Kávoholik

Kávoholik nie je iba pražiareň v Bratislave. Je to platforma poskytujúca komplexné služby v kávovom segmente. Jej sila a jedinečnosť tkvie v spojení kávových majstrov a milovníkov kávy. Generálnemu riaditeľovi tejto platformy, Jánovi Hoľkovi ml., sa podarilo vytvoriť kvalitný tím patriaci medzi špičku vo svojej oblasti. Týmto husárskym kúskom sa začali písať dejiny kávy Slovensko v srdci, ktorú dnes nájdete v ponuke už pod značkou Kávoholik.

Kávoholici zúročili dlhoročné skúsenosti z oblasti kávy a vytvorili značku rad káv pražených srdcom pre chute všetkých milovníkov kvalitnej kávyVytýčili si tiež neľahký cieľ – pozvať všetkých na cestu k zážitku z kávy a zvýšiť povedomie o nej tzv. kávovou gramotnosťou.

Pražiareň Kávoholik a ich káva pražená srdcom

V ich portfóliu nájdete prevažne Fair Trade a výberové kávy. Táto bratislavská pražiareň uprednostňuje omni, čiže stredne tmavé praženie, vďaka čomu zostane v kávových zrnách zachované to najlepšie. Toto praženie, na ktoré sa špecializuje pražiareň Kávoholik, je špecifické a jedinečné v tom, že je vhodné prakticky na akýkoľvek druh prípravy kávy. Napriek tomu však postupne v portfóliu pribúdajú už aj svetlejšie pražené kávy ideálne na filter. Akýkoľvek spôsob prípravy tak vedie k ceste k zážitku z kávy. 

Ak značku Kávoholik okrem kvality niečo charakterizuje, je to práve nápaditosť. Kávy sú pomenované po známych osobnostiach dejín. Chuťový profil jednotlivých káv definujú podnázvy. Štúr sa postará o mentálnu obnovu. Beňovský vás zoberie na dobrodružnú cestu. Jánošík dodá legendárnu energiu. Štefánik sprostredkuje chute sveta. Ostrolúcka ponúkne ikonickú chuť. A Bátorička prezradí tajomstvo hriešnej vitality. Hurban vás opojí neutíchajúcou vášňou. 

Pražiareň Kávoholik pozná alchýmiu dobrej kávy. Starostlivý výber bobúľ a následne správne praženie, ktoré odpovedá lokálnym chuťovým pohárikom slovenských kávičkárov a ich potrebám.

Okrem vlastnej pražiarne sa Kávoholici zameriavajú aj na predaj kávovarov a príslušenstva, ako aj o ich kompletný servis. Venujú sa aj praženiu limitovaných edícií káv, na základe špecifických požiadaviek od klientov. Taktiež zabezpečujú vybavenie a servis v oblasti HORECA, výhodné programy na mieru pre kancelárie. Edukujú prostredníctvom školení a náučných blogov aj vlogov, v ktorých sa venujú unikátnemu obsahu nesúcemu ich jedinečný rukopis.

Navštíviť môžete aj ich kaviareň alebo predajňu v Bratislave. Okrem toho, že si pochutnáte na kávičke, môžete využiť možnosť poradenstva alebo si bližšie pozrieť kávovary, mlynčeky a príslušenstvo, ktoré majú v ponuke.

Ponuka káv

Keďže sa snažia ulahodiť každému, v ich ponuke nájdete okrem jednodruhových káv zo 100 % arabiky pod názvom Štefánik alebo 100 % robusty pod názvom Bátorička aj kávové zmesi pomenované po osobnostiach slovenských dejín. Štúr, Beňovský, Jánošík, Ostrolúcka, Hurban? Tak, s ktorou osobnosťou začnete váš deň?

Kde nás nájdete

Kávoholik: Prežili a prežijú tí, ktorí dbajú na kvalitu

Čítať viac >

Zdieľajte na sociálnych sieťach