Ticho, krása a kráľovský oddych

 Ticho, krása a kráľovský oddych

 

Našli sme miesto, ktoré je zmesou všetkého, čo na cestách milujeme. Rakúsky hotel, ktorý riadi Slovák a ponúka svetový štandard. Vitajte v Allegrii.

Allegria Resort Stegersbach

V piatok popoludní vyrážame z Bratislavy a v duchu sa modlíme, aby sme sa z príšerných zápch vymotali von z mesta čo najskôr. Zablokované sú takmer všetky mosty, výjazd smerom na Senec je beznádejný. O to viac sa tešíme, že naše cesty tentoraz smerujú na západ, smerom k rakúskym hraniciam. Všetky autá nám idú oproti a my si začíname užívať voľnú diaľnicu i výhľad na umelecky farbiace sa lesy, ktoré ju kde-tu lemujú. Víkend sa môže začať.

hotel

Allegria Resort Stegersbach

Allegria Resort Stegersbach

Smerujeme do mestečka Stegersbach v južnom Burgenlande, rozliezajúcom sa po jemných kopcoch, lúkach a lesoch žiariacich v teplých lúčoch babieho leta. Malé mesto žije turizmom, po ceste míňame požičovne bicyklov, penzióny, reštaurácie a chaty, až kým dorazíme do nášho cieľa – hotela Allegria Resort Stegersbach, ukrytého na kopci nad dedinou. Okolo neho sa rozprestiera najväčší golfový areál v celom Rakúsku, niekoľko ihrísk pokrývajúcich 190 hektárov prekrásnej prírody. Na golf a relax je toto miesto ako stvorené – aj keď podnebie je rovnaké ako to naše, Stegersbach si užíva až 300 slnečných dní v roku.

Allegria Resort Stegersbach

Allegria Resort Stegersbach

Mottom veľkého hotelového komplexu je „dostupný luxus“, čo by sme možno trochu upravili na „prístupný luxus“. Luxus má veľa podôb. Niekde ho zvýrazňujú krištáľové lustre a strieborné príbory, inde bezchybné služby a úctivý personál. V Allegrii sa od prvého momentu budete cítiť vo svojej koži, uvoľnene a už pri check-ine z vás opadne všetok stres, ktorý ste si so sebou niesli z práce či z domu. Jediné, čo sa od vás v tomto hoteli totiž očakáva je, že si budete užívať každý moment podľa svojich predstáv. A neuveriteľne ochotný personál vám v tom dokonale pomôže. Nikto tu nerieši, na akom ste prišli aute, v akom oblečení či s akým spoločenským statusom. Nikomu nevadí, ak v prvom momente neviete, ktorý príbor máte práve použiť alebo či máte na večeru perfektne upravené vlasy. Napriek tomu sa tu budete cítiť kráľovsky.

Allegria Resort Stegersbach

Allegria Resort Stegersbach

Allegria Resort Stegersbach

Ak v dnešnej veľkej konkurencii chce hotel zaujať, záleží na detailoch a najmä na pocite, ktorý vo svojich hosťoch vyvolá. Napríklad, keď vám pri ubytovaní ochotne ponúknu menší župan alebo keď jediné, čo počas celej dovolenky potrebujete, je jemný náramok na ruke, ktorý funguje ako kľúč na izbu, vchod do wellness, fitness centra či termálneho kúpaliska i peňaženka v jednom. Kabelku si pokojne nechajte doma, tu ju potrebovať nebudete. Dokonca i osušky a župany k bazénom vás na izbe počkajú pekne zabalené v plážovej taške, a keby ste si aj náhodou zabudli plavky, môžete si vybrať z desiatok modelov v hotelovom obchodíku.

