Najlepšie industriálne kaviarne v Bratislave. Kde ich nájdete?

 Najlepšie industriálne kaviarne v Bratislave. Kde ich nájdete?

Mnohí z nás im už nedávali šancu. Miesta zašednuté zabudnutím sme prehliadali a vyslovenie ich mena len zvyšovalo nepríjemnú trpkosť na jazyku. A predsa sa našli – odvážlivci, ktorí sa nezľakli a dodali ošarpanosti novodobý šarm. V Bratislave tak vyrástli kaviarne- miesta, kde to žije ľuďmi. Kto by bol povedal, že ešte pred pár mesiacmi, či rokmi tam bola akurát duchárska retro atmosféra?

 

Connect Coworking Caffe 

1. Connect Coworking

Na Paríčkovej ulici, vo vysokej budove bývalej Cvernovky, na konci nekonečných schodov maximálne pre jednu osobu, tam kde voľakedy sídlila modelingová egentúra Exit, sa dnes nachádza sídlo všetkých slobodných duší – Connect Coworking. Ako správne hniezdo pre všetkých, ktorí milujú netradičné pracovanie a brainstormovanie, Connect priamo vo svojich priestoroch vytvoril malý útulný priestor s komfortom kaviarne pre svojich členov.Počas dňa je ideálna na meetingy a večer zas na nonšalantné párty. Len nedávno prešli zmenou ponuky kávynamiesto Samay, vyskúšali aj Power kávu od Dušana Plichtu, ale nakoniec skončili pri káve z Oravy.

 

Connect coworking kaviareňConnect coworking kaviareňConnect Coworking Caffe

2. Cafe Cverna

Len kúsok od Connectu, presne na opačnej strane niekdajšej Cvernovky nájdete kaviareň, ktorá skvelo podtrhla atmosféru miesta, na ktorom sa nachádza. Prozaický názov Cverna vniesol do jej útrob odkazy na bývalú fabriku. Tehličkové obloženie, kov, šijacie prístroje značky Singer, starobylé okná. Honosný priestor, aký vie ponúknuť len priemyselná oblasť. Škoda je len, že káva, ktorú tam podávajú, nepatrí k dva razy najchutnejším. Veľké plus však kaviareň získala u fajčiarov, nakoľko je čisto fajčiarska – ako jedna z výnimiek v hlavnom meste.

 

Cafe Cverna Cafe Cverna Cafe Cverna

 

3. Gorila Urban Space

Najnovší počin na prízemí oldschoolového obchodného domu Dunaj, láka všetky tie nezávislé typy ľudí až tak moc, že máte pocit, že ste niekde v Štokholme a nie v Bratislave. Nenútený, avšak do bodky prešpekulovaný dizajn, pôsobí príjemne. Obsluha je snaživá a milá, chápe, keď potrebujete viac času k objednaniu. Do pozornosti dávame skvelé čerstvé šťavy netradičných kombinácií, kvalitné espresso či výborné koláče. Za návštevu stojí aj toaleta, kde sa okrem milého kútika pre dámy nachádza aj skutočne úžasný krém na ruky ;). Značnou nevýhodou môže byť strata súkromia – vďaka vysokej popularite podniku sa namiesto tichého posedenia pri knihe môžete stať súčasťou predvolebnej politickej debaty, ako sa stalo práve nám. Nabudúce treba hostí upozorniť, než sa na nich vyrútia kamery a z obyčajného miesta majú odrazu VIP lóžu  prvom rade. Nakoľko to bola už naša druhá návšteva, berieme to s humorom 🙂

 

Gorila Urban Store Gorila Urban Store krásna toaleta v Gorila Urban Store

 

 

Foto: Connect Coworking, Ondrej Bobek, S.B.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Simona Budinská

Vášnivý gurmán, mama troch detí, dvoch kníh a niekoľkých bedekrov. Náhody sú jej osudom, a tak pred rokmi vznikol projekt Kávičkári.sk. S nadšením sa venuje najmä víziám, kreovaniu na portáli, ale aj new biznis. Srdcovkou je aj vzdelávanie v oblasti gastronómie v rámci projektu Gastrolove a tvorbe osobnostného PR.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články