Kúpeľná pražiareň kávy

Kúpeľná pražiareň kávy je lokálna pražiareň nachádzajúca sa v pokojnom prostredí Bardejovských Kúpeľov. V tejto pražiarni dýchajúcej rodinnou atmosférou dbajú predovšetkým na čerstvosť a kvalitu kávy.

Zakladateľ bardejovskej pražiarne, Lukáš, nie je vo svete kávy nováčikom. V kávovom biznise sa pohybuje už od roku 2006. Niekoľko rokov pôsobil v zahraničí, kde zbieral skúsenosti. Neskôr sa vrátil späť na rodné Slovensko, kde mohol tieto nadobudnuté skúsenosti naplno zúročiť. Bolo to v dobe, kedy sme si ešte všetci objednávali “piccolo” a “preso”.

Pražiareň Kúpeľná pražiareň kávy a jej začiatky

Všetko sa to začalo dovozom talianskych značiek káv na Slovensko. Avšak časom, ako sa vyvíjala kávová kultúra na Slovensku, sa zákazníci čoraz viac začali zaujímať o pôvod a čerstvosť kávy. Tento záujem o kvalitnú kávu s overeným pôvodom a prvotriednou čerstvosťou je možné uspokojiť jedine ako prvovýrobca. A tak si Kúpeľná pražiareň v roku 2013 zadovážila ich prvú jednokilovú pražičku. Takto začali svoju púť praženia výberovej kávy.

V súčasnosti pražia na plneprofesionálnom zariadení, kde kvalitu praženia strážia nielen skúsení pražiari, bratia Lukáš a Mišo, ale taktiež aj špičková počítačová technika. Tá je už nevyhnutná na to, aby bolo možné ustrážiť najvyššiu kvalitu praženia.

Pražiareň kávy v Bardejovských Kúpeľoch dbá o to, aby pre svojich zákazníkov priniesla iba tú najlepšiu kávu. Preto si každá výberová káva, ktorá je zaradená do ponuky, prejde náročným procesom. Začína to výberom odrody a nastavením krivky praženia pre vyťaženie maxima z jej chuťového potenciálu. Nasleduje vyzretie v špeciálnej nádobách. Nakoniec je výberový proces ukončený ochutnávkou a výberom tej najlepšej kávy spomedzi niekoľkých dávok pražených rôznymi spôsobmi.

Pražiareň Kúpeľná pražiareň kávy všetkých srdečne pozýva do ich pražiarne v Bardejovských Kúpeľoch. Všetky kávy si však môžete zakúpiť aj v ich e-shope. V ponuke e-shopu sú aj prémiové sypané čaje pochádzajúce z BIO hospodárstva a doplnkový sortiment ako šálky na kávu či degustačné balenia a vzorky.

Ponuka káv

V ponuke sú rôzne druhy káv: 100 % arabica, 100 % robusta, 100 % bezkofeínová arabica či rôzne blendy. Kávy v portfóliu tejto pražiarne sú vhodné na espresso, filter či zalievanie.

Kde nás nájdete

Zdieľajte na sociálnych sieťach