Čierna Perla

Táto rodinná pražiareň z Kostolnej pri Dunaji sa už od roku 2009 riadi mottom, ktoré dokonale vystihuje ich prístup ku káve: “Káva je perla, praženie je umenie… pokušenie pre Vaše potešenie.

Viete, čo stojí za zrodom Čiernej Perly? Zakladateľ a majiteľ pražiarne Alexander Szabó pracoval na výletnej lodi, kde sa zrodila jeho vášeň ku káve. Práve návšteva malej, útulnej a nádhernej voňavej pražiarne v prístave v Paname, kde prvýkrát ochutnal ozajstnú kávu, sa stala tou osudnou. Už vtedy vedel, že po návrate sa začne venovať práve kvalitnej káve. A tak vďačí pražiareň Čierna Perla za svoj zrod práve potulkám po Karibiku. A prečo názov Čierna Perla? Nápad vlastnej pražiarne vznikol na lodi v Karibiku, v čase, kedy filmový svet ovládli Piráti z Karibiku a ich loď Čierna Perla.

Pražiareň Čierna Perla – Kávu milujeme, a preto ju aj s láskou pražíme

Čo všetko sa skrýva za názvom Čierna Perla? Kvalita, chuťový profil, opojná aróma a domáca tradícia praženia – to všetko ponúka táto pražiareň v malej dedinke v okrese Senec. V čase začiatkov začal Alex Szabó pražiť na malej pražičke Gene. Najprv iba pre vlastnú potrebu, neskôr aj pre potreby kamarátov. Jeho hobby však postupne prerástlo do vášne a svoju prvú malú pražičku vymenil za zaslúžilú 25-ročnú pražičku Combi 5. Aj vďaka tejto naivnej predstave, že do nej jednoducho nasype zelenú kávu a vytiahne dokonale upraženú, nazbieral cenné skúsenosti. Poznáte známe príslovie, že cvičenie robí majstra? Dnes je Alex Szabó už ostrieľaným pražiarom, ktorý svoje “umenie v pražení” neustále zdokonaľuje na pražičke Probat. Aj napriek svojim dlhoročným skúsenostiam však vie, že hľadanie dokonalého chuťového profilu je stála výzva. A práve to ho posúva neustále vpred.

Čierna Perla však nie je iba rodinná pražiareň. Sú aj pražiarňou, v ktorej vyrástlo viacero známych pražiarní. V ich ponuke nájdete komoditné kávy, prémiové kávy, Specialty Grade Coffee alebo darčekové balíčky. Všetci milovníci kávy uvítajú rôznorodé chuťové profily, kvalitu a charakter zeleného zrna či spôsob praženia tejto pražiarne.

Láska – Vášeň – Skúsenosť

 

 

Ponuka káv

Nielen 100 % arabica a blendy, ale aj káva do firmy, alternatívna či bezkofeínová káva - ponuka je skutočne široká. Takže či už preferujete espresso, cappuccino, mokka alebo filter, určite si vyberiete.

Kde nás nájdete

Zdieľajte na sociálnych sieťach