Allegria Resort Stegersbach

Allegria Resort Stegersbach

Čo nás však nadchlo ešte viac ako ovocná misa na izbe či wellness otvorené do 23:00, bol osobný prístup, ktorý sa nevyrovná ničomu inému. Luxusný rezort v srdci Rakúska vedie sympatický Slovák z Kežmarku Jaro Rataj, ktorý s úsmevom víta hostí na večeri, pripíja si s nimi neskôr v hotelovom bare pri živej hudbe, praje im príjemný začiatok dňa na raňajkách, a keď mu to program dovolí, pridá sa k svojim kolegom a na raňajky vám pripraví chutné palacinky. V hoteli ho vidíte vlastne všade a zároveň si celý čas kladiete otázku, ako to ten chlap stíha. A ešte pri tom vyzerá ako vystihnutý zo žurnálu v štýlových károvaných oblekoch či zamatovom saku s elegantnými topánkami. Pri pohľade na jeho životopis nás to však prekvapuje o čosi menej, pán Rataj totiž v prestížnych hoteloch začínal ako Guest relationship manager a na marketingu, takže niet divu, že presne vie, čo hostí poteší.

Allegria Resort Stegersbach

V Allegrii môžete v pohodlných veľkých izbách prespať pokojne celý víkend. Budiť sa budete do dokonalého ticha s vôňou okolitej prírody, ktorú dizajnéri preniesli aj do izieb. No bola by to škoda, aktivít je tu totiž naozaj požehnane. Gurmánov poteší plná penzia plus a špičková kuchyňa s domácimi a sezónnymi produktmi či neuveriteľne bohatý výber miestnych vín, ktoré tu môžete ochutnať. Nás „lenivcov“ a pôžitkárov zas pohladí na duši výber z troch rôznych wellnessov, ktoré sú rozdelené na rodinné kúpele s aquaparkom, štýlové Ying-Yang spa pre dospelých s prekrásnym bazénom s výhľadom na celé okolie či upokojujúcou oddychovou časťou a termálne bazény v srdci hotela, v ktorých si môžete užívať aj romantiku pod hviezdami, keďže sú otvorené najdlhšie.

Allegria Resort Stegersbach

Allegria Resort Stegersbach

Hotelový rezort získal v posledných rokoch množstvo ocenení a podľa TripAdvisora patrí k 25 najlepším rodinným hotelom v Rakúsku. Allegria je skutočným rajom pre deti a celú rodinu, čo vám potvrdí množstvo šťastných detí čľapkajúcich sa pri šmýkačkách v termálnych bazénoch, utekajúcich na tobogán či skákajúcich na farebnom nafukovacom hrade. Úprimne, ťažko si predstaviť nejakú zábavu pre deti, ktorá by v Allegrii chýbala. Nájdete tu detské kino, ktoré každý deň premieta inú rozprávku, detský kútik, ktorý vám pripomenie tie fantastické preliezky v nákupných centrách, tobogány, atrakcie, detské bazény, vodné hry, trampolíny, pieskoviská, detské menu v reštauráciách, dokonca i živé poníky v areáli… Čerešničkou na torte a obľúbeným momentom každého malého návštevníka je príchod Badolina – maskota rezortu, ktorý si vás získa, aj keď ste už dávno zabudli, že ste raz boli dieťaťom. Badolin nechýba na žiadnej špeciálnej akcii hotela, no deti príde na chvíľu pozdraviť každý deň. Pohrá sa s nimi, odfotí sa pri bazénoch, zatancujú si. Môj malý synovec ho zažil raz a už 2 roky na neho nevie zabudnúť.

Allegria Resort Stegersbach

Allegria Resort Stegersbach

Kúpanie v bazénoch s termálnou vodou, ktorá priaznivo vplýva na pokožku, svaly a kĺby je hotovým balzamom na dušu. Dokonalým doplnkom je i obrovský saunový svet, v ktorom nájdete parné, bylinkové či infračervené sauny, ľadovú fontánku či parný kúpeľ a ak by vám to nestačilo, kráľovský oddych môžete zakončiť skvelou masážou či profesionálnou starostlivosťou o pleť. Ak by sa vám nechcelo relax ukončiť v deň odchodu hneď po odubytovaní, nevadí. V Allegrii si môžete termálne kúpele užívať celý deň a za malý poplatok si môžete do večera nechať i svoju izbu a v pokoji sa zbaliť neskôr. V Allegrii asi vedia, že dobrú dovolenku si treba užiť naozaj na 100%.

Allegria Resort Stegersbach

hotel

Allegria Resort Stegersbach nájdete aj na facebooku.

Text: Mirka Germanová

Foto: Allegria Resort Stegersbach a Mirka Germanová

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *