Silvia Vančová: Pri našich procedúrach používame aj zlato

 Silvia Vančová: Pri našich procedúrach používame aj zlato

 

Bratislavu vymenila za Turčianske Teplice a namiesto špičkových administratívnych budov sa stará o chod jedného z dvoch 5-hviezdičkových kúpeľných hotelov na Slovensku. Silvia Vančová je riaditeľkou prevádzky Hotel Royal Palace, ktorý ponúka nielen luxusné ubytovanie v štýle art deco, ale aj špičkovú kuchyňu, kúpeľné procedúry či kardiovaskulárne rehabilitácie. Čím jej učarovali Turčianske Teplice a ako rozmaznávajú svojich hostí?

Riaditeľkou prevádzky hotela ste sa stali v decembri minulého roka. Kde ste pôsobili predtým?

12 rokov som pracovala pre spoločnosť HB Reavis, kde som mala na starosti moderné business centrá priamo v našom hlavnom meste, v Bratislave. Starostlivosť o klientov bola moja priorita.

Royal Palace

Ako sa človek stane riaditeľom kúpeľného hotela? Čo vás lákalo na tejto pozícii?

Ponuka stať sa prevádzkovou riaditeľkou hotela Royal Palace prišla neočakávane a začala som nad ňou rozmýšľať, pretože v kútiku duše som vždy túžila mať hotel. Manžel bol riaditeľom hotela, takže som sa zoznámila s chodom hotela do detailu a vždy som videla, čo chýba k dokonalosti. Keď som sa prišla pozrieť priamo do hotela Royal Palace, hneď som vedela, že hoci to bude pre mňa obrovská výzva, chcem ju prijať. Lákalo ma, že táto práca vyžaruje veľa pozitívneho a ak ju robíme s láskou a srdcom, tak sa nám táto pozitívna energia vracia v podobe spokojných hostí, ktorí sa sem radi vracajú. Lákala ma i možnosť, že môžem zrealizovať svoje sny, vložiť do svojej práce svoj zmysel pre detail a estetiku, vdýchnuť priestoru dušu a tým vytvoriť harmóniu domova.

Silvia Vančová

Ste druhý 5-hviezdičkový kúpeľný hotel na Slovensku, čo sa ukrýva pod tými magickými hviezdičkami? Čím svojich hostí rozmaznávate? A čo nikde inde nenájdu?

Náš hotel Royal Palace v Turčianskych Tepliciach ponúka krásne interiéry v štýle art deco. Máme vynikajúcu kuchyňu a musím povedať, že jedinečnosť nášho hotela spočíva v tom, že máme Royal Bath spojený s balneo centrom, ktorý je postavený priamo na piscine – na prameni. Teda na mieste, kde do bazéna vyviera priamo minerálna voda. Vďaka tomu sú účinky minerálnej liečivej vody ešte silnejšie. To je náš unikát. Royal Bath sa kedysi nazýval aj Modrý kúpeľ, teraz je to Kráľovský kúpeľ. Jeho história siaha až k Žigmundovi Luxemburskému, ktorý počas svojho pobytu v Turčianskych Tepliciach užíval účinky tejto minerálnej vody a vyliečil si svoje ochorenia. Tiež musím vyzdvihnúť, že náš hotel má INCARE centrum – inštitút kardiovaskulárnej rehabilitácie. Moderné kardiologické centrum, jedinečné svojho druhu na Slovensku, ktoré sa nachádza priamo v hoteli. Poskytujeme tu diagnostiku, profylaktiku, rôzne pobyty, ktoré zahŕňajú tento balíček Incare. Na prvé miesto kladieme dôraz na srdce a jeho zdravie. Nachádza sa v časti Balneo centra.

Silvia Vančová

Akú starostlivosť ponúka INCARE centrum?

Okrem diagnostiky a profylaktiky je tu aj rehabilitačná starostlivosť. K dispozícii je tu špičkové technologické vybavenie, ktoré sa dá pokojne porovnať s obdobnými klinickými zariadeniami v zahraničí. V INCARE máme pre hostí pripravené aj 3 zaujímavé balíčky – Kardio Mini, Kardio Basic a Kardio plus. Každý z týchto balíkov zahŕňa aj konzultáciu, vstupnú prehliadku a vyšetrenie primárom – kardiológom a samozrejme jednotlivé procedúry, ktoré si hostia môžu dopriať v priestoroch nielen INCARE centra, ale aj v balneo časti.

Royal Palace

Aké kúpeľné procedúry si návštevníci môžu v Royal Palace vychutnať?

