Deň detí – kam spoločne vyraziť? Poradíme vám!

 Deň detí – kam spoločne vyraziť? Poradíme vám!

Máme tu deň, ktorý patrí našim najmilším – deťom. Venujte im to najvzácnejšie, váš čas, a doprajte im nezabudnuteľné zážitky plné pôžitkov. Nájsť však vhodnú prevádzku, takú, aby si to užili nielen deti, ale aj rodičia, nie je vždy jednoduché. Aby sme vám to uľahčili, ponúkame vám naše overené tipy. Vďaka týmto podnikom nespravíte krok vedľa a návštevu si užijete všetci.

Enjoy Bistro, Bratislava – Staré mesto

Priamo v srdci Starého Mesta, pod Michalskou bránou, nájdete originálne miesto, ktoré vás očarí svojou atmosférou. Tento trendový koncept očarí krásnymi zákutiami, ale aj ponukou jedál, ktoré ocení každý gurmán – vyladené chute a oku lahodiace stylingy, k tomu skvelé limonády a kvalitná káva. Mamičky poteší výber zdravých jedál z bio a organických surovín. Na malých zákazníkov tu čaká krásny detský kútik plný kvalitných, moderných hračiek, knižiek, maľovaniek či rôznych drevených Montessori hračiek. O ten sa stará pani majiteľka a pravidelne ho dopĺňa a inovuje – čo je jednoznačne poznať. Veď uznajte sami, v tomto kútiku sa rozžiaria oči každému (nielen) dieťaťu.

Detský kútik v Enjoy Bistro je splneným snom každého dieťaťa, pričom dôraz je kladený na edukatívne, didaktické a kvalitné hračky.
Enjoy Bistro má priateľský prístup k deťom. Ten sa odzrkadľuje nielen v podobe detského kútika, ale aj v ponuke nápojov a jedál.

Viac info na: Enjoy Bistro

MaNeFi Café & Babyshop, Svätý Jur

Svätý Jur je známy predovšetkým ako vinárske mesto. Vo svojich uličkách však skrýva nejedno zaujímavé miesto či prevádzku. Jednou takou je aj MaNeFi Café & Babyshop. Táto prevádzka spája kaviareň a dizajnový obchod s detskými topánkami a detským sortimentom. MaNeFi Café & Babyshop je jedinečným priestorom, kde si môžete vychutnať kávu a koláčik, kým sa detičky zabavia v krásnom a veľkorysom detskom kútiku. A čo po príjemnom posedení pri kávičke? Na záver si môžete nakúpiť v detskom obchodíku, ktorý je priamo spojený s kaviarňou. Pretože presne to mamy potrebujú, vybaviť všetko na jednom mieste. Nečudo, že sa za týmto konceptom skrývajú práve 2 sestry a mamičky zároveň.

MaNeFi Café & Baby Shop je konceptom, ktorý spája kaviareň a obchod s detským sortimentom.
Zatiaľ čo si budete vychutnávať kávu a koláčik, deti sa prehrajú v detskom kútiku.

Viac info na: MaNeFi Cafe & Babyshop

Monsters Cafe & Bar, Bratislava – Petržalka

Bratislavská Petržalka skrýva multifunkčný priestor pre deti a rodičov. Malým návštevníkom nie je prispôsobený iba priestor, ale aj ponuka nápojov a jedál. Tento raj pre deti s detským kútikom a vonkajším ihriskom sa nachádza pri Chorvátskom ramene. Výbornú kávičku či koláčik si môžete vychutnať na slnečnej terase, ktorá ponúka výhľad na zeleň a hrádzu – pohladenie nielen pre chuťové poháriky, ale aj pre dušu. Túto kaviareň plnú milých príšeriek si vaše deti užijú do sýtosti. No Monsters Cafe je miestom, v ktorom sa budú cítiť dobre nielen deti, ale všetci návštevníci, a to bez ohľadu na vek či pohlavie. Táto kaviareň je ako stvorená na príjemné rodinné chvíle, relax či stretnutia. Ponúka však aj priestor na rôzne detské oslavy, prednášky, workshopy či iné eventy. 

Monsters Cafe Bar
Monsters Cafe je príjemným priestorom plným príšeriek, ktorý ponúka zábavu pre deti a relax pre dospelých.
monsters petržalka terasa
Spomaľte, vychutnajte si kávu, nechajte sa deti pohrať či vyblázniť – a to všetko v bratislavskej Petržalke s výhľadom na zeleň a hrádzu.

