Rozprávková kaviareň Little Amelie v Miloslavove: Svet rozprávok, fantázie a chutnej kávy otvára svoje brány

 Rozprávková kaviareň Little Amelie v Miloslavove: Svet rozprávok, fantázie a chutnej kávy otvára svoje brány

V mysliach tvorcov bola od roku 2022, no do finále sa s ňou dostali až teraz. Rozprávková kaviareň Little Amelie otvára brány pre rodiny s deťmi 14. augusta 2023 v Miloslavove pri Bratislave. Majitelia Olívia Nerodolíková s partnerom Martinom ju pomenovali podľa svojej dcérky Amélky, ktorá bola pre nich veľkou inšpiráciou aj motiváciou dotiahnuť pekný nápad do úspešného konca. Ste zvedaví, čo vás na tomto mieste bude čakať? Rozhodne veľa kvalitných lokálnych produktov a svet rozprávok, ktorý spojí nielen deti, ale aj ich rodičov.

Little Amelie
Unikátny koncept Rozprávkovej kaviarne Little Amelie láka nielen úchvatným interiérom, ale aj lákavou ponukou nápojov či pochutín pre malých i veľkých.

Kaviareň Little Amelie s rozprávkovým konceptom

„Prvotná idea pozostávala z vytvorenia priestoru, kde by sa rodičia mohli stretávať a našli tam pre svoje deti tie najkvalitnejšie produkty #madeinslovakia,“ začína rozprávanie majiteľka Olívia. V rámci myšlienky vznikol koncept na tému „rozprávka“, ktorého hlavnou filozofiou bola fantázia. „Skrsol nám nápad vytvoriť kaviareň, kde sa deti budú cítiť ako vo svete plnom fantázie a už pri prvej návšteve si získa svojich nadšencov. Na tomto čarovnom mieste sa okrem stretávania mamičiek – a teda aj detí – budú organizovať knižné besedy, tvorivé workshopy a čítanie rozprávkových kníh s poprednými slovenskými autormi známymi doma i vo svete,“ približuje ideu kaviarne Little Amelie Olívia.

Koncept kaviarne tvorili kreatívne duše

Za tvorbou konceptu, ako ho uvidíte pri návšteve kaviarne, stoja skúsení kreatívci a kamaráti Mari Tomasy a Tomáš Miklas, ktorí sa pri spolupráci nestretli prvýkrát. Pri tvorbe nového konceptu a neposlednom rade aj značky Little Amelie spolupracovali s ilustrátorkou Veronikou Fodorovou. Tá vdýchla dušu kreslenej postavičke, jej kúzelným zvieratkám a kamarátom. V neposlednom rade spolupracovali s architektmi Ing. arch Pavlom Vojtkom a Ing. arch. Annou Veselkovou, vďaka ktorým sa predstava tvorcov zhmotnila do reálnych tvarov.

Little Amelie
Ilustrátorka Veronika Fodorová vdýchla dušu kreslenej postavičke Little Amelie, jej kúzelným zvieratkám a kamarátom.

Detský kútik ako základ kaviarne Little Amelie

Obrovský detský kútik je vyrobený na mieru na Slovensku a tvorí väčšiu polovicu kaviarne. Jeho súčasťou sú aktivity panely s edukačnými hračkami s certifikátmi zo slovenskej dielne bavi.to. Práve oni vyrábali na mieru takmer všetky drevené komponenty a doplnky v interiéri. Zámerom kaviarne Little Amelie je svet bez mobilu, tabletu a iných moderných technológií. „Uprednostňujeme knihy a predmety, ktoré môžu vnímať všetkými zmyslami ako skutočné. V kútiku sa deti hravou formou učia či precvičujú motoriku,“ vysvetľuje majiteľka, pričom zdôrazňuje, že každé poschodie kútika prinesie nové podnety pre deti.

Rodičia si vychutnajú kávu, deti remeselné limonády

O prvotriednu výberovú kávu v kaviarni Little Amelie sa postarajú chalani zo slovenskej pražiarne Rye Island Roastery v Dunajskej Strede. Tí pripravili brazílsky blend a kávu guatemalskej odrody do rodinnej kaviarne. Rodičia si tak môžu vychutnať obľúbené druhy prípravy káv zo 100 % arabiky počas toho, ako sa ich deti budú venovať rozvíjaniu svojich schopností a fantázie.

