Navštívili sme Forhaus Bar & Rooftop v Trnave. Miesto, ktoré pohltilo naše zmysly

 Navštívili sme Forhaus Bar & Rooftop v Trnave. Miesto, ktoré pohltilo naše zmysly

Je elegantný, štýlový s príjemnou atmosférou a výhľadom na Trnavu. Forhaus Bar & Rooftop v Trnave ukrýva množstvo prekvapení. Vizuálne, chuťovo, intenzívne. Nielen večer, ale aj počas celého dňa. A prečo? To sme sa dozvedeli počas našej návštevy a prezradíme vám to v nasledujúcich riadkoch.

Forhaus Bar & Rooftop
Nový projekt láka najmä na výhľady na historické centrum Trnavy.

Forhaus Bar & Rooftop je mladším bratom rodinnej reštaurácie Forhaus v centre mesta, ktorú vybudovala sympatická Paula Školeková spolu s otcom od jej študentských čias. Bar aj reštaurácia sa nachádzajú v tej istej budove, pričom reštaurácia je na prízemí a bar na poschodí vrátane strešnej terasy. Gastronómia, ako aj tvrdá práca sú ich vášňou. A tak sa spoločne rozhodli pre tento nový projekt.

Forhaus Bar & Rooftop ponúka zaujímavé koktaily

Dominantou je pomerne veľký rooftop s výhľadom na historickú Trnavu. Upútajú aj elegantné stoličky a stoly, na ktoré vám prinesú ich signature koktaily. To, že ide o chuťový a vizuálny zážitok pre každého, to vám zaručujeme. Môžete si vybrať z ich autorských koktailov, ktoré sú plné alchýmie i obľúbenej klasiky. Vo Forhause sú hostia zvyknutí na prvotriedny servis a inak to nemohlo byť ani v ich novom projekte. Pri tvorbe koktailov používajú prvotriedne suroviny. V menu nájdete aj kvalitné sekty, bohatú selekciu vín či iné prémiové spirity.

Forhaus Bar & Rooftop
Vychutnať si koktail v Forhaus Bar & Rooftop je pre každého návštevníka príjemný zážitok s pridanou hodnotou – luxusným výhľadom.

Ráno robí deň, a práve preto bar ponúka chutné raňajky, brunch, ako aj lahodnú kávu. Dokonalá kombinácia na stretnutie s priateľmi, rodinou aj obchodnými partnermi.

Forhaus Bar & Rooftop
Nechýba ani kvalitná káva servírovaná v šálke s decentným logom podniku.

Nadčasový priestor s typickým rukopisom

Interiér prevádzky je nadčasový. Môžete sa posadiť na dlhé kožené sedenie pod strešnými oknami, ale aj k hlavnej tepne celého miesta – k baru, kde sa čaruje. K dispozícii sú pohodlné kreslá, ale aj veľké a menšie stoly. Vo Forhause sú verní už overenému vintage a industriálnemu štýlu. Čerstvé kvety a denné svetlo dotvárajú jedinečný rukopis typický pre Forhaus. Ideálne miesto na večerný relax, rande, ale i na klebetenie s kamoškami.

Forhaus Bar & Rooftop
Forhaus Bar & Rooftop je vkusnou zmesou vintage a industriálneho štýlu.
tim-forhaus-trnava-slovensko

Forhaus v Trnave: Rodinná reštaurácia, ktorú vybudovali s láskou

Čítať viac >

 

Forhaus Bar & Rooftop: viac ako len bar

Teraz potešíme džentlmenov. Súčasťou vnútorných priestorov je aj „cigar room“ a salónik pre uzavretú spoločnosť do 12 osôb, kde vás obslúžia s ponukou jedál z reštaurácie, ktorá sa nachádza v rovnakej budove ako bar, len na prízemí. Pripravia vám aj rumové či iné degustácie. Prekvapíte chuťové poháriky a domov odídete podkutí novými vedomosťami a hlavne zážitkami. Organizujú tu aj rozlúčky so slobodou či oslavy s priateľmi.

Forhaus Bar & Rooftop
Klub pánov. Ochutnávka rumov či cigár sa deje intímnom prostredí baru.
Forhaus Bar & Rooftop
Menšie eventy s priateľmi a rodinou lákajú na príjemné posedenie pri dobrom jedle a koktailoch.

Svojich „štamgastov“ si, rovnako ako reštaurácia, získal aj nový bar. Personál sme nezaskočili, ale riadne prevetrali. Pôsobivé bolo to, že dokonale poznali ponuku baru. I preto vám dokážu priniesť drink na aký máte chuť a hoci ste to predtým ani len netušili. Tak by to malo byť, no nie?

Forhaus Bar & Rooftop
Ponuku poznajú naspamäť a dokážu pracovať s hosťom. Koktaily pripravujú profesionáli, ktorí vám ochotne poradia s výberom.

Pohodlne sa usadíme a vychutnávame si všetko, čo nám priestor baru ponúka. Apropo, počas leta je to obzvlášť osviežujúce. Veď poďte to skúsiť aj vy.

 

Forhaus Bar & Rooftop nájdete aj na Instagrame.

 

Text: Guťka Markocsyová

Fotografie: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Guťka Markocsyová

Pôžitkárka, instaguru a organizačný mozog celého portálu. Naša Guťka plánuje všetky cesty, fotenia i články. A vďaka jej citlivému oku je výsledná podoba článkov taká, aká je. I sociálne siete také, aké sú.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články