Nádvorie v Trnave – priestor, ktorý spája kultúru aj unikátne gastronomické koncepty

 Nádvorie v Trnave – priestor, ktorý spája kultúru aj unikátne gastronomické koncepty

Dokonalý koncept, ktorý nenechá nikoho chladným. Nielen vzhľadom, ale aj veľkou škálou využitia. Nádvorie – priestor súčasnej kultúry, vyrástlo v centre Trnavy spojením pozemkov niekoľkých meštianskych domov. Dnes je miestom, kde sa pravidelne konajú rôzne podujatia, komunitné aktivity, stretávajú všetky vekové kategórie bažiace nielen po skvostnej architektúre, ale aj po poctivej špičkovej gastronómii.

Nádvorie-Trnava
Nádvorie nachádzajúce sa v centre Trnavy je unikátnym konceptom, ktorý spája to najlepšie, čo Trnava ponúka. Nájdete tu nielen eventový priestor pre rôzne podujatia, komunitné aktivity či koncerty, ale aj gastronomický trojlístok v podobe kaviarne Thalmeiner, remeselnej pekárne Chlieb Náš a beer & bistra Akademia.

Ucelený koncept vnútorného nádvoria

Pôvodnou rekonštrukciou dvoch starých meštianskych domov vzniklo nádvorie, ktoré v konečnom dôsledku dalo celému projektu pomenovanie. Dnes sa pri slove Nádvorie vynorí nielen miestnym dokonalý priestor s nadčasovou architektúrou a jedinečnou atmosférou. Prístupné je z troch strán. Všetky tri, naoko nenápadné, vstupy sa stretajú na veľkolepom Nádvorí tvorenom hŕstkou stolíkov, ktorému dodávajú šmrnc mohutné platany. O tom, že ide vskutku o jedinečné miesto, svedčia aj tri najvýznamnejšie architektonické ocenenia z roku 2018. Od toho istého roku Nádvorie spája to najlepšie, čo v Trnave je. Práve tu sa organizujú koncerty, zaujímavé podujatia a dvere sa otvárajú nielen do beer & bistro Akademia, vychýrenej kaviarne Thalmeiner, remeselnej pekárne Chlieb Náš, ale aj do eventového priestoru Malý Berlín.

Nádvorie-Trnava-Thalmeiner

Nádvorie-Trnava-Thalmeiner
Elegantná kaviareň Thalmeiner s bohatou históriou disponuje kapacitou až 80 miest. Vychutnáte si tu nielen legendárne raňajky a výbornú kávu zo slovenskej pražiarne, ale aj nezameniteľnú atmosféru.

Tradičné chute s vlastným rukopisom

Presne o to sa na Nádvorí, a teda v bistre Akademia, snažia. Kvalitná gastronómia, výber lokálnych vín a tankové pivo. Špičkoví kuchári pracujú so sezónnymi surovinami, vďaka ktorým vzniká nápadité menu, ktoré je pravidelne obmieňané. A tak sa vám veľmi ľahko môže stať, že okrem „stálic“ natrafíte v jedálnom lístku vždy na nejakú špecialitu. Nový rozmer dodáva jedlám aj gril, ktorý sa pravidelne rozpaľuje za štrngotu pohárov s tankovým pivom či pív z remeselných pivovarov. Máte chuť na niečo výnimočné? Doprajte si v dobrej spoločnosti 5-chodové tasting menu s párovaním nápojov. Nezabudnuteľný zážitok pre všetky zmysly. Návšteva Akademie je nevšedná aj preto, že jedlá vznikajú naozaj nápaditým spôsobom. Inšpirované sú tradičnými chuťami, zaodeté sú však do nápadu s vlastným rukopisom.

Akademia ponúka kvalitnú gastronómiu, výber lokálnych vín i tankové pivo. Či už sa usadíte na terase alebo v modernom interiéri bistra, celé Nádvorie sa môže pýšiť nadčasovou architektúrou, ktorá právom získala nejedno architektonické ocenenie.

