Marriott Bratislava cítiť na každom kroku, že dizajn tú hrá ústrednú rolu. Navyše, nerobí to prvoplánovo. Čakáte na ubytovanie, na stretnutie alebo máte chuť iba pookriať? AC Library s krásnymi titulmi kníh je na to ako stvorená. Knižnica nás hneď zaujala, na otázku, či ide o výber titulov podľa manuálu siete generálny riaditeľ hotela Martin Hurban s úsmevom odpovedal: „Nie celkom, zašiel som si na celý deň do kníhkupectva za rohom a vybral to, čo ma maximálne zaujalo.“

lounge Mariott
Skočte si na drink a vychutnajte si atmosféru pulzujúceho mesta.

Opticky oddelene, no priestorovo jednoliato pokračuje knižnica do AC Lounge. Elegantný dizajn, v ktorom sa miesi robustnosť s decentnosťou a vytvára tak skvelý loungový priestor. Tu si môžete dať kávu, sledovať dynamický život hotela zo svojho bezpečného a pokojného miesta, pracovať, alebo si dopriať signature Gin & Tonic, typický pre AC Hotels by Marriott.

signature drink ac hotel by mariott
Každý lepší hotel má svoj „signature drink“. Ani sieť AC Hotels by Marriott nie je výnimkou a za svoj ikonický nápoj si zvolila Gin Tonic.

Ubytovanie, fitness, kuchyňa aj konferencie. Aj to je AC Hotel by Marriott

charita kaviarne

Editoriál: Viac dobra do týchto dní si želajme

Čítať viac >

Na ďalších poschodiach už nájdete to, čo by ste v hoteli čakali – ubytovanie, reštauráciu, konferenčné miestnosti pre 330 účastníkov či fitness centrum. Čo by ste už možno čakali menej, je útulnosť izieb. Opäť raz prichádza na scénu prepracovaný interiérový dizajn, ktorý sa snúbi s pohodlnosťou a funkčnosťou. Samozrejmosťou sú aj neodolateľné výhľady, ktoré si vďaka výbornej polohe hotela môžete dopriať.

ubytovanie ac hotel by mariott
Poloha v centre umožňuje jedinečný výhľad na rozrastajúcu sa Bratislavu.

Skúsený šéfkuchár s jasnou víziou

V kuchyni velí šéfkuchár Tomáš Opletal. Za krátky čas, odkedy je AC Hotel by Marriott Bratislava otvorený, si jeho raňajkové stoly vydobyli zvučné renomé. Rovnako tak je obľúbené v AC Lounge večerné posedenie pri pohári vína v sprievode vyladených chuťoviek v podobe španielsko-slovenského tapas. Určite odporúčame vyskúšať cesnakovo-mandľový krém Ajo Blanco.

Tomáš Opletal šéfkuchár
Šéfkuchár Tomáš Opletal stojí za novým konceptom tapas baru v Marriott Bratislava.

Ľahké chuťovky Marriott Bratislava

Počas dňa je AC Lounge otvorený pre hostí s ponukou vycibrených chuťoviek. Rýchly obed, či posedenie pri vínku si viete obohatiť ľahkými jedlami, ako poctivý vývar či chutné tapas. Ten, kto má väčší hlad, iste nepohrdne dubákovou polievkou, ktorú sme oddegustovali a chutila znamenite. Ste chlap ako hora, či len hladný? Tak si dajte rebrá. A to všetko zavŕšte dezertom. Ponuka denného menu ešte nie je k dispozícii, ale časom hotel ponúkne aj túto možnosť.

Keď toto všetko spočítame, vynásobime pocitom, ktorý hotel a personál v nás zanechal, Bratislava získala v podobe AC Hotel by Marriott Bratislava významného hráča, ktorý si uvedomuje, že sme nielen to, čo jeme, ale tiež takí, aký priestor nás obklopuje. Na tých najmenších detailoch záleží najviac. Ak máte potrebu povzniesť ducha aj v priestoroch svojho ubytovania, počas návštevy Bratislavy práve tu nájdete dostatok miest, kde tak môžete urobiť.

Marriott BratislavaMarriott Bratislava

 

Text: Tomáš Turek

Foto: Ondrej Bobek a Tomáš Turek

 

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Tomáš Turek

Nadaný, so svojským humorom. Jeho články sú skutočným pokladom a jeho rozhovory sú románom na pokračovanie. Vďaka nemu sa dokážete preniesť na miesta, o ktorých s ľahkosťou píše. A možno ostanete aj trošku hladní. To je riziko Tomášových článkov. No a ešte fotí. Parádne!

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Prihlásiť sa na odber
Upozornenie na
guest
0 Komentárov
Vložené komentovanie
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše názory, prosím zanechajte nám komentár.x