Hotel Tevel v Sládkovičove – v znamení vína a čias minulých

 Hotel Tevel v Sládkovičove – v znamení vína a čias minulých

Pôvodne sa mu hovorilo Diószeg, dnes nesie toto mesto meno podľa významného slovenského básnika, z ktorého pera pochádza známy verš: „Nemožno mi ťa neľúbiť…“ Viete, o akom slovenskom meste je reč? Áno, ak ste identifikovali najdlhšiu ľúbostnú báseň na svete Marína a jej autora Andreja Sládkoviča, určite tušíte, že naše kroky viedli práve do mesta Sládkovičovo. Konkrétne do Hotela Tevel, ktorý sa nachádza priamo v centre a je vyhľadávaným biznis hotelom.

Hotel-Tevel-Sládkovičovo
Vzhľadom k svojej polohe a priestorom je Hotel Tevel nielen biznis hotelom, ale aj skvelou voľbou pre rôzne podujatia a eventy.

Sládkovičovo je malé mesto s bohatou históriou. Na našej ceste za ďalším hotelom v rámci prípravy bedekra pre Trnavský samosprávny kraj sme míňali zaujímavú stavbu, kaštieľ s veľkým, no nevyužitým potenciálom volajúcim po prinavrátení niekdajšej formy. Neogotická úprava a staré renesančné základy Kuffnerovského kaštieľa upútajú vašu pozornosť. My sme však v ceste pokračovali, keďže naším cieľom bol Hotel Tevel. Ten je pomenovaný po osade Tevel, ktorá sa v minulosti nachádzala práve v lokalite medzi terajším Sládkovičovom a Veľkými Úľanmi. Neskôr však bola spustošená a vyplienená tatarskými kmeňmi.

Vyhľadávaný biznis klientelou

Na príjemnom námestí sa to hemžilo ľuďmi a rovnako to bolo aj pred hotelom Tevel. Už prvý pohľad na parkovisku napovedal, že klientela hotela prichádza nielen z rôznych kútov Slovenska, ale i zo zahraničných okolitých štátov. Ako nám potom riaditeľ hotela, Igor Márton, prezradil, hotel je vyhľadávaný predovšetkým biznis klientelou. Okrem ubytovania v komfortných izbách s bezbariérovým prístupom, reštaurácie, kaviarne a vinotéky, poskytuje aj miesto na usporiadanie rôznych spoločenských podujatí, rokovaní či školení. Samozrejmosťou je potrebná technika ako flipchart či projektor.

Hotel Tevel reštaurácia
Hotel Tevel disponuje reštauráciou a kaviarňou, ktoré sú prístupné aj pre neubytovaných hostí. V prípade kongresov, seminárov či spoločenských a rodinných akcií ponúka aj salónik či kongresovú halu s kapacitou až 180 osôb.

Na rodinné oslavy i obchodné akcie môžete využiť salónik s kapacitou 20 osôb, salónik s kapacitou 26 osôb, alebo kongresovú halu, do ktorej sa zmestí až 180 osôb. Je preto vhodná nielen na biznisové rokovania, ale aj na spoločenské akcie či svadby. Okrem reštaurácie, terasy, vinotéky a kaviarne, ktoré navštevujú nielen ubytovaní hostia, ale aj miestni či okoloidúci, sa v budove hotela nachádza aj kaderníctvo. Bonusom je praktická služba požičovne áut. V okolí hotela nájdete aj menšie detské ihrisko a tenisové kurty.

Hotel-Tevel-Sládkovičovo
Hotel Tevel sa nachádza v centre mesta priamo pri hlavnej ulici. Ak budete prechádzať Sládkovičovom, určite ho neminiete.

Hotel Tevel – jedlo a dobré víno

Reštaurácia ponúka jedlá lokálnej, ale aj medzinárodnej kuchyne, na čele so špecialitami šéfkuchára Roberta Németha. Miesto v jedálnom lístku majú aj vegetariánske pokrmy a každý deň si môžete prísť vychutnať denné menu. V týchto končinách je známy a veľmi obľúbený aj maďarský dezert s názvom Šomlói halušky. Korpus s vanilkovým pudingom, rumovými hrozienkami, šľahačkou a čokoládovou polevou nechýba ani v ponuke Hotela Tevel. Veď ako by aj mohol, všakže?