Eventy na vysokej úrovni

Ak ste toho názoru, že „najesť sa musia aj oči“, voľba je viac ako jasná. Eventy, firemné večierky, ako aj podujatia od výmyslu sveta sa s veľkou ľahkosťou a vďaka prístupu tímu profesionálov z Nádvoria premenia na magické podujatia plné zážitkov a chutí. Prevádzka pohodlne usadí 60 ľudí, terasa pod platanmi poskytuje priestor až pre 80 ľudí. 

Nádvorie-Trnava-eventový-priestor
Ak hľadáte ideálne miesto pre váš event, Nádvorie ponúka samostatný, technologicky  plne vybavený koncept, Kultúrne Centrum Malý Berlín.

Miesto, ktoré je však ako stvorené na eventy, je Kultúrne Centrum Malý Berlín. V dvoch sálach kultúrneho centra sa ročne koná viac ako 300 podujatí, väčšina z nich je vlastnej produkcie. Program je určený všetkým vekovým skupinám a zahŕňa divadelné a tanečné vystúpenia, koncerty, filmové premietania, literárne večery, konferencie, diskusie a vzdelávacie podujatia. Organizujú taktiež aj vlastné festivaly – literárny festival Ypsalon a music video festival YouTopia. V Malom Berlíne organizujú aj viacero podujatí pre odbornú verejnosť. Samozrejmosťou je aj poskytnutie sál na prenájom a zabezpečenie profesionálneho servisu.

Nádvorie-Trnava-hlavná-sála

Nádvorie-Trnava-kultúrne-centrum
Kultúrne Centrum Malý Berlín ponúka dve sály, v ktorých sa ročne koná viac ako 300 podujatí. Kultúrne vystúpenia, koncerty, filmové premietania, literárne večery, ale aj konferencie, vzdelávacie podujatia či vlastné festivaly – literárny Ypsalon a music video festival YouTopia.

Nádvorie spája unikátne gastronomické koncepty

Neodmysliteľnou súčasťou celého konceptu je aj tradičná kaviareň Thalmeiner s kapacitou 80 miest, nezameniteľnou atmosférou, poctivým prístupom a legendárnymi raňajkami s voňavou kávou Goriffee. Rovnako ako unikátna remeselná pekáreň Chlieb Náš s nádherným barokovým stropom, minimalistickým interiérom a famóznym kváskovým chlebom, ktorý sa tu pečie tradičnými postupmi a z kvalitných surovín. Návšteva týchto miest posúva zážitok nielen z gastronómie či architektúry na úplne iný level. A to je dôvod, prečo sa Nádvorie teší neutíchajúcej obľube nepretržite už niekoľko rokov a stáva sa pravidelnou a predovšetkým vyhľadávanou zastávkou nielen zvedavých turistov.

Nádvorie-Trnava-priestor-podujatia
Nádvorie je príjemným miestom, ktoré využíva svoj potenciál naplno. Samozrejmosťou je poskytnutie sál v KC Malý Berlín na prenájom a zabezpečenie profesionálneho servisu.

 

V priestoroch Nádvoria viete zorganizovať váš vlastný event. Kapacita ponúkaných priestorov:

Kapacita Malý Berlín: 

  • Hlavná sála: max. 200 osôb (120 na sedenie)
  • Malá sála: max. 50 osôb

[email protected]

www.nadvorie.com

Štefánikova 4, 917 01 Trnava

Článok bol vytvorený v spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Trnavský kraj.

 

 

 

 

Nádvorie nájdete aj na Instagrame a Facebooku.

Text: Michaela Krivdová

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Michaela Krivdová

Neexistujú výzvy, pred ktorými cúvne a každú z nich berie ako skúsenosť či zážitok, ktoré vždy dokonale zapadnú do jej skladačky. Skladačky kreativity a nadšenia, so štipkou estetična a dokonalej organizácie. Ideálne s rannou kávou či pohárom dobrého vína v ruke.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články