Viac info na: Monsters Cafe

Naše Bistro, Košice

Košické Naše Bistro je miestom, v ktorom sa snúbi kaviareň, raňajkáreň a detský svet. Nádherná herňa pre tých najmenších je zárukou toho, že si rodičia v pokoji vychutnajú svoju šálku kávy či niektorý z ručne robených koláčov. Okrem toho je tento košický podnik obľúbeným miestom na detské oslavy, ktoré vám tu s radosťou zorganizujú. Už priamo z ich motta “Spolu a chutne” je zrejmé, že deti sú tu srdečne vítané.

Detský kútik je pripravený zabaviť deti a dopriať rodičom chvíľu pokoja.
Iba tak na koláčik či kávičku, alebo cielene s úmyslom usporiadania detskej oslavy. Dvere sú tu pre deti vždy otvorené.

Viac info na: Naše Bistro

Park Oddychu INSPIRO

INSPIRO je detský voľnočasový areál s kaviarňou, kde si oddýchne a zabaví sa každý člen rodiny. Kaviareň priateľská k deťom ponúka domáce koláče, čerstvé limonády, samozrejmosťou sú aj dobrá káva či široká ponuka jedál. Môžete si vybrať zo šalátov, palaciniek, domácich polievok a iných jedál pre malých i veľkých. Bohatá rozloha skrýva veľa zákutí pre detičky, ktoré sa tak zabavia nielen vo vnútornom detskom kútiku, ale aj v záhrade s terasou a detským ihriskom. Okrem klasického detského kútika je tu zábavný labyrint, bazén s guľôčkami či interaktívna vychytávka Multiball. Oplotený dvor je vybavený množstvom atrakcií a aktivít pre deti všetkých vekových kategórií. Okrem kaviarne a detského kútika ponúka Inspiro aj rôzne voľnočasové aktivity a workshopy, a to nielen pre deti. Tento koncept priamo na mieru všetkým mamičkám i detičkám nájdete v Ivanke pri Dunaji. 

Park Oddychu INSPIRO je miestom, ktoré neustále žije. Pravidelne sa tu konajú rôzne podujatia určené deťom.
Okrem vnútorného detského kútika ponúka rozľahlá, bezpečne oplotená záhrada množstvo detských atrakcií.

Viac info na: Park Oddychu INSPIRO

Cukráreň u Elišky – Starý Smokovec

Cukráreň u Elišky nachádzajúca sa v Starom Smokovci je malá cukráreň s čarovnou, priam rozprávkovou atmosférou. Či už sa rozhodnete stráviť chvíle vo vnútri, alebo si v teplých mesiacoch posedíte na terase, vychutnať si môžete kvalitnú kávu a domáce koláče vlastnej výroby. Eliška je miestom, ktoré poteší dospelých, no na svoje si prídu aj deti. A to nielen vďaka veselému interiéru, ale aj detskému kútiku, ktorý tu je pre ne pripravený. Pre našich najmenších sú prichystané aj drobnosti ako maľovanky, pexeso či odznaky. Súčasťou cukrárničky sú aj Suveníry, kde si môžete zakúpiť pamiatku na naše krásne Vysoké Tatry.

Na deti tu čaká detský kútik, na dospelých káva či koláče vlastnej výroby.
Cukráreň u Elišky je typická svojou rozprávkovou atmosférou, ktorá očarí nielen malých zákazníkov.

Viac info na: Cukráreň u Elišky

Text: Dominika Noskovičová

Foto: Ondrej Bobek a archív podnikov

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Dominika Noskovičová

http://www.kavickari.sk

Tvor tvorivý s vášňou k písaniu, foteniu a iným kreatívnym aktivitám. Svoje študijné kroky smerovala k štúdiu divadelných, filmových a mediálnych vied na Viedenskej univerzite. A vďaka Kávičkárom mohla tieto svoje vášne spojiť s ďalším pôžitkom, akým je kvalitná káva. Inšpiráciu a múzu hľadá vo všedných veciach. Svet rada objavuje cez hľadáčik fotoaparátu, zaznamenáva s perom v ruke a vychutnáva s kvalitnou kávou v ruke. Ako každá žena a mama sa točí v nekonečnom kolotoči. Preto vyhľadáva činnosti, ktoré ju bavia a napĺňajú. Na Kávičkári.sk má Dominika na starosti najmä sekciu "Pražiarne", ktorej dodáva jej osobitý ráz a vzhľad. Ako autorka románu však svoju kreatívnu dušu potešuje aj tvorbou rozhovorov, či iných článkov na našom portáli.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články