Hotel-Tevel-Šomlói-halušky
Šomlói halušky, tradičný maďarský dezert, nájdete aj v ponuke Hotela Tevel. Hodí sa výborne ku kávičke, ktorú si môžete vychutnať v kaviarni či na terase hotela.

Majiteľ Hotela Tevel je náruživým milovníkom kvalitného vína, čo neunikne žiadnemu pozornému oku. Okrem dekorácií spojených s vínom nájdete v hoteli aj vlastnú vinotéku so širokou ponukou vín. Pokojne si nechajte poradiť a vypýtajte si odporúčanie od personálu či priamo majiteľa, pána Mártona. Jeho vášeň k vínu ho inšpirovala k tomu, že v hoteli pravidelne usporadúva rôzne vínne akcie, ktorých dlhoročným mottom je: „Snúbenie vína a dobrého jedla.“

Hotel-Tevel-vinotéka

Hotel-Tevel-víno-vinotéka

Hotel-Tevel-víno
Majiteľ Hotela Tevel je náruživým vinárom, preto niet divu, že víno je prirodzene zakomponované v celom hoteli. Pýši sa dokonca vlastnou vinotékou.

Starožitnosti, ktoré podčiarkujú atmosféru hotela

Hotel disponuje izbami s kapacitou 80 základných lôžok, ktoré sú zariadené štýlovým nábytkom, ktorý vás prenesie do čias minulých. Okrem spánku si môžete oddýchnuť na pohodlnej sedačke či krásnom hojdacom kresle. My sme sa už videli v tom starožitnom kresle, hojdajúc sa a za svitu mesiaca a slabej lampy čítajúc nejakú príjemnú knihu.

Hotel-Tevel-recepcia

Hotel-Tevel-izby-zariadenie
Interiéru hotela dominujú drevo, starožitné zariadenie a sýte farby.

Nielen izby sú zariadené dobovo, ale v celom hoteli nájdete rôzne starožitné doplnky a predmety, ktoré umocňujú útulný dojem z celého prostredia. Umelecké obrazy, pútavá recepcia, dekorácie či starý písací stroj, ktorý vám udrie do očí hneď pri vstupe do budovy, podčiarkujú charakter a koncept Hotela Tevel.

Hotel-Tevel-starožitnosti-písací-stroj
Útulnosť hotela umocňujú aj rôzne doplnky a dekorácie, ktoré na vás vykúkajú zo zákutí hotela.

V Hotel Tevel viete zorganizovať váš vlastný event. Kapacita ponúkaných priestorov:

  • kongresová hala – 180 miest,
  • salóniky – 20 a 26 miest,
  • kaviareň – 36 miest,
  • reštaurácia – 65 miest.

Článok bol vytvorený v spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Trnavský kraj.

Hotel Tevel nájdete aj na Facebooku.

Text a foto: Dominika Noskovičová

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Dominika Noskovičová

http://www.kavickari.sk

Tvor tvorivý s vášňou k písaniu, foteniu a iným kreatívnym aktivitám. Svoje študijné kroky smerovala k štúdiu divadelných, filmových a mediálnych vied na Viedenskej univerzite. A vďaka Kávičkárom mohla tieto svoje vášne spojiť s ďalším pôžitkom, akým je kvalitná káva. Inšpiráciu a múzu hľadá vo všedných veciach. Svet rada objavuje cez hľadáčik fotoaparátu, zaznamenáva s perom v ruke a vychutnáva s kvalitnou kávou v ruke. Ako každá žena a mama sa točí v nekonečnom kolotoči. Preto vyhľadáva činnosti, ktoré ju bavia a napĺňajú. Na Kávičkári.sk má Dominika na starosti najmä sekciu "Pražiarne", ktorej dodáva jej osobitý ráz a vzhľad. Ako autorka románu však svoju kreatívnu dušu potešuje aj tvorbou rozhovorov, či iných článkov na našom portáli.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články