Snažíme sa ponúkať pestrú paletu, z ktorej si vyberie každý – či už v rámci vodoliečby spomínaný Royal Bath, vaňové kúpele, citrínový či bylinkový kúpeľ, podvodná masáž Poseidon. V rámci termoterapie ponúkame aj parafínové či rašelinové obklady. Naším ďalším unikátom sú Gold procedúry, pri ktorých využívame zlato – to má vynikajúce omladzujúce a regeneračné účinky. Tieto zlaté pláty sa používajú pri maskách či zábaloch. Nechýba však ani široká škála masáží: od klasických cez havajskú masáž LOMI LOMI až po reflexné masáže chodidiel. Snažíme sa mať skutočne široký záber, aj preto sme zaradili napríklad medovú masáž. Hostia u nás nájdu tiež fyzioterapeutické procedúry: cvičenie na fitloptách, joga, pilates, cvičenie s fyzioterapeutom.

Silvia Vančová

Royal Palace

Ktorú procedúru máte najradšej vy?

(smiech) Ja mám najradšej klasickú masáž, reflexnú masáž chodidiel a priznám sa, že mám veľmi rada niektoré z Gold procedúr. A určite nemôžem zabudnúť na Modrý kúpeľ, najmä kvôli skvelým účinkom minerálnej vody.

Royal Palace

Royal Palace

Spomínali ste, že balneo centrum je na prameni. Čím je vaša voda špecifická?

Ako som spomínala, voda vyviera priamo z prameňa a sila minerálnych látok je tak výrazne väčšia. Obsah minerálnych látok v jednom litri vody je 1 542 mg, čo je skutočne dosť. Samotná voda je výnimočná svojimi širokospektrálnymi účinkami. Vhodná je najmä pri liečbe urologických a gynekologických chorôb, chorôb pohybového aparátu či neurologických diagnóz. Naozaj má pestré využitie.

 

Royal Palace

Kúpeľné mestá sú povestné svojou jedinečnou atmosférou, čím poteší hostí tá v Turčianskych Tepliciach?

Turčianske Teplice sú menším mestom, sú teda predurčené najmä na oddych a relax. Veľa našich hostí, keď sem prídu, vyhľadáva práve tento odpočinok a pokoj. Máme tu úžasný veľký park, Park slávy, ktorý si chvália hostia všetkých vekových kategórií. Za mestom je lesopark Bôr s náučným chodníkom. Turčianske Teplice sú vďaka svojej polohe aj skvelým základným táborom pre milovníkov turistiky či lyžovania.

Royal Palace

V roku 2013 bola ukončená veľká rekonštrukcia, ktorá spojila viacero objektov do jedného celku, a tak vznikol Hotel Royal Palace. Čo bolo pre vás najväčšou výzvou pri tomto projekte?

Prvou ideou investora a zároveň majiteľa a architektov bolo hlavne prepojenie moderných technológií s historizujúcou ornamentikou v štýle art deco. V tomto duchu je zariadený a postavený hotel Royal Palace. Zaujímavosťou je sklená veľká vitráž pri hlavnom schodisku, ktorá pochádza z medzivojnového obdobia, a bola zreštaurovaná.

Royal Palace

Keď sme pri histórii, Turčianske Teplice v minulosti navštívila aj kráľovná Alžbeta, známejšia ako Sissi. Keby zavítala do vašej reštaurácie dnes, ktoré jedlo z ponuky by ste jej odporučili?

Určite by sme jej odporučili hovädzie líčka s karfiolovo-zemiakovým pyré a opraženou chrumkavou cibuľkou alebo prsia z perličky so zemiakovo-škvarkovou štrúdľou a topinamburové pyré. Toto naši kuchári dokážu skvele pripraviť a tiež vyzdobiť, verím, že by mala z toho zážitok.

Royal Palace

Royal Palace

Po samotnej kráľovnej Alžbete dostala meno aj vaša reštaurácia, ktorá spája kuchyňu habsburského kráľovského dvora s modernou gastronómiou. Pod taktovkou ju má šéfkuchár Miloš Šichman, čím je jeho rukopis charakteristický?

Jeho kuchyňa, jeho jedlá sú jednoduché, klasické, no s moderným nádychom. Typické sú svojou sviežosťou, dokážu ulahodiť nielen chuťovým bunkám, ale aj oku. Na foodstylingu si skutočne dáva záležať. Môžem prezradiť, že pri tvorbe nového menu, jedlá ladí do najmenšieho detailu.

Royal Palace

Royal Palace

A čo vám z jeho ponuky najviac chutí?

