Káva v Synagóge

 Káva v Synagóge

 

Je skromne ukrytá v bočnej uličke, s nenápadnou fasádou. Pôsobí čisto a stromy lemujúce jej boky, sľubujú príjemný chládok. Či vonku, alebo vo vnútri, je pohodlné sa v nej ukryť a nájsť si chvíľku pre seba. Synagóga Café v Trnave však ponúka čosi navyše.

kaviareň synagoga v trnave terasa

Génius loci tohto miesta sa ukrýva aj v tom, že ide o duchovnú stavbu, ktorá je síce dnes už odsvätená, ale stále v sebe nesie silný znak spomienky na časy minulé a židovskú komunitu žijúcu v Trnave.  Našťastie, budova z 19. storočia je citlivo zrekonštruovaná, a aj zvnútra ponúka prekrásne pohľady na maľbami vyzdobené steny, ktoré si môžete vychutnať pri šálke kávy.

kaviareň Synagóga v Trnave exteriér

kaviareň Synagóga v Trnave vstup

Priestor je rozdelený na boxy a samostatné stoly, avšak nič nenarúša celkový efekt z posedenia. Vďačí sa za to najmä hre skla, ktoré v tomto prípade zohralo rolu Colombovej manželky, ktorú síce nie je nikdy vidno, ale aj tak je vždy dôležitou súčasťou deja. Boxy ponúkajú súkromie, avšak aj možnosť pokochať sa týmto mystickým miestom.

kaviareň Synagóga v Trnave boxy kaviareň Synagóga v Trnave boxy

Synagóga Café ponúka veľkolepý zážitok nielen vizuálne, ale aj chuťovo. Poteší vás káva Montecelio, ale aj chutné koláče, medzi ktorými si každý nájde toho svojho favorita. Nám zachutila mrkvová torta a vynikajúci mouse chocolate. Veľký dôraz sa kladie aj na miešané drinky. Priestor v Synagóge dostávajú aj iné podniky, naposledy to bol napríklad nitriansky Záhir.

kaviareň Synagóga v Trnave stavba

Malá synagóga, ako ju domáci volajú, predstavuje zároveň akési multifunkčné kultúrne miesto, v rámci ktorého ponúka svojim návštevníkom množstvo zaujímavých podujatí. Môžete si v nej vychutnať trhy, besedy, ale aj koncerty. Každá akcia má špeciálne čaro.

kaviareň Synagóga v Trnave kultúra

 

 

Text: Simona Budinská

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *