Editoriál: Prekvapenia, ktoré treba okúsiť

 Editoriál: Prekvapenia, ktoré treba okúsiť

 

Poznáte to. Ste pozvaní na svadbu a svojich najbližších chcete prekvapiť originálnym a podľa možností nezabudnuteľným darom. Takým, ktorý naozaj poteší, netreba z neho utierať prach a najbližších dvadsať rokov nebude nikomu zavadzať. Nedávno sme rovnakú dilemu riešili i my v Kapucíne a po dlhom trápení sa sme našli jednoduché riešenie. Dáme mladomanželom to, čo robíme najlepšie. Našu zmrzlinu!

Nápad sa zrodil počas predpríprav na svadbu našich kamarátov, kedy sme si začali lámať hlavu nad tým, čo im prepánajána máme dať. Našťastie nás prozreteľnosť uchránila pred kúpou ružového čajového servisu či krištáľovej misy na ovocie a rozhodli sme sa prekvapiť ich na svadobnej hostine našou vlastnou zmrzlinou.

kapucíno

Zmrzlinu sme im priniesli potajomky v prenosnej mraziacej minivitríne aj s kornútkami, aby to mali také ozajstné, čo najviac autentické… A neviete si predstaviť tú radosť v očiach, keď sa na ňu všetci svadobčania vrhli. Reálne sa tam vytvorila rada ako v zmrzlinárni počas najteplejšieho letného dňa. Ľudia veľmi ocenili netradičný ľahký dezert, lebo všetci  už dôverne poznáme štandardnú koláčikovú svadobnú klasiku a sme jej zväčša presýtení…

zmrzliny

Vtedy sme pochopili, že ide naozaj o originálny a vtipný dar, ktorí ocenia úplne všetci. Na želanie vám vyrobíme zmrzlinu podľa vašej chuti, všetko dovezieme, odvezieme a nebudete mať s ničím žiadne starosti. Zmrzlinu si, samozrejme, môžu objednať aj ženích s nevestou v rámci plánovaného pohostenia pre svadobčanov.

Kapucíno

A čo sme si pre vás ešte pripravili túto sezónu?

Hlavnou zmenou, ktorá sa u nás tento rok udiala, je, že sme zmrzlináreň presťahovali z dolného podlažia na horné. Kvôli schodom nás totiž nemohli navštevovať mamičky s kočíkmi, ktorých je neúrekom, takisto bol tento prístup obtiažny pre starších ľudí.

Kapucíno

zmrzlina

V čase, keď sme rozmýšľali, čo s voľným priestorom, zavolal nám jeden otecko, že jeho dcérka si na narodeniny praje “prejesť sa s kamarátmi zmrzliny v Kapucíne”. Potešili sme sa tomu dvojnásobne, lebo nám zároveň vnukol úžasnú myšlienku.

kapucíno nanuky

Začali sme organizovať oslavy všetkého druhu, nielen detské narodeninová žúry. Ale platí, že najväčším lákadlom pre deti sú práve naše povestné zmrzlinové špagety, ktoré si môžu pod dohľadom dokonca sami pripraviť. Takisto majú k dispozícii malú zmrzlinovú vitrínu, čo je pre ne top zážitok. Potom síce upratujeme o dosť dlhšie, ale za tú detskú radosť to jednoducho stojí!

Kapucíno

Vaše Kapucíno

Foto: Kávičkári, archív Kapucíno

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články