Čarovná záhrada organizuje charitatívny večierok na podporu OZ Cesta von a ich omám

 Čarovná záhrada organizuje charitatívny večierok na podporu OZ Cesta von a ich omám

Koncept Čarovná záhrada v predvianočnom období 3. decembra organizuje vianočný charitatívny večierok s názvom Omama edition na podporu OZ Cesta von a ich omám. Omamy sú ženy, ktoré pracujú s najmenšími deťmi narodenými do generačnej chudoby. Ich prítomnosť a prístup sú pre tieto deti veľmi dôležité. Organizátori podujatia, Dalibor Rákoczy a Kristína Suchánková, veria, že dobré jedlo spojí dobrých ľudí, a vďaka akcii pomôžu deťom, ktoré v živote nemajú toľko šťastia.

Charitatívny vianočný večierok v Čarovnej záhrade sa bude niesť v príjemnej atmosfére pri výbornom jedle.

Čarovná záhrada nie je o mieste, ale o jedle a ľuďoch

Čarovná záhrada je koncept, ktorý chce cez jedlo spájať ľudí, pestovateľov, chovateľov a malých lokálnych dodávateľov. Zároveň chce prinášať dobré jedlo na neobvyklé miesta. Už od jej vzniku Čarovná záhrada nebola postavená ako klasická degustačná večera. „Čarovná záhrada nie je večera, je to koncept, ktorý sa ako chameleón dokáže transformovať na čokoľvek si ľudia okolo nej vymyslia,“ vysvetľuje zakladateľ konceptu. A keďže dobré jedlo spája dobrých ľudí, charitatívna Čarovná záhrada bola podľa organizátorov eventu Omama edition len ďalší logický krok.

Organizátori charitatívnej Čarovnej záhrady sa zhodujú na tom, že v dnešnej dobe plnej predsudkov voči menšinám je nevyhnutné šíriť lásku a dobro. Rozhodli sa pomôcť OZ Cesta von, ktoré sa snaží vyjsť v ústrety ľuďom, ktorí uviazli v chudobe, aby sa postavili na vlastné nohy a získali dôstojný život. A práve vybraný charitatívny projekt Omama rozvíja deti v chudobnejších komunitách, ktoré si rozhodne zaslúžia pozornosť a šancu na lepší život.

V Čarovnej záhrade sa bude šíriť láska a dobro

Organizátori charitatívneho večierka Čarovná záhrada Omama edition veria, že v dnešnej dobe plnej predsudkov voči rôznym menšinám je nevyhnutné o to viac šíriť lásku a dobro. OZ Cesta von bola pre nich jasná voľba. Ich omamy pracujú s najmenšími deťmi, ktoré sa narodili do generačnej chudoby a štart ich života nie je jednoduchý. Počas pravidelných návštev v rodinách učia rodičov, ako svoje deti pripraviť na lepší štart v škole a úspešné zaradenie sa do života. „Uvedomujeme si, že sme mali to šťastie a narodili sme sa do sveta, v ktorom sme mali šancu uspieť. Preto chceme pomôcť aj tým deťom, ktoré toľko šťastia nemajú,“ zhodujú sa na hlavnej myšlienke charitatívnej akcie organizátori Dalibor a Kristína.

Čarovná záhrada Omama edition má jasný cieľ

„V prvom rade je cieľom vyzbieranie finančnej pomoci pre OZ Cesta von. Nejdeme si klamať, uvedomujeme si, že financie sú okrem iných faktorov v podobných projektoch vždy nevyhnutné. Zároveň minimálne počas tohto jedného večera dúfame, že bude myšlienka pomoci a spájania sa pre ľudí z vylúčených komunít vďaka našim hosťom silnejšia a viditeľnejšia,“ veria organizátori, ktorí pre hostí pripravia 11-chodovú fine dining večeru z lokálnych surovín. Tá bude skvelo doplnená nápojmi z Mirror baru. Zaujímavou súčasťou večierku bude voľný prístup hostí do kuchyne, kde sa budú môcť doslova pozerať kuchárom pod ruky.