Little Amelie
Zámerom Rozprávkovej kaviarne je svet bez mobilu, tabletu a iných moderných technológií.
artelier-bratislava-26

Artelier v Bratislave: Káva, brunch, maľovanie, krása

Čítať viac >

Počas návštevy nezabudnite ochutnať ani remeselné limonády Mountberry s vlastnou líniou Little Amelie dostupnú len v Rozprávkovej kaviarni. Vlastná brandovaná línia pozostáva z tradičných príchutí pre každé dieťa. Všetky produkty sú prírodné a podiel ovocia je vždy 100 %, bez použitia chemických konzervantov, umelých farbív, sladidiel, zahusťovadiel alebo iných aditív.

Interiér kaviarne Little Amelie je ako vystrihnutý z rozprávky

V interiéri kaviarne Little Amelie nájdete prepojenie prírodných prvkov. „Nachádza sa tu živá stena z rastlín. Pomedzi ňu sú umiestnené drevené domčeky v kombinácii s kresbami prírody v štýle Williama Morrisa. Pozornosť upúta aj takmer 3-metrový drevený hríb ako ústredný prvok detského kútika,“ predstavuje dominanty Rozprávkovej kaviarne majiteľka Olívia. Takéto spojenia vytvárajú rôznorodý svet a okrem krásnych ilustrácií zvieratiek na mieru sa na autorských produktoch značky Little Amelie objaví aj zopár vymyslených tvorov, ktoré navrhli deti pomocou svojej fantázie.

Little Amelie
Všetkých návštevníkov – no určite hlavne tých najmenších – hneď po vstupe do Rozprávkovej kaviarne upúta veľký trojmetrový hríb, ktorý tvorí dominantu detského kútika.

Koncept ušitý na mieru pre rodiny s deťmi

Myšlienka priniesť rodinám niečo špeciálne šla ruka v ruke s nápadmi na konkrétne produkty, ktoré budú tento unikátny koncept pripomínať nielen v priestoroch kaviarne Little Amelie, ale aj u nich doma. „Momentálne sa môžeme pochváliť vlastnými edukačnými hračkami z dreva s certifikátmi, vysokokvalitnými dizajnovými bytovými doplnkami a textíliami pre deti. Ďalej ponúkame aj pochutiny a nápoje s prísne stráženými postupmi výroby s vlastným brandingom. Byť plnohodnotnou značkou s dôverou náročných rodičov je pre nás veľká výzva, ktorej ciele sme takmer naplnili,“ ozrejmuje Olívia, ktorá dúfa, že autorské ilustrácie a značka zaujmú nielen v kaviarni na spomínaných produktoch, ale aj ako čítaná, hovorená alebo animovaná rozprávka.

Little Amelie
Vizualizácia interiéru kaviarne Little Amelie na prvý pohľad pripomína džungľu plnú florálnych motívov.

„Veríme, že investícia vložená do projektu bude ocenená všetkými milovníkmi kvality, lokálnej tvorby a rozprávkového sveta a fantázie. Tešíme sa na každého, kto toto miesto navštívi, a veríme, že sa stane miestom pre kvalitne strávený spoločný čas slovenských rodín,“ pozýva všetkých do Rozprávkovej kaviarne Little Amelie majiteľka Olívia Nerodolíková.

Rozprávkovú kaviareň Little Amelie nájdete aj na Facebooku a Instagrame.

 

Text: Katarína Kántorová
Fotografie: Little Amelie

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Katka Kántorová

Zanietená jazyková redaktorka, ktorej hlavnou pracovnou náplňou je mať oči na stopkách, len čo sa na obzore objaví nejaká chybička. Od štúdia na vysokej škole až dodnes prešla rôznymi redakčnými profesiami, no s určitosťou vie, že okrem korigovania sa v živote nezaobíde ani bez písania. A, samozrejme, bez dobrej kávy a milej mačacej spoločníčky Ellie.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články