Fine Coffee Sk

Fine Coffee SK je malá lokálna pražiareň, ktorá si zakladá na individuálnom prístupe ako ku káve, tak aj k zákazníkom. Táto pražiareň nachádzajúca sa v obci Vlčany vznikla spojením dvoch záľub, ktorými sú praženie kávy a espresso. Prvým impulzom na jej vznik bola túžba po dobrom espresse v domácich podmienkach. Tu však majiteľ pražiarne Marián Šudi natrafil na kameň úrazu, ktorým bola káva bežne kupovaná v obchodoch. Logicky nasledovalo hľadanie tej správnej, kvalitnej a predovšetkým cenovo dostupnej kávy. V tých rokoch, 2007-2008, bolo však iba zopár skutočných pražiarní s kvalitnou kávou. A tak sa Marián Šudi rozhodol, že si bude pražiť kávu pre vlastnú spotrebu sám. Skúsenosti s pražením zbieral na malej pražičke. Uchvátený umením praženia a nadšený z pozitívnych reakcií svojho okolia sa následne rozhodol, že si otvorí vlastnú lokálnu pražiareň kávy.

Pražiareň Fine Coffee SK a espresso, ktoré ťa chytí za srdce

Fine Coffee SK ponúka kávu nielen pre využitie doma, ale aj do kaviarní či firiem. Zameriava sa predovšetkým na moderné ponímanie espressa. Espresso je charakteristické tým, že na jazyku zanecháva pocity rôznych podôb. Táto vlčanská pražiareň z okresu Šaľa sa všetkým nadšencom kávy snaží priniesť nové chute v espresso nápojoch. Chute, ktoré pošteklia chuťové poháriky a zanechajú príjemné pocity ešte dlho po dopití šálky kávy.

Vzhľadom k tomu, že čerstvosť je prvoradá, vo Fine Coffee SK kávu pražia dvakrát do týždňa. Preto máte záruku, že ak si kávu objednáte, dostanete ju v dokonalej čerstvosti pre čo najväčší chuťový zážitok.

Tajomstvo kávy z tejto lokálnej pražiarne spočíva v jej jedinečnosti. Každé zrnko kávy je upražené jedinečným spôsobom podľa majstrovstva ich skúseného pražiara. Výber káv je zostavený tak, aby oslovil široké spektrum zákazníkov. Primárne sa však zameriavajú na kávy s minimálnou, prípadne jemnou ovocnou aciditou. Každý druh kávy pražia individuálne s tým, že sa snažia zachovať charakteristiku danej odrody.

V ponuke e-shopu pražiarne Fine Coffee SK nenájdete iba čerstvo praženú kávu, ale aj kávovary, mlynčeky a doplnky ku kávovarom.

Ponuka káv

V ponuke nájdete primárne kávy určené na espresso. Okrem jednodruhovej arabiky a výberovej arabiky si môžete vybrať aj z espresso blendov, čiže zmesí káv, ktoré v sebe spájajú harmóniu chutí. 

Kde nás nájdete

Zdieľajte na sociálnych sieťach