Organizátor podujatia Čarovná záhrada Omama edition, Dalibor Rákoczy (známy aj ako Pán Tymián), miluje dobré a kvalitné jedlo a suroviny. Hoci nie je vyučený kuchár, venuje sa zážitkovej gastronómii. Ľuďom chce ukázať novú, modernú tvár fine diningu.
robert- bartolen-kavickarisk

Florista Róbert Bartolen mení prevádzky na umelecké dielo: "SPIRIT, musí prejsť každým hosťom. Každou bunkou jeho tela."

Čítať viac >

 

Čarovná záhrada privíta 80 hostí

A hoci organizátorov potrápili aj komplikácie pri prípravách eventu, vďaka skvelému tímu nikdy nebol problém vyriešiť ich. A kto sa na charitatívnej akcii v Čarovnej záhrade môže zúčastniť? „Naše studio300, kde sa bude konať event sa, bohužiaľ, nedá nafúknuť, čiže kapacita je obmedzená. Preto sme pozvali 80 hostí z verejného, kultúrneho aj instagramového sveta. Verím, že časom sa nám podarí podobný event urobiť vo väčšom – aj s prístupom pre verejnosť,“ dodáva na záver Dalibor.

O nás

Dalibor Rákoczy (@pantymian)
Foodbloger, ktorý žil dlhé roky v Anglicku, kde si vyskúšal prácu na rôznych pozíciách vrátane reštauračných kuchýň. Samouk a nadšenec pre dobré a kvalitné jedlo. Hoci nie je vyučený kuchár, ale vďaka jeho vášni a motivácii robiť všetko na 120 % vedie úspešný e-shop s vlastnou líniou potravín. Je zakladateľom konceptu Čarovná kuchyňa spolu s priateľkou Jankou Kadličkovou a ďalšími.

 

 

 

Kristína Suchánková (@thetolerantcook)
Tiež začínala ako foodblogerka so zameraním na recepty vhodné pri potravinových alergiách a intoleranciách, momentálne sa špecializuje skôr v oblasti PR. Rovnako obľubuje kvalitné gastro a všetko okolo jedla a výživy. Kristína na projekte spolupracuje ako PR a social media špecialista.

 

 

 

 

 

O OZ Cesta von

Poslaním združenia Cesta von je pomáhať ľuďom uviaznutým v chudobe postaviť sa na vlastné nohy, získať prácu a dôstojný život. Poslanie združenia napĺňame prostredníctvom rozvíjania potenciálu, vedomostí, zručností a postojov sociálne odkázaných ľudí od raného detstva po starobu, aby dokázali zveľaďovať svoje osobnostné, sociálne, duchovné i materiálne zdroje. Aktivity združenia zahŕňajú poradenské, vzdelávacie, sociálne a publikačné činnosti, medzinárodnú spoluprácu a organizovanie podujatí, ktoré napomáhajú dosahovaniu uvedeného cieľa.
O tom, čo konkrétne robíme v projekte Omama, viac tu.

OZ Cesta von a projekt Omama môžete podporiť aj prostredníctvom tohto QR kódu, ktorý vás nasmeruje na číslo účtu projektu:

 

 

 

 

 

 

 

 


Text:
Katarína Kántorová

Foto: Dalibor Rákoczy, Kristína Suchánková, Archív Čarovná záhrada

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Katka Kántorová

Zanietená jazyková redaktorka, ktorej hlavnou pracovnou náplňou je mať oči na stopkách, len čo sa na obzore objaví nejaká chybička. Od štúdia na vysokej škole až dodnes prešla rôznymi redakčnými profesiami, no s určitosťou vie, že okrem korigovania sa v živote nezaobíde ani bez písania. A, samozrejme, bez dobrej kávy a milej mačacej spoločníčky Ellie.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články