Ľúbezná

Pražiareň Ľúbezná sa nachádza priamo v srdci Slovenska, v Banskej Bystrici. Pre všetkých milovníkov kávy prináša kávu, ktorá sa nedá neľúbiť. Starostlivo pestovanú, poctivo triedenú a s láskou praženú. 

Svoju prvú kávu táto banskobystrická pražiareň upražila v roku 2019. Tomu predchádzalo niekoľko mesiacov poctivých príprav, starostlivého výberu, skúšania, praženia a iných tvorivých či kreatívnych aktivít, vďaka ktorým sa zrodila Ľúbezná káva.

Zo širokej ponuky káv pražiarne Ľúbezná si vyberie každý kávičkár. Je jedno, aká káva je Vášmu srdcu najbližšia. Espresso, cappuccino, s cukrom alebo bez, filtrovaná či iná. Najdôležitejšie je, aby ste siahli po kvalitnej káve, ktorá je upražená zdravým spôsobom. A taká káva Ľúbezná určite je. 

Pražiareň Ľúbezná – starostlivo pestovaná, poctivo triedená a s láskou pražená 

Áno, presne taká je káva Ľúbezná. Vyberte si niektorú z odrodových káv s jedinečnou a špecifickou chuťou. Ľúbeznej záleží na pôvode káv, preto pri každej káve nájdete rozsiahly popis, ktorý vám sprostredkuje jej chuť a priblíži jej pôvod. 

Ak uprednostňujete komplexnejšie kávové zmesi, potešia vás vyvážené blendy, ktoré sa pýšia ľubozvučnými názvami. Vyskúšajte, ako chutí Ľúbezná Bystrina, Dolina, Iskra, Rosa či Marína. Štyri živly a „Sládkovičova“ Ľúbezná Marína, ktoré sa vám dostanú pod kožu. Pre všetkých, ktorí sa musia vyhýbať kofeínu, prináša pražiareň Ľúbezná špeciálne praženú bezkofeínovú kávu, Ľúbeznú maminu, z ktorej bol kofeín odstránený prírodnou, mokrou metódou, ktorá je známa pod pojmom Švajčiarska metóda. Takto si na lahodnej káve môžu pochutiť aj ľudia, ktorí sa musia vyhýbať kofeínu. Či už ide o dojčiace a tehotné ženy, alebo ľudí so srdcovo-cievnymi problémami.

V prípade Ľúbeznej kávy neupútajú iba kvalita, lahodná chuť a podmanivá vôňa, ale aj oku lahodiace obaly. Dizajn v rýdzo slovenskom duchu zaujme hneď na prvý pohľad a pohladí dušu. Chuť kávy zase zaujme na prvé ochutnanie a pošteklí chuťové bunky.

Aby si každý milovník kávy mohol Ľúbeznú kávu aj originálne vychutnať, má možnosť zakúpiť si ku káve aj Ľúbezné šálky na espresso alebo cappuccino. V ponuke sú aj pochutiny ako mandle natural pražené, mandle v čokoláde bielej, horkej a mliečnej so škoricou, kávové zrná v horkej čokoláde a papája s ananásom v horkej čokoláde. Najnovšie sa značka Ľúbezná rozšírila aj o vína zo Stredoslovenského regiónu – 4 biele, jedno ružové a jedno červené.

Ponuka káv

V portfóliu sú stredne pražené kávové zmesi s ľubozvučnými názvami ako Ľúbezná Dolina, Bystrina, Rosa, Iskra, Marína, ako aj 100 % odrodové arabiky Brazília, Kuba, Kolumbia, Etiópia, Rwanda, Peru, ktoré sa odporúčajú skôr na alternatívne spôsoby prípravy kávy ako je filter, mokka či syphon. Okrem bezkofeínovej kávy je v ponuke aj mletá káva balená rovnako v plechovke, keďže skladovanie mletej kávy si vyžaduje lepšie balenie.

Kde nás nájdete

Zdieľajte na sociálnych sieťach