Kaviareň Tvoj Deň, miesto s rodinnou atmosférou

 Kaviareň Tvoj Deň, miesto s rodinnou atmosférou

 

V kráľovskom a kúpeľnom meste Bardejov sme objavili rodinnú kaviareň Tvoj Deň. Hoci patrí v meste k novým prevádzkam, príjemným prostredím a čerstvo napečenými koláčmi si získala priazeň nielen Bardejovčanov, ale i turistov, ktorí spoznávajú krásy tohto historického mesta.

Kaviareň Tvoj Deň

Nová kaviareň v srdci Bardejova je dôkazom, že aj na Šariši sa dá nájsť útulná kaviareň so zaujímavým dizajnom. Pôsobí tak trošku francúzsky s prvkami vintage a retra. Majitelia, manželia Miháľovci, tu odviedli naozaj veľký kus práce. Priestor prešiel kompletnou rekonštrukciou a ich cit pre dizajn tu cítiť v každom maličkom detaile.

Kaviareň Tvoj Deň

Kaviareň Tvoj Deň

Kaviareň Tvoj Deň

Bielo-sivé steny, biele stoličky a pohodlné sivé a biele sedačky dotvárajú obraz podniku, kde čas nehrá žiadnu rolu, kde sú vítaní všetci bez ohľadu na vek či profesiu. Či už ste zabehnutým miestnym kávičkárom alebo vás sem priviedli vaše túlavé topánky na ceste za spoznávaním Slovenska, v Tvojom Dni vás stále čaká vrúcne privítanie i dobrá káva.

Kaviareň Tvoj Deň

stoličky

Kaviareň Tvoj Deň

Už po vstupe vás v nose pošteklí vôňa sviečok, ktorá príjemne dotvára domácu atmosféru. Samotný názov kaviarne Tvoj Deň v sebe ukrýva niekoľko symbolov. Ide o rodinný podnik, kde vládne láska, súdržnosť a láskavosť. Hodnoty, ktoré majitelia uznávajú v živote sú pretavené do hodnôt, ktoré prinášajú aj do svojej jedinečnej kaviarne. „Chceme, aby tu ľudia zažili pekný kúsok svojho dňa, Tvojho dňa,“ hovoria manželia Miháľovci. Ďalší zo symbolov nosia majitelia hlboko v srdci a je úzko spätý s ich životom. Možno toto čaro po návšteve pocítite vo svojom vnútri i vy.

Kaviareň Tvoj Deň

Kaviareň Tvoj Deň

Kaviareň Tvoj Deň

Priestor je doplnený o pastelové doplnky a čerstvé kvety. Pozornosť upúta vitrína, ktorá hýri farbami. Na výber máte vždy zo širokej ponuky čerstvých koláčov, chessecakov či ovocných pohárov. O dobroty tu nie je núdza, majitelia totiž vlastnia i cateringovú spoločnosť a malú reštauráciu. Dbajú preto vždy na čerstvosť a kvalitu všetkých surovín. Aj vďaka tomu do svojej kaviarne pečú 30 druhov chessecakeov. Denne z nich vyberú päť, ktoré vám ochotne a s láskou naservíruje pozitívne naladený personál. Kaviareň slúži aj ako odberné miesto dobrôt, ktoré si tu môžete objednať na každú príležitosť. V budúcnosti ich však bude ešte pribúdať. Už dnes majitelia testujú a pripravujú nové kombinácie netradičných i tradičných chutí týchto obľúbených koláčikov.

Kaviareň Tvoj Deň

Kaviareň Tvoj Deň

Kaviareň Tvoj Deň

Kávičku si môžete vychutnať na veľkej terase s dokonalým výhľadom na mestské hradby. Prenesiete sa tak do dôb, kedy sa Bardejov stal slobodným kráľovským mestom. Aj deti si tu prídu na svoje vďaka detskému ihrisku, vozovému parku a menšej lezeckej stene.

Kaviareň Tvoj Deň

Kaviareň Tvoj Deň

Kaviareň Tvoj Deň

V ponuke sme našli i miestne špeciality – bardejovské pivá v dizajnových fľašiach. Názov Berhet je naozaj originálny a odráža nárečie tohto kraja. My sme ochutnali aj ďalšie lokálne „pivečko“- zázvorové.

Kaviareň Tvoj Deň

Kaviareň Tvoj Deň

Niekedy je dobré spomaliť, vybočiť z denného stereotypu a vychutnať si všetky krásne chvíle, ktoré nám život prináša. Len tak si sadnúť, čítať si knihu a tešiť sa z okamihov, ktoré sú vzácne. Toto miesto je na to predurčené. A ktovie, časom sa možno objaví ďalší Deň v inom kúte tohto kraja. Bodaj by bolo takých dní aspoň toľko, koľko ich má týždeň. My Mihaľovcom držíme päste, lebo sú dôkazom, že ak chcete vytvoriť prijemný podnik, je potrebné doň vložiť celé svoje srdce.

Kaviareň Tvoj Deň

Kaviareň Tvoj Deň

Kaviareň Tvoj Deň

Kaviareň Tvoj Deň- coffee & cake nájdete aj na facebooku.

Text: Augustína Markocsyová

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Guťka Markocsyová

Pôžitkárka, instaguru a organizačný mozog celého portálu. Naša Guťka plánuje všetky cesty, fotenia i články. A vďaka jej citlivému oku je výsledná podoba článkov taká, aká je. I sociálne siete také, aké sú.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články