Kaviareň Thalmeiner: Germán v Trnave

 Kaviareň Thalmeiner: Germán v Trnave

Popísalo sa už o nej veľa. Kaviareň s prívlastkami – najlepšia, najkrajšia a najpríjemnejšia. Príjemné retro v centre Trnavy sa na počet hostí nemôže sťažovať. Dostane aj vás?

 

Thalmeiner Trnava bar

 

Poviem vám, najlepší recept ako niečo ohodnotiť, je vziať so sebou starého rodiča. Do kaviarne v centre Trnavy sme šli neplánovane. Jednoducho nás tam zavialo. Môže za to aj skvelá poloha na námestí, ktorá spôsobila, že sa nedá obísť. Napriek tomu, že bol pomerne hluchý čas (sobota poobede), kaviareň bola poloplná. Pri otvorení dverí nás omámila vôňa kávy a zákuskov, akoby ju striekali parfumom do vzduchu. Traja čašníci pozdravili a jeden z nich sa nám neprestal venovať až do konca našej návštevy a dokonale zvládol náš nepomer medzi staršou a mladšou generáciou. My mladší sme si dali espresso (1,35 €), a starší zas „klasické presso“, alebo espresso lungo(1,35 €). Ja som si dala tekvicový koláčik s mascarpone, manžel ochutnal punčovú tortu a naši starkí zvolili „čokoládový rez“, ktorý síce nebol v ponuke, ale šikovný čašník sa vynašiel a doniesol parížsku tortu (všetky dezerty stoja jednotne 1,90 €). Môj dedko výborný dezert náležite ofrflal, rovnako ako aj zázvorový čaj (bol príliš štipľavý :). Na margo názvu kaviarne Thalmeiner, len spustil päťminútový monológ o Germánoch, ako im všetko na Slovensku patrí ( btw, ešte pred dvoma mesiacmi všetko patrilo Hunom ;). Čašník si nášho ufrflaného dedka pekne obchádzal a šiel sa roztrhať, aby nám vyhovel. Dvakrát sme si vypýtali čistú vodu a na náš dopyt, sme dostali len odpoveď „samozrejme madam“ a doniesli nám dva štedré poháre.

 

Thalmeiner Trnava espresso Thalmeiner Trnava tekvicový koláč

 

Atmosféru podniku však nedotváral len personál, ale aj do detailov premyslený interiér, včetne toaliet. Retro podlaha, masívny pult, secesné doplnky vo vytríne. Fanúšikov flóry navyše dostane živá stena, ktorá sa nachádza v zadnej časti kaviarne. Thalmeiner je miesto, kvôli ktorému sa (nielen foodtouristom) oplatí do Trnavy vycestovať. Ja na ňom oceňujem nielen príjemnú atmosféru, ale najmä citlivý prístup k starším ľuďom, ktorí nie vždy majú svoj deň 😉

 

 Thalmeiner Trnava bar

 

Thalmeiner Trnava Toaleta

 

Thalmeiner Trnava dlažba

 

Thalmeiner Trnava živá stena 

Foto: Sim (za kvalitu foto sa ospravedlňujeme, čoskoro refreshneme kvalitnejšie 😉

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Simona Budinská

Vášnivý gurmán, mama troch detí, dvoch kníh a niekoľkých bedekrov. Náhody sú jej osudom, a tak pred rokmi vznikol projekt Kávičkári.sk. S nadšením sa venuje najmä víziám, kreovaniu na portáli, ale aj new biznis. Srdcovkou je aj vzdelávanie v oblasti gastronómie v rámci projektu Gastrolove a tvorbe osobnostného PR.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

0
Budeme radi za vaše názory, prosím zanechajte nám komentár.x