Editoriál: Čo mám najradšej na svojej práci

 Editoriál: Čo mám najradšej na svojej práci

 

Nekonečný vstup do wellnessu so 14-metrov dlhým barom? Neustály prístup k stejkom špičkového šéfkuchára Jaroslava Ertla? Výhľad na Tatry z termálneho bazéna s minerálnou vodou? Možnosť sledovať tréning akadémie Manchester United či slovenskej reprezentácie zo svojej kancelárie na neďalekom futbalovom štadióne? Aj to sú možné odpovede na otázku: „Čo máš najradšej na svojej práci?“

Správna však nie je ani jedna z nich.

Je to oveľa jednoduchšie – na svojej práci mám najradšej ľudí. Som riaditeľom AquaCity Poprad už 12 rokov a za ten čas som mohol spoznať ľudí zo všetkých možných strán. Bol som súčasťou pohovorov s viac ako 500 záujemcami o prácu, riešil som požiadavky najnáročnejších klientov, zúčastnil som sa stoviek rokovaní s medzinárodnými partnermi, náhodné stretnutie s hosťom na chodbe je pre mňa vždy námetom na zaujímavý rozhovor.

Richard Pichonsky

Práve hostia sú tým najcennejším, čo máme.

Súčasťou nášho komplexu je 5 hotelov rôznych úrovní, 14 bazénov, jedna z najväčších kongresových sál na Slovensku, niekoľko barov a reštaurácií, 350 vodných atrakcií, 1 500 šatňových skriniek. Ponúkame priestor, ktorý priláka skutočne pestrú klientelu – od rodín s deťmi cez ostrieľaných biznismenov až po športových nadšencov. Keď na chodbe stretnem pilota v uniforme, za ktorým nasleduje hŕstka mladých futbalistov a v tesnom závese kráča zamilovaný pár v rokoch v bielych županoch do wellnessu, vnímam to ako súčasť môjho bežného pracovného dňa.

AquaCity

Ľudia sú tým, čo ma na mojej práci baví najviac.

Prečo? Pretože sú pestrí, každý je iný, žiadne stretnutie nie je rovnaké. Či si spomínam na nejakého hosťa viac? Samozrejme, keď u vás strávi týždeň akadémia Manchesteru United s Marcusom Rashfordom, ktorý je dnes hrdým reprezentantom Anglicka, alebo keď vám princ Filip vysloví pochvalu priamo do očí, zanechá to vo vás stopu. Stopu, na ktorú nikdy nezabudnete.

AquaCity Poprad

Každý jeden je výnimočný.

Či ich však považujem za výnimočnejších hostí ako tých ostatných? Zapamätateľnejších možno, výnimočnejších nie. Ako je to možné? Jednoducho, to je moja, naša filozofia – dopriať každému z našich hostí, aby sa počas svojho pobytu cítil výnimočne. Pretože o tom je práca v hotelierstve a cestovnom ruchu: postarať sa o ľudí tak, aby si vychutnali pocit exkluzivity.

AquaCity

To je moja práca a to mám na nej najviac baví.

Richard Pichonský, riaditeľ AquaCity Poprad .

 

 

 

 

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články