Slovenský unikát v Trnave – Synagóga café

 Slovenský unikát v Trnave – Synagóga café

Miesto, ktoré dýcha históriou. Doslova! Synagóga café, štýlová kaviareň, ktorá predstavuje jedinečné spojenie krásy, kultúry a umenia, ponúka okrem podmanivej atmosféry a výbornej kávy aj množstvo spôsobov využitia. A to všetko s veľkým rešpektom k minulosti.

Synagóga café-Trnava
Synagóga café, trnavská kaviareň nachádzajúca sa v priestoroch dnes už odsvätenej ortodoxnej synagógy, je na Slovensku unikátom.

Mystické miesto v centre mesta

Pre svoje jedinečné čaro sa stala pravidelnou zastávkou nielen miestnych, ale aj turistov, ktorí v Malom Ríme obdivujú a nasávajú históriu. Kaviareň nachádzajúca sa v priestoroch dnes už odsvätenej ortodoxnej synagógy je na Slovensku unikátom. Postavená bola v roku 1891 a jej pôvodný vzhľad niesol rukopis viedenského architekta Jakuba Gartnera. Budova z 19. storočia prešla citlivou rekonštrukciou. Spojením histórie a moderny vznikol priestor, ktorý sa od roku 2010 hrdo pýši ocenením „Najkrajšia sakrálna stavba na Slovensku“. S cieľom sprístupniť túto pamiatku širšej verejnosti a obohatiť kultúrny život v meste Trnava vznikla v jej priestoroch impozantná kaviareň.

Synagóga café-Trnava
Postavená bola v roku 1891, pričom v 19. storočí prešla citlivou rekonštrukciou. Spojením histórie a moderny vznikol priestor, ktorý sa od roku 2010 hrdo pýši ocenením „Najkrajšia sakrálna stavba na Slovensku“.

Neobyčajné spojenie

Dnes je Synagóga café miestom, kde už niekoľko rokov možno zažiť aj kultúru v rôznych formách. Čas strávený na tomto podmanivom mieste podčiarkuje zaujímavo riešený interiér, ktorý vďaka preskleným boxom ponúka potrebnú dávku súkromia, avšak bez toho, aby ste boli ochudobnení o vizuálny zážitok a povestný „pulzujúci život“ kaviarne. Interiér zdobia pôvodné fresky či klenby, ktoré sa podarilo zachovať, a tak si budova ponechala pôvodnú atmosféru a čaro. Synagóga je ideálnym miestom na posedenie pri káve, pracovné stretnutie, ale tiež na organizovanie školení, firemných večierkov, vernisáží, besied, literárnych čítačiek, koncertov, divadelných vystúpení či dokonca módnych prehliadok. Multifunkčné kultúrne miesto je vždy iné a neopísateľné.

Synagóga café-Trnava
Interiér kaviarne, navrhnutý tak, aby mali návštevníci okrem pohodlia aj dostatok súkromia, dopĺňa počas sezóny aj vonkajšie sedenie v tichej nenápadnej uličke neďaleko historického centra.

Od raňajok až po kvalitné víno

Poďte zažiť niečo skutočne výnimočné. Okrem výberovej kávy zo slovenskej pražiarne 7 Heaven Coffee, pestrých raňajok či koláčov z poctivých surovín si môžete v Synagóga café vybrať aj z bohatej ponuky domácich limonád, osviežujúcich smoothies, miešaných kokteilov či kvalitných vín. Ponuka je vždy viac ako pestrá, vyberie si skutočne každý. Interiér kaviarne je navrhnutý tak, aby mali návštevníci okrem pohodlia aj dostatok súkromia. Vnútorné otvorené sedenie a boxy za nápaditou sklenou stenou oddeľujú štýlové knižnice. A tak si pri dobrej káve môžete prečítať knihu či zahrať šachovú partičku pri šachovom stole. Počas sezóny je taktiež k dispozícii vonkajšie sedenie. Chvíle oddychu v tichej nenápadnej uličke neďaleko historického centra si môžete vychutnať aj v hojdacej sieti pod korunami stromov. Synagóga café je bezkonkurenčne miestom, ktoré sa po prvej návšteve stane obľúbenou zastávkou, ktorú si za žiadnych okolností nenecháte ujsť.

Synagóga café-Trnava
Miesto, kde si môžete vypiť lahodnú kávu, osladiť si deň dezertmi z vlastnej pekárne či dopriať chutné raňajky. Synagóga je však aj ideálnym miestom na organizovanie rôznych eventov. Multifunkčné kultúrne miesto je vždy iné a neopísateľné.

V Synagóga café viete zorganizovať váš vlastný event. Kapacita ponúkaných priestorov:

  • Kaviareň: max. 100 osôb
  • Poschodie: max. 60 osôb

COOFFEE & BAR OOZI v Trnave - hangár s mnohými prekvapeniami

Čítať viac >

+421 910 921 922

[email protected]

www.synagogacafe.sk

Haulíková 405/3, 917 00 Trnava

Článok bol vytvorený v spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Trnavský kraj.

Synagóga café nájdete aj na Facebooku a Instagrame.

Text: Michaela Krivdová
Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Michaela Krivdová

Neexistujú výzvy, pred ktorými cúvne a každú z nich berie ako skúsenosť či zážitok, ktoré vždy dokonale zapadnú do jej skladačky. Skladačky kreativity a nadšenia, so štipkou estetična a dokonalej organizácie. Ideálne s rannou kávou či pohárom dobrého vína v ruke.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články