Domáce gelato a kvalitná talianska káva – vychutnajte si Kapucíno!

 Domáce gelato a kvalitná talianska káva – vychutnajte si Kapucíno!

 

Je horúce sparné leto. Mesto žije svojím prázdninovým životom: deti sa naháňajú v parkoch, fontány zurčia a turisti si fotia vám dobre známe budovy a pamiatky. Prechádzate sa vyhriatymi ulicami a pozorujete vlniaci sa vzduch tesne nad chodníkom. Myslím, že si to každý vie dokonale predstaviť. Kam sa však vybrať za osviežením v takejto situácii?

Kapucíno

Objavili sme pomerne nový podnik, ktorý v sebe ukrýva presne to, čo v lete potrebujete – aj kávu, aj koláčik, no najmä zmrzlinu. A nie tak hocijakú, ale pravé domáce gelato.

Kapucíno

Kapucíno

Kapucíno

Kaviarničku Kapucíno nájdete na Kapucínskej ulici. Nie je to náhoda, presne takouto slovnou hračkou vznikol názov podniku. Možno sa z ulice zdá celkom nenápadný, no po vstupe objavíte dvojpodlažnú kaviareň plnú svetla a príjemnej atmosféry.

Kapucíno

Kapucíno

Kapucíno

Majiteľka si dala záležať na interiéri a vytvorila miesto plné pastelových farieb. Popri novovzniknutých „hipsterských“ podnikoch, ktoré rastú ako huby po daždi je to príjemná zmena. Kávičku si tu rady vychutnajú mamičky s deťmi, staršie dámy na ceste z nedeľnej omše a na „zmrzku“ sa zastavia aj prázdninujúci tínedžeri. Farebné tapety na stenách decentne zvýrazňujú priestor. „Pin-up žienky“ na fotografiách potešia nejedno mužské oko a trochu pripomínajú atmosféru minulého storočia.

Kapucíno

Kapucíno

Kapucíno

Sľubovali sme však nevšedný zážitok pre milovníkov mrazenej pochúťky. Gelato vyrábajú priamo na mieste a skutočne stojí za to! Majitelia sa preň školili až v „mekke“ zmrzliny – v Taliansku, v meste Bologna. Okrem stálych obľúbených príchutí ako čokoláda, jahoda, pistácia, vlašský orech, lieskový orech, vanilka či slaný karamel sú každý deň v ponuke aj sezónne: napríklad marhuľa či slivka. Určite však odporúčame ochutnať špecialitu Kapučína: exklusive. Je to väčšinou ovocná zmrzlina s vrstvou dobroty navrchu – biela či tmavá čokoláda, oriešková, mandľová alebo karamel.

Kapucíno

Kapucíno

Všetky zmrzliny sú bezvaječné a ovocné sú sorbety, vegánske zmrzliny bez pridania mlieka. A čo je najdôležitejšie, ovocie si majitelia osobne vyberajú od lokálnych dodávateľov, čiže presne vedia, čo do dobrôt dávajú.

zmrzlina

stolicky

zmrzlina

Novinkou sú okrem zmrzliny aj domáce nanuky. Vnútro tvorí zmrzlina ktorejkoľvek príchute a na povrchu poteší chuťové poháriky vrstva čokolády, orieškového krému, pistácie, karamel… na čo si len spomeniete.

nanuky

koláčiky

Pre nezmrzlinových kávičkárov sme tiež našli špecialitu – crema cafe! Mrazená maškrta s príchuťou kávy nás úplne dostala.

mrazená maškrta

Kapucíno

Ak predsa len nie ste zmrzlinový typ, určite si vyberiete z ponuky koláčikov, medzi ktorými kraľujú (opäť na mieste vyrábané) makarónky. Recept na ne si majitelia dobre strážia a aj majú prečo. Chutia naozaj famózne. Určite ich ochutnajte k pravej talianskej káve pripravenej z tmavšie pražených zŕn. Pri takomto spôsobe prípravy sa tak nezvýrazňuje acidita – kyslosť kávy, čo je hlavným zámerom kaviarne Kapucíno.

príprava kávy

Kapucíno

káva

A ak milujete zmrzlinu rovnako ako kávu, máme pre vás výbornú správu: V Kapucíne nájdete svoje obľúbené gelato nielen počas leta, ale po celý rok.

Kapucíno

Kapucíno

Kapucíno

Kapucíno nájdete aj na facebooku.

Text: Branislava Hronská

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články