Zastávka v 50. rokoch

 Zastávka v 50. rokoch

 

Čo vás pri cestovaní a čakaní na pravidelný autobus poteší viac, ako čerstvý koláčik či dobrá bageta? Koláčik v tom najoriginálnejšom prostredí, aké môžete na autobusovej stanici očakávať. Vitajte späť v čase v štýlovej bagetérii The Bus Stop.

The Bus Stop

Keď sme The Bus Stop prvýkrát navštívili, bagetéria za neustále plnou zastávkou MHD oproti bratislavskej Autobusovej stanici ešte nemala zasvietené vonkajšie logo, no zvnútra nás už lákala retro hudba a skutočný autobus prerobený na orginálnu miestnosť na sedenie. Kým v Bratislave prerobia starú stanicu, obe strany ulice na chvíľu pôsobia trochu „retro“, každá však svojím vlastným spôsobom. V The Bus Stop sme sa zrazu ocitli v Pomáde na kolesách.

The Bus Stop

The Bus Stop

The Bus Stop

Prvé, čo vás v živom, farebnom a nepochybne retro podniku v štýle amerických dinerov upúta, je veľký červený autobus zaberajúci takmer celú pravú časť miestnosti. Prejdete k nemu po unikátnej (hygienicky nezávadnej) „asfaltovej“ podlahe, okolo old-school pouličných lámp a modrého retro bicykla opretého o jednu z nich. V autobuse nájdete bar a barové stoličky a prekvapivo i niekoľko popolníkov, dym z cigariet však efektívne a rýchlo zlikviduje výkonné odsávanie. Príjemnú atmosféru vytvárajú ručne maľované ilustrácie na stenách – nájdete tam i rozkošného mopslíka, s ktorým sa náš kávičkár Jimmy určite príde čoskoro skamarátiť.

The Bus Stop

The Bus Stop

„Chceli sme, aby toto miesto bolo trochu uletené, aby v ňom návštevníci išli späť v čase,“ hovorí majiteľ podniku Andrej Körmöndi, ktorý neďaleko The Bus Stop nedávno otvoril i trochu klasickejšiu štýlovú kaviareň Kablo. The Bus Stop je veľmi hravým priestorom, v ktorom každú chvíľu čakáte, kedy sa zjaví Danny so svojou partiou alebo sa z ničoho nič rozpúta divoká tanečná párty v štýle Footloose. Čo sa týka hudby, nič nie je nemožné, soundtrack bagetérie má totiž pod palcom známy hudobný odborník Juraj Čurný, ktorého poznáte z televíznej Chartshow. Jeho oficiálna funkcia v tomto projekte znie audio-garant, v skutočnosti to však znamená len skvelú hudbu z 50. a 60. rokov, pri ktorej jednoducho nemôžete sedieť len tak, bez pohnutia. Vaše nohy budú tancovať minimálne pod stolom.

The Bus Stop

The Bus Stop

The Bus Stop

Ten je, mimochodom vyrobený zo skutočných dopravných značiek STOP, ktoré majiteľ zložito zháňal s pomocou dopravného podniku. Ku kockovanému červeno-bielemu baru pod výrazným neónovým logom The Bus Stop vás neprivedie nič iné ako biela zebra na asfaltovej podlahe. Milkshake, skvelý koláčik či čerstvo pripravenú bagetu si môžete vychutnať pri kovových stoloch či na prekvapivo mäkkej lesklej červenej sedačke.

The Bus Stop

The Bus Stop

The Bus Stop

Toalety zväčša nebývajú hlavnou destináciou akéhokoľvek podniku. Ak sa však objavíte v Bus Stop, určite ich navštívte. Stav ich aktuálnej obsadenosti vám totiž prezradí vtipný veľký semafor, ktorý jednoducho musíte vidieť. Celý dizajn a detaily podniku navrhoval sám majiteľ, ktorý sa inšpiroval starými americkými dinermi a dopravou, ktorá je na tomto mieste všadeprítomná. V Bus Stop si dokonca môžete objednať aj tradičný farebný americký milkshake. Zdravšou verziou sú vlastné prírodné ovocné džúsy vo fľaštičkách, ktoré si môžete so sebou zobrať i na cestu.

The Bus Stop

The Bus Stop

The Bus Stop

Keď sa prvý otvárací deň bagetérie na začiatku marca chýlil ku koncu, zamestnanci si všimli, že na zastávke pred nimi akosi často trúbia autobusy. Vyšli teda von a spýtali sa jedného zo šoférov, prečo toľko trúbia. Zistili, že ich milí autobusári len chceli pozdraviť, keď videli za oknom retro autobus a z milého gesta sa postupne stáva tradícia. Ak teda budete v sedieť The Bus Stope, pokojne autobusárom odkývajte, určite im spríjemnite deň.

The Bus Stop

The Bus Stop nájdete aj na facebooku.

Text: Miroslava Germanová

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články