Vianočný darček zo Slovenska pre fajnšmekrov: oceňovaný remeselný gin a likér

 Vianočný darček zo Slovenska pre fajnšmekrov: oceňovaný remeselný gin a likér

Hoci fungujú len niečo cez rok, malá destilérka Likérka Trenčianske Teplice, žne úspechy na medzinárodnej úrovni. Najnovšie za svoj gin TOISON získala už niekoľko prestížnych ocenení, vrátane najnovšej ceny za obalový dizajn Red Dot Design Award. „Ak hľadáte vianočný darček alebo hodnotnú pozornosť, s naším ginom určite zaujmete. Je nielen dokonale vyladený, ale tiež svetovo ocenený a hlavne slovenský. Spája neopakovateľnú chuť s úžasným dizajnom, na ktorý sme hrdí,“ hovorí Pavol Sirotný, spoluzakladateľ Likérky Trenčianske Teplice.

Everest v oblasti dizajnu – Red Dot Design Award pre TOISON

„Dali sme si záležať na tom, aby sme vytvorili prvotriedny spirit, ktorý obstojí aj v zahraničí a bude hrdo reprezentovať Slovensko. Aj preto sme ho neváhali prihlásiť do medzinárodných súťaží. Chceli sme si jeho kvality overiť v najsilnejšej svetovej konkurencii. Keď náš gin začal zbierať také prestížne ocenenia, ako Pentawards za obalový dizajn či medzinárodnú cenu IWSC za chuť, vedeli sme, že sme na trh priniesli naozaj skvelý produkt,“ popisuje procesy získavania ocenení spolumajiteľ Likérky Trenčianske Teplice, Michal Hajský.

Skutočný darček prišiel v závere roka, keď im za gin TOISON udelili cenu Red Dot Design Award. „Sme nesmierne hrdí a vďační za to, že náš spirit dosiahol pomyselný Everest v oblasti dizajnu,“ pokračuje Michal. Ocenenie Red Dot je celosvetovo uznávaným symbolom kvalitného a inovatívneho dizajnu, a to už takmer 70 rokov. Súťaž vznikla už v roku 1954 a v podobe „červenej bodky“ sa udeľuje od 90. rokov.

majitelia destilérky Likérka
Pôvodne si majitelia Likérky chceli potenciál ginu TOISON len overiť. Nakoniec s ním začali zbierať medzinárodné ocenenia, vrátane Red Dot Design Award.

Dizajn tvorený podľa legendy kúpeľov

„Fľaša ginu TOISON má pripomínať tvar pastierskeho zvona a povrchový reliéf ovčie rúno. Podľa legendy totiž objavil liečivé pramene v Trenčianskych Tepliciach chromý pastier pri hľadaní zatúlanej ovečky. Dizajn pritom odzrkadľuje čistotu, silu a dokonale vyladenú chuť ginu“ vysvetľuje Pavol Sirotný.

dizajn TOISON
Obal symbolizuje pastiersky zvon i ovčie rúno. Odkazuje na starú legendu Trenčianskych Teplíc.

Na trh priniesli aj bylinný likér Dr.Kramer, ktorý je inšpirovaný noblesnou kúpeľnou atmosférou Trenčianskych Teplíc. „Mnohé kúpele majú svoje vlastné likéry, rozhodli sme sa preto, že vytvoríme spirit, ktorý by charakterizoval práve naše mesto. Do všedných dní súčasného uponáhľaného života sme tak chceli vniesť trochu kúpeľnej idylky a pohody. V rámci dizajnu sme stavili na milú hravosť, pretože ho plníme do“ dopĺňa svojho kolegu Michal Hajský.

DR. KRAMER
Bylinný likér je plnený do lekárnických fľaštičiek z tmavého skla, v akých sa kedysi predávali liečivé bylinné tinktúry.

Tipy na vianočný darček pre kávičkára

Čítať viac >

 

Potešte spiritom v elegantnom darčekovom balení

„Keďže o naše spirity je čoraz väčší záujem, našu ponuku sme doplnili aj o elegantné darčekové balenia, takže gin aj likér môžete venovať ako vkusnú vianočnú pozornosť. TOISON aj Dr.Kramer predávame aj vo verzii s dizajnovými pohárikmi, ktoré sú navrhnuté v štýle samotných fliaš,“ prezrádzajú spoluzakladatelia Likérky. S remeselným ginom TOISON aj bylinným likérom Dr.Kramer príjemne prekvapíte skutočných fajnšmekrov, ale aj ľudí, ktorí radi objavujú nové nevšedné chute. Potešíte tiež známych, ktorí vyhľadávajú kvalitné lokálne produkty. „Nie je úžasné pripiť si na Vianoce so svetovo oceneným produktom a pritom vedieť, že vznikol na Slovensku?“ hovoria majitelia destilérky spoločne.

darčekové balenie
Prepracovaný do detailov. Nielen samotné nápoje, ale i ich obaly i balenia potešia a zaujmú aj náročnejšieho konzumenta.

Oplatí sa vidieť naživo

A keby ste v budúcnosti mali cestu okolo Trenčianskych Teplíc, určite sa zastavte aj v Likérke, kde obidva spirity, TOISON i Dr.Kramer ,vyrábajú. Nájdete tu príjemnú elegantnú kaviareň s aperitív barom, ktoré sú od samotnej výroby oddelené iba sklenou stenou. Pri poháriku drinku či dobrej kávy si tak môžete poobzerať špičkové destilačné zariadenie, prípadne si objednať ochutnávku s profesionálnym výkladom. A potešíme aj milovníkov dobrej architektúry či interiérového dizajnu. Likérka bola totiž nominovaná na cenu za architektúru CE ZA AR 2021 a získala tiež cenu v súťaži INSAID AWARDS, ktorú organizuje Slovenská asociácia interiérových dizajnérov (SAID).

Likérka Trenčianske Teplice

 

Text: Simona Budinská v spolupráci so Spirit company

Foto: Spirit Company/Lousy Auber a Ivana Santová

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Simona Budinská

Vášnivý gurmán, mama troch detí, dvoch kníh a niekoľkých bedekrov. Náhody sú jej osudom, a tak pred rokmi vznikol projekt Kávičkári.sk. S nadšením sa venuje najmä víziám, kreovaniu na portáli, ale aj new biznis. Srdcovkou je aj vzdelávanie v oblasti gastronómie v rámci projektu Gastrolove a tvorbe osobnostného PR.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články