Sympl.: Koncept, ktorý bojuje za lepšie food courty

 Sympl.: Koncept, ktorý bojuje za lepšie food courty

 

Na food courty v nákupných centrách sme sa zvykli pozerať cez prsty, alebo aspoň s veľkou ostražitosťou. Niektorí „hráči“, pre ktorých bol na prvom mieste zisk a v lepšom prípade zákazník na druhom, nám k tomu dali pádne dôvody. Toľko očakávaná, toľko žiadaná a taká dôležitá revolúcia v tejto oblasti gastronómie je konečne tu. Neveríte? Sympl. v Galérii Lučenec je žiarivým príkladom.

Sympl

Sympl

Minimalizmus, rýchlosť, výborný tím zamestnancov, láska k jedlu a zákazníkom. Štyri hlavné piliere, na ktorých stojí mladý koncept Sympl. Prečo práve toto meno? Zrodilo sa z kombinácie dvoch slov: „simple“ (jednoduchý) a „sympatický“. A tak to naozaj je: rozkošný koncept rozplesá srdce každého sympatizanta so špičkovým dizajnom. Tí nerozhodní naopak ocenia minimalistickú ponuku, jej pestrosť však vôbec nepokrivkáva: pochutnáte si na burgroch, cestovinách, šalátoch, lievancoch či šúľancoch. A to všetko pripravia čerstvé, priamo pre vás.

Sympl

Sympl

Sympl

Sympl. však nie je iba dôkazom, že sa revolúcia food courtov začala, ukazuje, že dobrý fast food je okrem rýchlosti aj o výborne vyladených chutiach. Chrumkavé kura v sezame s opečenými zemiakmi a precíznym (tajným) dipom je presne to, čo vám spríjemní hektický deň, počas ktorého máte na obed 30 minút. Alebo ešte menej. Ak máte na obed času viac, dopriať si môžete aj dezert – v ponuke sú tri, takže hod mincou dilemu nerozrieši. Keby ste však chceli tip, makové šúľance s jahodovou omáčkou sú niekedy lepšie ako všetky cheesecaky sveta. Čestné skautské, bol som tam.

Sympl

Sympl

Sympl

Páči sa mi, keď sa niekto nebojí výzvy, a teda že otvoriť takýto koncept v Lučenci, v nákupnom centre, ktoré bude ponúkať rýchle jedlo za prijateľné ceny, z ktorého budete odchádzať nielen s pocitom sýtosti, ale aj nadšenia a gastronomického zážitku, výzva je. Sympl. sa do toho pustil a ide mu to skvelo. O to viac teší, že je zároveň úspešný aj v bitke na Food courtovom poli. Želáme si viac takýchto podnikov. Viva la révolution.

Sympl

Sympl

Sympl. nájdete na instagrame.

Text: Tomáš Turek

Foto: Tomáš Turek

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *