Oddychovať aj rehabilitovať pod jednou strechou: HENDI CENTRUM v Piešťanoch ponúka oveľa viac

 Oddychovať aj rehabilitovať pod jednou strechou: HENDI CENTRUM v Piešťanoch ponúka oveľa viac

Prešli sme sa po chodbách zdravotníckeho zariadenia HENDI CENTRUM počas bieleho dňa, keď to tam doslova žilo. Videli sme obetavých fyzioterapeutov venovať sa svojim pacientom, cvičiace deti, ktoré idú za svojím cieľom – byť zase o niečo zdravší. A to nie je všetko. Na iných poschodiach sme našli úplne iný svet. Čisté priestranné izby s očarujúcim výhľadom, zariadenú kuchynku, detský kútik či terasu, ktorá sa raz môže pokojne stať letným kinom…

Návšteva HENDI CENTRA v Piešťanoch nás v mnohých ohľadoch milo prekvapila. Je to miesto, v ktorom si skutočne môžete dopriať relaxáciu plným priehrštím. Klienti so zdravotným problémom v ňom nájdu pomoc a opateru špičkových odborníkov.

HENDI CENTRUM
HENDI CENTRUM ponúka relaxáciu plným priehrštím.

Cas si na nás našla manažérka HENDI CENTRA Ing. Jana Koyšová, ktorá nám o centre prezradila viac. Na rozhovor prišla milá, priateľská a otvorená žena. Jej ekonomické vzdelanie i  roky praxe v kontrolingu i vo finančnom riadení momentálne zužitkováva v riadení  nového zdravotníckeho zariadenia.

Stojíte na čele HENDI CENTRA už viac ako tri roky. Čím je výnimočné?

HENDI CENTRUM je jednoznačne unikátne tým, že pomoc aj relax nájdete u nás na jednom mieste – od intenzívnej rehabilitácie cez ubytovanie až po ambulantnú rehabilitáciu. Navyše, v komunikácii s klientom volíme rodinný prístup, vytvárame dôverné a bezpečné prostredie. Staráme sa o jeho komfort v bezbariérových izbách, ktoré sú vybavené pomôckami v oblasti hygieny alebo možnosťou polohovacieho lôžka.

HENDI CENTRUM
V HENDI CENTRE nájdete pokoj aj relax – prostredie je bezpečné, izby bezbariérové. Rovnako je potrebám pacientov prispôsobená aj bezbariérová kúpeľňa s pomôckami.

HENDI CENTRUM

Kaviareň norma v Piešťanoch. Ne-norma-lna premena na top podnik

Čítať viac >

HENDI CENTRUM sa aktuálne môže pochváliť aj novinkou v oblasti rehabilitácie. Hľadali sme, čo nové môžeme priniesť na Slovensko. Tým, že 70 percent pacientov u nás sú deti do 15 rokov, rozhodli sme sa pre novú virtuálnu pomôcku. Klient pracuje bez pomoci, špeciálnych okuliarov, iba s končatinami – ruky, nohy. Nirvána je interaktívna tabuľa, vďaka ktorej je možné premiestňovať jednotlivé predmety, čiže rehabilitácia je zacielená na konkrétny pohyb. Rozsah pohybu je merateľný. S klientom pracuje fyzioterapeut a následne môže vyhodnotiť výsledky a progres pacienta v jednotlivých cvičeniach.

HENDI CENTRUM je plné inovácií. Aké ďalšie benefity ponúkate klientom?

Veľkým benefitom HENDI CENTRA je aj bývanie priamo v mieste rehabilitovania, bez nutnosti cestovania. Tí, ktorí u nás rehabilitujú, sú spoločne so svojimi rodinami finančne zvýhodnení, čiže majú u nás ubytovanie so zľavou. V rámci terapií je bonusom ich flexibilita a rozsah. Klienti oceňujú príjemné prostredie, výhľady, okolitú infraštruktúru, blízku dostupnosť do centra mesta či nami ponúkané možnosti bezplatného parkovania. Tým, že Piešťany chystajú novú parkovaciu politiku, myslím si, že to bude obrovskou výhodou. Samozrejmosťou HENDI CENTRA je zabezpečený pitný režim alebo káva. Práve takéto „drobnosti“ nám dávajú možnosť nielen získať si klienta, ale aj udržať.

HENDI CENTRUM
„V rámci terapií je bonusom ich flexibilita a rozsah. Klienti oceňujú príjemné prostredie, výhľady, okolitú infraštruktúru, blízku dostupnosť do centra mesta či nami ponúkané možnosti bezplatného parkovania,“ prízvukuje riaditeľka zariadenia HENDI CENTRUM Jana Koyšová.

Môže sa v izbách HENDI CENTRA ubytovať aj niekto, kto nepodstupuje terapie?

Áno, samozrejme. Radi privítame kohokoľvek. Často k nám do HENDI CENTRA prichádzajú napríklad obchodní cestujúci, keďže máme konferenčné priestory alebo coworking. Ubytovanie u nás si môžu ľudia zabezpečiť cez recepciu alebo cez ubytovacie portály.

Spomínali ste konferenčné priestory. Ide teda o miestnosti na prenájom s rôznym využitím?

Presne tak. Mali sme tu konferencie, školenia, dokonca už aj svadbu alebo firemný vianočný večierok. Miestnosti HENDI CENTRA sú plne vybavené audiovizuálnou technikou. Napríklad odborné prednášky pre zdravotníkov alebo workshop pre našich klientov sme mohli sprostredkovať aj online formou. Časť ľudí sedela v zasadačke s lektorom, ostatným, ktorí nemohli cestovať, sme aj takouto formou sprostredkovali dôležité informácie. Hľadáme možnosti, ako sa to dá.

HENDI CENTRUM
Do HENDI CENTRA sa môže prísť ubytovať ktokoľvek – stačí zavolať na recepciu alebo si pozrieť ubytovacie portály. Usporadúvali dokonca aj konferencie, školenia, svadbu alebo firemný vianočný večierok.

A je to vidno. Na poschodí HENDI CENTRA sme našli detský kútik či kuchyňu pre ubytovaných. Všetko pre komfort malých aj veľkých…

Naším cieľom je, aby sa ľudia v HENDI CENTRE cítili dobre. Chceme, aby sa k nám vracali nielen vďaka pozitívnym výsledkom rehabilitácií, ale aj preto, že vnímajú toto prostredie ako príjemne bezpečné a radi prídu znova. Sú tu vždy vítaní. V máji sme začali pripravovať aj voľnočasové aktivity.

Rehabilitovanie je často únavné, preto dávame možnosť, aby popoludňajší čas rodiny využili zmysluplne a mali čas stretnúť sa, zabaviť. Aktuálne spolupracujeme s mestskou knižnicou, mali sme divadielko pre deti, interaktívny workshop maľovania, možnosť bezplatného prenájmu handbike. HENDI CENTRUM počas leta pripravuje grilovačku, bubnovačku, možno nejaký maličký koncert. Snažíme sa cieliť na vekovú kategóriu klientov, ktorá sa u nás práve nachádza.

HENDI CENTRUM
HENDI CENTRUM disponuje aj detským kútikom, kde si prídu na svoje tí najmenší návštevníci.

Nielen počas leta je vyhľadávaným miestom oddychu práve bazén. Má HENDI CENTRUM v ponuke aj túto službu?

V rámci ubytovania má klient možnosť prenajať si bazén. HENDI CENTRUM má krásne novovybudované hydrocentrum s bazénom, kde síce nie je termálna voda, ale má 35 stupňov. Ak si klient prenajme bazén individuálne, získa tým väčšie súkromie a môže pohodlne relaxovať. Zároveň ponúkame možnosť doobjednať si doplnkové terapie. Nejde o intenzívne cvičenia, ale napríklad o masáž, relaxačný kúpeľ vo vírivej vani, o muzikoterapiu „na suchu“ či vo vode, WATSU terapiu.

HENDI CENTRUM
HENDI CENTRUM má novovybudované hydrocentrum s bazénom a priestormi s mnohými rehabilitačnými pomôckami, ktoré skvalitňujú život malým i veľkým bez ohľadu na vek.

Z vody sa presuňme na čerstvý vzduch. Nielen ubytovaní hostia majú v HENDI CENTRE k dispozícii priestrannú terasu s výhľadom na kúpeľné mesto. Našli ste aj iné spôsoby jej využitia?

Tým, že je to skutočne krásny priestor s veľkorysou rozlohou, bola by škoda ho nevyužiť. Okrem už spomínaných voľnočasových aktivít plánujeme pozvať k nám aj širokú piešťanskú verejnosť na koncert, letné kino, ochutnávku vína a podobne. Určite naplánujeme niečo príjemné a zaujímavé.

HENDI CENTRUM
Z HENDI CENTRA je krásny výhľad na celé Piešťany.

HENDI CENTRUM má skutočne čo ponúknuť. Skúsili sme dokonca aj kávu v miestnej reštaurácii a milo prekvapila. Sme však zvedaví, ako ste na tom s kávou vy. Obohacuje váš deň?

Intenzívne. (Smiech.) Počet šálok závisí od okolností. Kávu som síce začala piť len pred 10 rokmi, no obľúbila som si výraznú chuť a vôňu. Pre mňa je pitie kávy spoločenská udalosť. To znamená, že kávu si nedávam vtedy, keď ju potrebujem len rýchlo vypiť, ale vtedy, keď môžem zrelaxovať. Dobrá káva môže byť ráno o 6.00, ale pokojne aj o polnoci.

HENDI CENTRUM
Súčasťou budovy HENDI CENTRA je aj reštaurácia s kávou Lavazza alebo kapsulovým Nespressom.

Pre nás bolo spoločenskou udalosťou aj potešením vás stretnúť a dozvedieť sa, ako to v HENDI CENTRE vyzerá a žije. Doslova. Zablúdili sme totiž aj na poschodie, kde sme na vlastné oči videli prácu fyzioterapeutov s deťmi. Tie cvičili a snažili sa vydať zo seba maximum na svojej ceste za zdravím… Aj to je jedna z vecí, ktoré v nás zostanú.

S nadšením pracujem s tímom, ktorý svoju prácu robí s láskou a veľkou dávkou ľudskosti. V HENDI CENTRE je 50 zamestnancov, z toho viac ako 30 zdravotníckych. Väčšina sú mladí ľudia do 40 rokov a môžeme sa pochváliť nízkou fluktuáciou, čo znamená, že máme zatiaľ stabilný kolektív. Bez našich pacientov, ktorým sa snažíme pomôcť byť zdravšími, motivovať ich, by to však nešlo. Máme tu bábätká od narodenia až po seniorov. Rodina 76-ročného pána Jozefa, jedného z našich starších klientov, nám poslala z dovolenky video, ako s nimi bicykluje na výlete. Rovnako postupné pokroky našich najmenších. To je asi tá najkrajšia spätná väzba a najsilnejšie momenty, ktoré táto práca prináša.

HENDI CENTRUM

HENDI CENTRUM v Piešťanoch nájdete aj na Instagrame a Facebooku.

Text: Zuzana Valovičová

Fotografie: Ondrej Bobek

 

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Zuzana Valovičová

Novinárka na materskej dovolenke, pôvodom z Nitry, dnes z Piešťan. Práve toto kúpeľné mesto si rada vychutnáva plnými dúškami a objavuje pre nás nové podniky. I vďaka nej vždy vieme, čo je v meste nové a kam sa oplatí ísť- s kočíkom, na bicykli, pešo či autom.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články