Priznám sa, že mne chutí všetko. Veľmi rada mám krémové polievky, no hlavné jedlo je skutočne zážitok, či už to je šalát, mäso, alebo ryba. Nebojím sa povedať, že keď mi pokrm prinesú na tanieri je to skutočne umelecké dielo.

Silvia Vančová

Prihliadate pri výbere surovín aj na lokalitu a sezónnosť?

Áno, snažíme sa o to, aby sme mali čo najviac lokálnych dodávateľov surovín – môžeme sa pochváliť napríklad výbornými syrovými výrobkami. A lá cartový lístok a štvorchodové servírované menu, ktoré poskytujeme vo forme večerí, meníme tri-, štyrikrát do roka podľa sezóny. Chceme, aby jedlá boli vždy pripravované z tých najlepších surovín, preto pri ich tvorbe má dôležité slovo sezónnosť.

Royal Palace

A čo dezerty a káva?

V ponuke máme štyri druhy domácich tort. V a lá cartovom menu máme tri domáce dezerty. Čo sa týka kávy, máme dva druhy – v lobby bare ponúkame kávu z miestnej pražiarne, v reštauárcii Sissi máme zase organickú kávu. Priznám sa, že si neviem bez nich predstaviť deň.

Royal Palace

Royal Palace

Využívajú vaše priestory aj neubytovaní hostia?

Áno. Chodievajú sem ľudia, ktorí sú ubytovaní v iných penziónoch či hoteloch, využívajú hlavne priestory lobby baru, reštaurácie Sissi, prípadne balneo centrum. Veľmi radi tiež navštevujú Royal Bath. Môžu si u nás vychutnať všetko to, čo aj naši ubytovaní hostia. Sme otvorení od 8:00 do 20:30, počas tejto doby si hostia môžu kedykoľvek prísť vychutnať to, na čo majú chuť. Personál je vždy srdečný a milý, čo veľmi prispieva k celkovej pohode, ktorá tu vládne a vďaka ktorej k nám tiež chodia hostia.

Kto tvorí klientelu vášho hotela?

Našimi klientmi sú prevažne Slováci, Česi, Poliaci a Ukrajinci všetkých vekových kategórií. Preto nie je výnimkou, že sa u nás stretnú mladé aj staršie páry spoločne s rodinami s deťmi.

Royal Palace

Royal Palace

Súčasťou hotela je aj krásny Kursalon, ktorý je centrom spoločenského diania. Aké podujatia tu organizujete?

Pre našich hostí tu pripravujeme rôzne divadelné či tanečné predstavenia, koncerty, silvestrovskú zábavu. Snažíme sa neustále, či už pri špeciálnych udalostiach ako Valentín, pripraviť atraktívny program. Teraz chystáme napríklad valentínsky koncert.

Ktorá akcia vám urobila najväčšiu radosť?

Naposledy sme tu mali divadelné predstavenie, v ktorom účinkovala Zuzana Krónerová, s názvom Shirley Valentine. Celé predstavenie odohrala iba pani Krónerová a bolo to skutočne úžasné. Opakovalo sa to už druhýkrát, nebola to u nás v hoteli premiéra. Sála bola vypredaná, čo ma veľmi teší.

Silvia Vančová

Ak má niektorý z vašich hostí voľný čas, ako ho môže využiť v Turčianskych Tepliciach či ich okolí?

Priamo v Turčianskych Tepliciach si môže dopriať prechádzku v parku, kde je možnosť zacvičiť aj jogu – mávame tu počas teplejších dní skupinové cvičenie. Hostia tiež majú veľmi radi nordic walking. Čo sa týka okolia, tak cestou cez park sa dostanete k náučnému chodníku v lesoparku Bôr. Pre nadšencov lyžovania sú ľahko dostupné strediská ako Krahule, Jasenská dolina, Valčianska dolina či Skalka. To je všetko do 20 minút cesty autom z Turčianskych Teplíc. V blízkosti je aj UNESCO pamiatka Kremnica, i tá sa dá stihnúť do 20 minút.

Hotel Royal Palace

Hotel Royal Palace

Ktorá sezóna je pre vás lepšia?

Jar, leto jeseň. Silné však máme aj vianočné obdobie – Vianoce až Silvester – túto sezónu sme mali hotel plne obsadený. Atmosféra tu bola vtedy skutočne úžasná. Január a február je zase pokojnejší, to ocenia zase hostia túžiaci po väčšom súkromí.

Hotel Royal Palace

Hotel Royal Palace

Text: Tomáš Turek

Foto: Tomáš Turek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články