Antoni Restaurant – mnoho chutí pod jednou strechou

 Antoni Restaurant – mnoho chutí pod jednou strechou

Na Slovensku, hlavne v posledných rokoch, vzniklo množstvo nádherných konceptov a kvalitných reštaurácií, za ktoré by sme sa nemuseli hanbiť ani v zahraničí. Na mnohých miestach a v mnohých mestách sa dnes dokážeme najesť v michelinskej kvalite so skvelým servisom, surovinami a vínom. Na druhej strane, stále existujú oblasti a regióny, ktoré trochu zaspali dobu a gastronomicky sú málo rozvinuté. Aj to sa však pomaly mení a zaujímavé prevádzky sa začínajú objavovať aj na Gemeri či južnom Slovensku. V okrese Veľký Krtíš je príkladom dobrej praxe a ukážkou toho, ako sa dá robiť gastro aj v chudobnejšom regióne s vyššou nezamestnanosťou, reštaurácia Antoni.

Antoni-Restaurant-tím-personál-majitelia
Majitelia využili potenciál regiónu Veľký Krtíš a vytvorili tu reštauráciu, akých v okolí veľa nenájdete.

Dedinka Sklabiná – Peserany asi nikomu nič nehovorí, avšak tohto roku tam rodina Antonová otvorila na lokálne pomery zaujímavú reštauráciu. Pár kilometrov za Veľkým Krtíšom, takmer pri maďarských hraniciach, vznikla nová reštaurácia, ktorá je len začiatkom cesty a ambícií majiteľov transformovať opustený areál, v ktorom sa nachádza moderný a kvalitný komplex.

Antoni Restaurant – prírastok v regióne Veľký Krtíš

Veľký Krtíš je región, kde by ste dobré reštaurácie či kaviarne spočítali na prstoch jednej ruky. Zároveň je to však oblasť s veľkým potenciálom, pretože o dobrú kávu a chutné jedlo má záujem každý. To vycítili aj majitelia a od začiatku vsadili na kvalitu služieb, dobré jedlo, poctivé suroviny a atraktívny interiér. Na slovensko-maďarských hraniciach tak vznikol podnik, ktorý svojim hosťom ponúka tradičné lokálne jedlá, dobré víno a vďaka veľkorysému interiéru aj možnosť organizácie osláv a svadieb.

Antoni-Restaurant-menu
Majitelia i celý tím dokázali vytvoriť podnik, ktorý sa hneď od začiatku odlíšil od iných reštaurácií v regióne.

Majitelia podnikajúci v kamiónovej preprave nenechali nič na náhodou. Do svojej prevádzky dotiahli šikovného F&B manažéra s bohatými zahraničnými skúsenosťami, ktorý si zobral prevádzku pod svoje krídla. A urobili dobre, pretože sa hneď od začiatku svojou kuchyňou odlíšili od iných reštaurácií v regióne a nastavili novú latku pre celý segment v okolí. A to nielen v receptoch, kvalite surovín či poskytovaných službách. Ale aj veľkým zázemím, kuchyňou a skvelým priestorom pre zamestnancov, ktorí si prácu v Antoni Restaurant náramne užívajú.

Antoni-Restaurant-interiér
Okrem kvality služieb, dobrého jedla a poctivých surovín vsadili aj na atraktívny interiér.

Tradičná slovensko-maďarská kuchyňa s vlastným rukopisom

Kuchyňa v Antoni Restaurant je postavená na tradičných receptoch, ktorým dávajú svoj vlastný rukopis a ktoré nikdy nevyjdu z módy. Ak teda hľadáte tradičnú slovensko-maďarskú kuchyňu, návštevou v Peseranoch chybu neurobíte. Počas obeda ponúkajú čerstvé denné menu, ktoré sa mení každý deň. Vo večerných hodinách na vás zase čaká výber z à la carte. Miestny šéfkuchár vám pripraví sofistikovanejšie recepty a naservíruje to najlepšie zo svojej kuchyne. K tomu selekcia kvalitných slovenských aj zahraničných vín a vždy usmiaty personál. Príjemné gastronomické zážitky sa dejú aj v odľahlejších častiach nášho krásneho Slovenska.

Antoni-Restaurant-menu

Antoni-Restaurant-menu
Na slovensko-maďarských hraniciach vznikol podnik, ktorý ponúka predovšetkým tradičné lokálne jedlá. Tešiť sa však môžete aj na mnohé medzinárodné jedlá.

Vlastný rozvoz i veľkorysé priestory pre vaše oslavy

Kým v mnohých väčších mestách si jedlo objednáte na dva kliky cez jednu z rozvozových aplikácií, zvyšok Slovenska, ak im to dovoľujú možnosti, to robí vo vlastnej réžii. Rovnako je to aj v prípade Antoni Restaurant. O svojich hostí sa starajú prvotriedne a jedlo im dovezú až pred dvere. Celodenný rozvoz nielen obedového menu, ale aj vlastnej pizze, ktorú majú ako svoj druhý nosný produkt, rozhodne ocenia tí, ktorí si radi vychutnávajú dobré jedlo v pohodlí domova.

Antoni-Restaurant-pizza
Ak si jedlo radšej vychutnávate v pohodlí domov, využite vlastný rozvoz Antoni Restaurant. Okrem obedového menu vám privezú napríklad aj pizzu, ktorá patrí k ich nosným produktom.

Pridanou hodnotou celého areálu je dostatok parkovacích miest, detské ihrisko a skutočne veľkorysé priestorové usporiadanie reštaurácie umožňujúce organizovať podujatia, svadby, oslavy a vlastne akúkoľvek akciu. Do budúcna chcú majitelia revitalizovať aj celý areál a postupne plánujú dostavať svadobnú „stodolu“, kde si budú môcť novomanželia usporiadať svoju vysnívanú svadbu. Z dlhodobého hľadiska majú ambíciu prísť aj s projektom menšieho hotela spojeného s wellnessom, ktorý v regióne tak chýba. Podobný model sa osvedčil aj v iných oblastiach, kde jeden skvelý nápad dokázal naštartovať rozvoj cestovného ruchu v celom mikroregióne. Okres Veľký Krtíš je ako pohraničná oblasť ideálna na rozvoj cestovného ruchu a dokáže osloviť ako slovenskú, tak aj maďarskú klientelu. Nájdete tu krásnu prírodu, hrady, zámky, múzeá, vinice a mnoho ďalšieho. Stačí len sadnúť do auta a objavovať.

Podnikanie v gastronómii je tak nádherné a plné pozitívnych reakcií spokojných hostí, ako je aj náročné. Bez dobrej myšlienky a kvalitných ľudí je prežitie konceptu veľmi náročné. V Antoni Restaurant sa však práve takto spojili jednotlivé kolieska celého mechanizmu a spolu tvoria silný celok s veľkými ambíciami. Ak vás čaká cesta či výlet v okolí, určite si tento podnik pridajte do svojej gastromapky a zastavte sa tu. My im držíme na ich ceste palce.

Antoni-Restaurant-burger
Antoni Restaurant nájdete na adrese Peserany 283, 991 05 Sklabiná, a to iba kúsok od Veľkého Krtíša.

Antoni Restaurant nájdete aj na Facebooku a Instagrame.

Text a fotografie: Rudolf Sladkovský

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Rudolf Sladkovský

Po rokoch sledovania portálu Kávičkári.sk sa k nám Rudolf pridal a začal pre nás fotiť. Akčný, s veľkým úsmevom, talentom a nasadením pokrýva Rudi celé Slovensko. Najnovšie sme objavili jeho nadanie pre písanie článkov. Veď posúďte sami!

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články